Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

13 marca 2021 r.
16:59

Podlasie Biała Podlaska – Stal Stalowa Wola 2:1. Dobra passa trwa

(fot. Piotr Michalski)

Trzeci mecz w tym roku drużyny Rafała Borysiuka i drugie zwycięstwo. Podlasie pokonało w sobotę rywali ze Stalowej Woli 2:1. A to oznacza, że w rundzie rewanżowej dopisali do swojego konta siedem „oczek”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w 12 minucie gospodarze przeprowadzili szybką akcję na prawym skrzydle. Wyrzucali aut jeszcze na swojej połowie. Piłkę dostał Maciej Wojczuk, ale oddał ją do Kamila Kocoła. Kapitan Podlasia po chwili zagrał w pole karne do Wojczuka, a ten wyłożył futbolówkę do Mariusza Chmielewskiego, który jeszcze ją sobie poprawił i z kilku metrów strzelił do siatki.

Tuż po zmianie stron gospodarze wyszli z dobrą akcją spod swojej bramki. Wojczuk najpierw „dziubnął” sobie futbolówkę tuż przed jednym z rywali, a po chwili zagrał świetnie między obrońców do Chmielewskiego. Niestety, ten musiał uważać, żeby nie „spalić” akcji i dlatego odrobinę się spóźnił do podania. Dlatego zamiast znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem za bardzo „wygonił” się do boku. A na koniec źle dogrywał do kolegów wbiegających w pole karne, a to skończyło się szybką kontrą „Stalówki”. Kacper Piechniak wykorzystał niezdecydowanie Tomasza Nieścieruka i strzelił na 1:1.

Na szczęście biało-zieloni nie załamali się takim obrotem sprawy. Już w 56 minucie odzyskali prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Kocoł, a Jarosław Kosieradzki wybiegł za pleców obrońców i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Trzeba jednak dodać, że goście fatalnie w tej sytuacji zachowali się w defensywie.

kolejnych fragmentach oczywiście przeważali piłkarze ze Stalowej Woli. Mieli sporo stałych fragmentów gry, ale z dośrodkowaniami świetnie radził sobie Wiktor Krasowski. A kiedy już przyjezdnym udało się znaleźć w polu karnym dobrze interweniowali obrońcy. W końcówce to zawodnicy Podlasia mieli świetną szansę na trzeciego gola, ale po akcji na skrzydle Tomasza Andrzejuka nie udało się zamknąć zawodów Pawłowi Zabielskiemu, który w doskonałej sytuacji uderzył tuż obok słupka.

Punkty i tak zostały jednak w Białej Podlaskiej, a drużyna trenera Borysiuka zbliżyła się do 13 w tabeli Lewartu Lubartów już tylko na dwa „oczka”. W następnej kolejce jego podopiecznych czeka pauza. Kolejny mecz dopiero 27 marca u siebie z Avią Świdnik.

Podlasie Biała Podlaska – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

Bramki: Chmielewski (12), Kosieradzki (56) – Piechniak (50).

Podlasie: Krasowski – Archipow, Nieścieruk, Kosieradzki, Salak, Wojczuk, Andrzejuk, Kobza, Kocoł (72 Łęcki), Dmitruk (63 Zabielski), Chmielewski (72 Martynek).

Stal: Knurovski – Szifer, Korolski, Pietrzyk, Zięba, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (69 Sobotka), Jopek, Piechniak (60 Płonka).

Żółte kartki: Chmielewski, Łęcki, Kosieradzki – Piechniak, Korolski, Zięba, Waszkiewicz, Jopek.

Sędziował: Daniel Detka (Kielce).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poranny wypadek na ulicy Ogrodowej w Chełmie
Aktualizacja

Alkohol i 10 osób w jednym aucie - tragedia w Chełmie. Szkoła żegna ucznia

Niedzielny poranek w Chełmie przyniósł dramatyczne wydarzenia. Około godziny 4 nad ranem na ulicy Ogrodowej doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęło dwóch młodych mężczyzn. Jednym z nich był uczeń I LO w Chełmie

Retro impreza w klubi Helium
foto
galeria

Retro impreza w klubi Helium

W sobotnią noc lubelski Helium Club cofnął zegary wcześniej niż to jest przewidziane letnią zmianą czasu, serwując balety pt. "Retro Clubbing". Parkiet wypełnił się miłośnikami klasycznych hitów, którzy z nostalgią odtwarzali dawne ruchy taneczne. Atmosfera była pełna energii. To wydarzenie udowodniło, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z tej imprezy, to zapraszamy do naszej fotogalerii.

Na dzisiejszej giełdzie były tłumy
galeria

Giełda staroci. Krówki od kandydata i niemieckie żołnierzyki z lat 30.

Miało padać, ale piękne wiosenne słońce wręcz zapraszało na niedzielny spacer po giełdzie staroci w Lublinie. Ludzi zatem nie brakowało, co skrzętnie wykorzystał komitet wybiorczy jednego z kandydatów na prezydenta. Podczas giełdy, niestety, skradziono złoty zegarek, a jeden ze sprzedawców chciał upłynnić fałszywe, uncjowe, srebrne monety.

Młodzież Górnika sprawiła w niedzielę sensację

Znowu sensacja. Młodzież Górnika Łęczna pokonała lidera z Kraśnika

Śmiało można napisać, że to była kolejka cudów w Keeza IV lidze. W sobotę przegrała Lublinianka, a w niedzielę Stal Kraśnik. Lider tabeli musiał uznać wyższość rezerw Górnika Łęczna. Zielono-czarni ograli faworyta 2:1.

Rower pomalowany na biało symbolizuje śmierć rowerzystki
galeria

Ghost bike – ku pamięci zmarłego rowerzysty.

Marcowa masa krytyczna przebiegła w atmosferze zadumy i wspomnienia tragicznie zmarłego rowerzysty. Cyklista został potrąconego przez samochód w okolicy lubelskiego dworca metropolitarnego.

Motor w pełni zrehabilitował się za porażkę w Zabrzu

Rehabilitacja za wpadkę w Zabrzu. Motor Lublin - Stal Mielec (zapis relacji na żywo)

Motor Lublin odpowiedział na porażkę w Zabrzu pewnym zwycięstwem nad Stalą Mielec. Gospodarze ograli rywali 4:1.

43-latek już siedzi

Wpadli w Lublinie

Śledczy z KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z „szóstki” zatrzymali w jednym z mieszkań w centrum Lublina dwie poszukiwane osoby. Policjanci wezwali na pomoc strażaków, którzy wyważyli drzwi do lokalu.

Szpital w Świdniku może trafić pod zarząd magistratu

Szpital w Świdniku może upaść. Miasto wyciąga rękę

Świdnicki szpital ledwo wiąże koniec z końcem. Jego sytuacja finansowa jest w opłakanym stanie. Miasto ma pomysł na poprawę tej sytuacji – chce przejąć placówkę od powiatu. 

Powitanie wiosny w Berecie
foto
galeria

Powitanie wiosny w Berecie

Sobotnia noc w klubie Rzut Beretem to był prawdziwy rzut...w dziesiątkę! Na parkiecie ogień! DJ grał tak, że nie tylko berety fruwały. Kto nie był, niech żałuje – kto był, pewnie dalej szuka swojego głosu i buta. Impreza tak udana, że poniedziałek już się boi, co przyniesie kolejna! Jeśli chcecie zobaczyć, co się działo podczas tej imprezy, to zapraszamy do naszej fotogalerii.

Dominik Kubera w sobotę wywalczył 14 punktów w Częstochowie

Dominik Kubera już w wysokiej formie. W sobotę wygrał Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

Udany występ zawodników Orlen Oil Motoru w Częstochowie. Dominik Kubera zajął pierwsze, a Fredrik Lindgren drugie miejsce w 51. Memoriale Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Gorzej wypadł Mateusz Cierniak.

Szkolna rewolucja czy polityczny szantaż?

Szkolna rewolucja czy polityczny szantaż?

Czy mieszkańcy Chełma staną przed wyborem: reforma czy likwidacja szkół? Dyskusja na temat planowanych zmian w oświacie wciąż rozgrzewa miasto do czerwoności. Gdy prezydent Jakub Banaszek ogłosił, że brak zgody na reformę oznacza zamknięcie dwóch placówek i zwolnienia nauczycieli, część radnych i mieszkańców odebrała to jako polityczne ultimatum. Decyzja zapadnie już 31 marca, gdy wznowiona zostanie sesja Rady Miasta.

Występ Piotra Ceglarza stoi w niedzielę pod znakiem zapytania

Motor gra dzisiaj ze Stalą Mielec. "Mamy coś kibicom do oddania"

W niedzielę Motor wraca do walki o punkty. Do Lublina przyjedzie Stal Mielec, a spotkanie zaplanowano na godz. 14.45. Obie drużyny udały się na przerwę reprezentacyjną w kiepskich humorach i będą chciały wrócić do wygrywania.

Podlasie znowu uratowało remis w końcówce

Podlasie znowu grało do końca. Beniaminek z Lubaczowa stracił wygraną w 90 minucie

W drugim domowym meczu z rzędu piłkarze Podlasia uratowali remis w samej końcówce spotkania. Tym razem już po 25 minutach Pogoń-Sokół Lubaczów prowadziła w Białej Podlaskiej 2:0. Gospodarze złapali kontakt w 66 minucie, a gola na wagę punktów zdobyli w 90.

Stela Posavec - bohaterka spotkania w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS FunFloor był już blisko porażki, ale pokonał Piotrcovię

Nie trzeba dodawać, że porażka w Piotrkowie Trybunalskim oznaczałaby dla lublinianek prawdopodobnie koniec marzeń o odzyskaniu mistrzostwa Polski. I trzeba przyznać, że było do tego bardzo blisko. Do przerwy gospodynie prowadziły aż 17:8, ale ostatecznie to PGE MKS FunFloor wygrał 28:27.

W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Bogdanka LUK Lublin przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3
ZDJĘCIA
galeria

Bogdanka LUK Lublin gorsza w pierwszym meczu ćwierćfinału od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. We wtorek lublinianie rozegrają na wyjeździe drugie spotkanie i aby myśleć o wejściu do strefy medalowej muszą wygrać.

BETCLIC III LIGA, GR. IV
21. KOLEJKA

Wyniki:

Podhale Nowy Targ - Star Starachowice 1-0
Wiślanie Skawina - Avia Świdnik 1-2
Pogoń Sokół Lubaczów - Wisłoka Dębica 3-0
Unia Tarnów - Podlasie Biała Podlaska 1-5
Chełmianka - Wisła II Kraków 1-1
Korona II Kielce - Czarni Połaniec 3-0
Sandecja Nowy Sącz - Lewart Lubartów 3-0
Świdniczanka Świdnik  - KS Wiązownica 3-1
KSZO Ostrowiec Św. - Siarka Tarnobrzeg 3-0

Tabela:

1. Sandecja 22 50 48-18
2. Podhale 22 47 45-29
3. KSZO 22 44 37-25
4. Siarka 22 42 37-23
5. Korona II 22 38 41-33
6. Wisłoka 22 38 52-31
7. Star 22 37 43-27
8. Podlasie 22 37 39-26
9. Avia 21 36 41-25
10. Chełmianka 21 34 43-30
11. Wiślanie 22 26 28-30
12. Pogoń Sokół 22 24 32-43
13. Świdniczanka 22 23 23-37
14. Wisła II 22 22 43-42
15. Czarni 22 21 26-46
16. Wiązownica 22 19 24-45
17. Lewart 22 11 17-52
18. Unia 22 3 17-74

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!