IV Liga Lubelska - gr. I

14 sierpnia 2022 r.
21:32

Powiślak Końskowola – Bug Hanna 5:0. Wyniki 1. kolejki w I grupie Hummel IV ligi

(fot. Maciej Kaczanowski)

Efektowne otwarcie nowego sezonu w Końskowoli. Wzmocniony w lecie Powiślak wygrał najwyżej w pierwszej serii gier. Drużyna Radosława Muszyńskiego rozbiła u siebie Bug Hanna 5:0.

W przerwie między sezonami do Końskowoli zawitali chociażby: Jarosław Milcz i Radosław Kursa. Powiślak nie miał najmniejszych problemów z beniaminkiem. Od pierwszego gwizdka na lewym skrzydle szalał Damian Bernat, który szybko miał okazję na gola. Lepiej pod bramką rywali zachowywał się jednak Marcin Gil, który wykorzystał dwa podania kolegów i po 23 minutach miał na koncie dwa gole. W obu przypadkach ciut lepiej mógł się zachować golkiper rywali, który miał już piłkę na rękach, ale nie potrafił jej odbić.

Do przerwy gospodarze kontrolowali sytuację na boisku, a po zmianie stron upewnili się, że wywalczą pełną pulę. W 65 minucie zawody zamknął Mateusz Kłyk, a w końcówce swoje trafienie zaliczył rozgrywający dobre zawody Bernat. W doliczonym czasie gry gości dobił jeszcze Rafał Stępień.

W innych meczach górą także byli gospodarze. Stal Poniatowa ograła u siebie Opolanina 3:0. Podopieczni Kamila Witkowskiego do przerwy remisowali bezbramkowo, ale po zmianie stron szybko wynik otworzył Konrad Gąsiorowski. W końcówce miejscowi dołożyli jeszcze dwa gole i ostatecznie Stal zaliczyła efektowny powrót do IV ligi.

Wszystko pod kontrolą szybko miały też Orlęta Łuków, które po 32 minutach spotkania z rezerwami Górnika Łęczna prowadziły już z zielono-czarnymi 2:0. Wynik długo nie ulegał zmianie, ale w 81 minucie drużyna Dariusza Solnicy dołożyła jeszcze jednego gola za sprawą Mariusza Nurzyńskiego.

Wszyscy spodziewali się ciekawego spotkania w Lubartowie, gdzie Lewart podejmował Huragan Międzyrzec Podlaski. Jak się jednak okazało to był jedyny mecz pierwszej serii gier, w którym kibice nie obejrzeli ani jednej bramki.

WYNIKI 1. KOLEJKI GRUPY I

Motor II Lublin – Świdniczanka Świdnik 2:0 (Chomicz 27, Bednarczyk 51-z karnego) * Powiślak Końskowola – Bug Hanna 5:0 (Gil 7, 23, Kłyk 65, Bernat 77, Stępień 90+1) * Stal Poniatowa – Opolanin Opole Lubelskie 3:0 (Gąsiorowski 52, Parada 82, Tkaczyk 90+3) * Orlęta Łuków – Górnik II Łęczna 3:0 (Korol 17, Mielnik 32, Nurzyński 81) * Lewart Lubartów – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:0.

Dużo zdrowia pani Zofio! Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 100 lat

Zofia Chęć z Wojciechowa Kolonii Pierwszej jest najstarszą mieszkanką gminy Wojciechów. Ostatnio świętowała swoje 100. urodziny.

Pożar na Starym Mieście w Zamościu. Na poddaszu kamienicy był lokator

Pożar w kamienicy na Starym Mieście w Zamościu. Mieszkaniec zdążył się ewakuować. Ale na poddaszu strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę.

Przekroczył granicę i zasnął. Białorusin był kompletnie pijany

Białorusin tuż przekroczeniu granicy w Kukurykach zasnął za kierownicą swojej ciężarówki. Był kompletnie pijany. Noc spędził na komendzie.

Absolwenci powrócą na UMCS. Trzeba się zapisać

Trwają zapisy na Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W programie m.in. koncert, występ grupy teatralnej, rozgrywki sportowe i zabawa do białego rana.

MKS Lublin wygrał turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych [zdjęcia]

To był awans w wielkim stylu. MKS Lublin przepustkę do kolejnej rundy zapewnił sobie już po dwóch dniach turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Tragedia podczas wycinki. 51-latek przygnieciony przez drzewo

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyje 51-latek.

Potrącona dziewczynka transportowana helikopterem do szpitala. Sprawca uciekł

Potrącił dziewczynkę i uciekł. Policja zatrzymała 57-letniego kierowcę.

Pokaż jak atrakcyjny jest Lublin i wygraj nagrody

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje konkurs fotograficzny. Jego celem jest przedstawienie atrakcyjności miasta.

Kod 95 a Wymiana Prawa Jazdy: Co Warto To Wiedzieć

W dzisiejszym świecie, mobilność jest kluczowym czynnikiem sukcesu, zwłaszcza dla branży transportowej. Jednakże, podróżowanie i prowadzenie pojazdów wiąże się z pewnymi wymogami i regulacjami, których należy przestrzegać. Jednym z istotnych aspektów dla kierowców zawodowych jest posiadanie kodu 95 oraz właściwego prawa jazdy.

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Pierwszą imprezą minionego tygodnia było 48 Kryterium Asów Tytani Kolarstwa Polskiego w Chorzowie. Przedstawiciele Lubelskie Perła Polski Cycling Team od samego początku nadawali ton rywalizacji na Górnym Śląsku.

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów
foto

Równo o godzinie 9 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Ponad 11 tys. ósmoklasistów zmierzy się z pierwszym w swoim życiu poważniejszym egzaminem.

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zbiorniki na deszczówkę to nie tylko ekologiczne rozwiązanie pomagające w gospodarowaniu zasobami naturalnymi, ale również praktyczne narzędzie, które może znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju każdego gospodarstwa domowego. W dobie rosnących cen wody i coraz bardziej widocznych skutków zmian klimatycznych, gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej staje się nie tylko opcją, ale często koniecznością.

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Od niedawna praca z domu stała się powszechnym modelem zatrudnienia, wykorzystywanym przez coraz więcej pracowników i pracodawców. Zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych spoza biura daje zarówno pracownikom, jak i firmom szereg korzyści, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom i wadom pracy z domu, aby lepiej zrozumieć, jak ten model wpływa na pracowników i pracodawców.