2 marca 2024 r.
16:48

Janowianka gorsza od rezerw Resovii. „Mecz niewykorzystanych sytuacji”

Janowianka zmarnowała w pierwszej połowie przynajmniej pięć dogodnych okazji
Janowianka zmarnowała w pierwszej połowie przynajmniej pięć dogodnych okazji (fot. archiwum)

Wychodzi na to, że w zimowych sparingach liderowi tabeli nie podchodzą zwłaszcza mecze z zespołami rezerw. W sobotę Janowianka musiała uznać wyższość drugiej drużyny Resovii, z którą przegrała 0:2. Wcześniej podczas tegorocznych przygotowań uległa Stali II Stalowa Wola 2:3

Trzeba jednak przyznać, że piłkarze Ireneusza Zarczuka powinni zamknąć spotkanie już w pierwszej połowie, bo wypracowali sobie kilka świetnych szans na gole. Szybko wynik powinni otworzyć rywale, bo w drugiej minucie sędzia przyznał im rzut karny. Jan Sobczuk nie musiał jednak bronić, bo strzał okazał się niecelny.

Później dominacja gości nie podlegała dyskusji. Gdyby padło nawet pięć bramek, to ekipa z Rzeszowa to nikogo nie mogłaby mieć pretensji. Dwa razy z bliska spudłował Jurij Perin, pomylił się także Grzegorz Mulawa, a dwa razy swój zespół od starty gola uratował bramkarz Resovii II.

W efekcie, do przerwy było 0:0. W drugiej odsłonie, kiedy na murawie zameldowali się zmiennicy, tak różowo już nie było. Janowianka miała problemy ze stwarzaniem sytuacji, a sama kilka razy dała się zaskoczyć. Najpierw po kontrze. Drugi gol dla przeciwnika to wynik nieporozumienia między bramkarzem, a obrońcą przyjezdnych. Filip Belabrovik próbował zgrać futbolówkę głowa, ale pechowo wpakował ją do siatki. I ustalił wynik na 2:0 dla gospodarzy.

To był mecz niewykorzystanych szans z naszej strony. Nie ustrzegliśmy się błędy na początku i stąd rzut karny. Na szczęście zmarnowany. Później pierwsza część spotkania przebiegała pod nasze dyktando, ale przewagi nie potrafiliśmy udokumentować ani jednym trafieniem. W drugiej połowie na murawę weszli zmiennicy i tempo meczu siadło, a nawet bardzo siadło. Sytuacji po przerwie też za dużo nie mieliśmy. Zagraliśmy zdecydowanie słabiej, a ogólnie spotkanie trzeba ocenić na minus – mówi Ireneusz Zarczuk.

W jego drużynie zabrakło Daniela Eze, który zmaga się z urazem mięśniowym. Sprawy zawodowe zatrzymały z kolei Roberta Widza. Chory jest również Kacper Kiszka. Za tydzień Janowianka w próbie generalnej przed ligą zmierzy się z Jeziorakiem Chwałowice, który występuje w klasie okręgowej Stalowa Wola.

Resovia II Rzeszów – Janowianka Janów Lubelski 2:0 (0:0)

Janowianka: Sobczuk – Bodziuch, Sadowski, Mulawa, M. Pawełkiewicz, A. Pawełkiewicz, Mistrzyk, Birut, Książek, Sprawka, Perin oraz Lenart, Wąsik, Belabrovik, Gonder, Gajór, Brytan, Lebioda.

Lubelski Dworzec zostanie Cudem Polskim 2024?

Dworzec Lublin ma szanse na wygraną w konkursie organizowanym przez czasopismo National Geographic Polska.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusze i rozwiązania egzaminu z matematyki

W środę uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną i na przykład obliczyć zysk ze sprzedaży truskawek i czy różnicę w wysokości wież.

Po ponad pięciu latach zmienił urząd. U wojewody zarobi mniej niż u prezydenta

Po ponad pięciu latach u boku prezydenta Michała Litwiniuka (PO), Maciej Buczyński zmienił miejsce pracy. Od wtorku jest szefem bialskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zarobi tu mniej niż w ratuszu.

Uwaga na oszustów. LPEC ostrzega mieszkańców

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ostrzega, że w ostatnim czasie oszuści podszywają się pod pracowników firmy.

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła może nie tylko ogrzewać dom i wodę użytkową zimą, ale i chłodzić pomieszczenia latem. Stawiając pytanie o opłacalność inwestycji, należałoby przede wszystkim przyjrzeć się temu, w jaki sposób pompa ciepła generuje oszczędności, jaki jest koszt jej zakupu i montażu oraz po jakim czasie zwróci się inwestycja w to urządzenia. Te kwestie poruszymy w niniejszym wpisie.

Maszerują, aż miło popatrzeć

Równy krok defilady, młynki karabinami i wiele innych elementów zaprezentowali młodzi ludzie podczas pokazu musztry. Na terenie  19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, stacjonującej przy ul. Herberta  w Lublinie, ekipy mundurowe walczyły w wojewódzkim etapie Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. Wygrała….

Wystarczyła chwila, a seniorka oddała 270 tys. zł oszczędności

Policjanci z Lublina otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa na „policjanta”. Seniorka mając przeświadczenie, że jej oszczędności są zagrożone przelała je na inne konta.

Potrącenie cyklistki w Zamościu
WIDEO

Policjanci z Zamościa ustalają przyczyny wypadku do którego doszło we wtorek na jednym ze skrzyżowań.

Wyjątkowe warsztaty kulinarne z mamami
LUBLIN

W piątek 24 maja, z okazji Dnia Matki, Lublin organizuje bezpłatne warsztaty kulinarne dla mam i ich pociech. Od 17 maja ruszy rekrutacja na to wydarzenie.

Liga Narodów: Udane otwarcie siatkarek reprezentacji Polski

Na inaugurację tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek reprezentacja Polski pokonała Włoszki 3:0. Kolejnym rywalem Polek będzie w piątek drużyna Francji.

Kolejni pijani kierowcy złapani

Policjanci z Ryk złapali motocyklistę, który kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu. Natomiast pijany kierowca z Hrubieszowa zatrzymali kierowcę, który ukrył się przed nimi w szafie.

Złoty medal Akademii Zamojskiej i brąz Politechniki Lubelskiej na AMP w tenisie stołowym

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zostały rozegrane w Gdańsku. W rywalizacji panów ponownie najlepsza okazała się Akademia Zamojska. Z kolei wśród pań tytuł obronił Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Brąz wywalczyła za to Politechnika Lubelska.

Nieuwaga przyczyną kolizji. Policja apeluje o rozwagę

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek w powiecie tomaszowskim. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jest koalicja czy nie ma? - rozmowa z Burmistrzem Świdnika
Dzień Wschodzi

Nowy burmistrz Świdnika a koalicja PIS, PO, PSL – jak jest w rzeczywistości? Co mówi na ten temat Marcin Dmowski? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy w cyklu - Dzień Wschodzi, w której gościem Krzysztofa Kota jest nowy włodarz Świdnika.