IV Liga Lubelska - gr. II

8 maja 2022 r.
21:57

POM Iskra Piotrowice – Gryf Gmina Zamość 1:3, przełamanie Kłosa i pozostałe wyniki grupy spadkowej

0 0 A A
(fot. STS Gryf Gmina Zamość)

Po trzech porażkach z rzędu pierwszy punkt w grupie spadkowej wywalczył Kłos Gmina Chełm. Drużyna Jana Konojackiego zremisowała na wyjeździe z Włodawianką 2:2. Goście i tak pewnie odczuwają spory niedosyt, bo do przerwy prowadzili 2:0.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza połowa należała do Kłosa. Po golach Dominika Dąbrowskiego i Kamila Leśniaka przyjezdni byli w bardzo dobrej sytuacji. Drużyna Mirosława Kosowskiego jednak nie rezygnowała. Wystarczył kwadrans po przerwie i już było 2:2. Ostatnie pół godziny? Okazje z jednej i drugiej strony, ale wynik nie uległ już zmianie.

– Przegrywaliśmy 0:2, więc trzeba docenić ten jeden punkt. Mieliśmy optyczną przewagę, ale przeciwnik naprawdę bardzo dobrze się bronił. Przy wyniku 2:2 my mieliśmy swoje szanse, ale trzeba przyznać, że Kłos też mógł to spotkanie wygrać. W 90 minucie mieli sytuację sam na sam, ale spudłowali – wyjaśnia Mirosław Kosowski, trener Włodawianki.

Po zwycięstwie w Piotrowicach blisko utrzymania jest Gryf Gmina Zamość. Drużyna Sebastiana Luterka pokonała POM Iskrę 3:1. Co ciekawe, od 12 minuty prowadzili gospodarze. Jeszcze przed przerwą ważnego gola do szatni zdobył jednak Krystian Wołoch. A w drugiej odsłonie przyjezdni przechylili szalę na swoją stronę. Najpierw „swojaka” strzelił Michał Orłowski, a wynik w końcówce ustalił Bartłomiej Panas.

Dzięki wygranej Gryf ma już 11 punktów przewagi nad piątymi Orlętami Łuków. A skoro o zespole Dariusza Solnicy mowa, to gospodarze znowu liczyli na więcej. W starciu z przedostatnim Igrosem Krasnobród do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie punkt uratował jednak Paweł Szlaski.

Problemów ze zwycięstwem nie mieli podopieczni Grzegorza Białka. Lewart rozbił u siebie Brata Cukrownika aż 7:0. Po dwie bramki zdobyli: Krystian Żelisko i Bartłomiej Koneczny. Dzięki temu ekipa z Lubartowa jest czwarta w tabeli i ma dwa „oczka” więcej od Orląt.

Coraz trudniejsza robi się sytuacja Hetmana Zamość, który zremisował ze Spartą Rejowiec Fabryczny 0:0. Obecnie drużyna Michajło Kaznochy jest czwarta od końca i do bezpiecznej strefy tabeli brakuje jej siedem „oczek”. A w następnej serii gier nie będzie łatwo o powiększenie tego dorobku, bo do Zamościa przyjedzie POM Iskra.

GRUPA SPADKOWA

POM Iskra Piotrowice – Gryf Gmina Zamość 1:3 (Żurek 12 – Wołoch 42, Orłowski 61-samobójcza, Panas 84.) * Włodawianka Włodawa – Kłos Gmina Chełm 2:2 (Borcon 48, Magdysz 61 – Dąbrowski 30, Leśniak 37) * Orlęta Łuków – Igros Krasnobród 1:1 (Szlaski 69 – Zaimenko 45) * Lewart Lubartów – Brat Siennica Nadolna 7:0 (Żelisko 8, 32 Michałów 34, Pikul 63, Niewęgłowski 70, Koneczny 88, 90) * Sparta Rejowiec Fabryczny – Hetman Zamość 0:0 * Lutnia Piszczac – Huczwa Tyszowce 3:2.

e-Wydanie

Zorza polarna w obiektywach naszych Czytelników. Zobacz co udało im się uwiecznić
ZDJĘCIA

Przez ostatnie dni na niebie mogliśmy oglądać prawdziwe kolorowe spektakle. W związku z burzą geomagnetyczną nad lubelskim niebem pojawiła się zorza polarna.

Prezydent Zamościa ma drugiego zastępcę. To Marta Pfeifer

Stało się to, o czym w Zamościu mówiło się od dawna i o czym pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Marta Pfeifer została powołana na zastępczynię prezydenta Zamościa.

Przed nami kolejna zimna noc

W regionie może złapać przymrozek. Synoptycy ostrzegają

Politechnika Lubelska świętowała urodziny

Honorowy Profesor, wybitny Absolwent, Najlepszy Wykładowca i imię dla dębu. Politechnika Lubelska świętowała 71. rocznicę powstania.

Chciała sprzedać spódnicę - straciła swoje oszczędności

21-latka chciała sprzedać ubranie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. Internetowi oszuści ukradli jej jednak 7 tys. zł

KUL wyprzedaje książki

Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na Majowy Kiermasz Książki. Do nabycia są m.in. trudno dostępne pozycje

Festiwal „Scena w Budowie”
16 maja 2024, 20:00

Trwa Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2024. Przed nami finałowe wydarzenia.

Czerwona kartka dla Zielonego Powiśla

Ostatnie wybory samorządowe z lokalnej sceny politycznej w Końskowoli zmiotły komitet Zielonego Powiśla. Ten do rady gminy wprowadził zaledwie jednego przedstawiciela. Wszystkie pozostałe miejsca trafiły w ręce komitetu nowego wójta - Mariusza Majkutewicza.

Czy będziemy mieć nowe drogi dla rowerów?

W mieście powstaną kolejne szlaki rowerowe. Poszukiwani są projektanci, którzy podejmą się tego zlecenia