IV LIGA LUBELSKA

Wczoraj
17:58

Sporo emocji w derbach. Lublinianka mimo prowadzenia 3:0 z Sygnałem najadła się jeszcze strachu

W 48 minucie wydawało się, że wielkich emocji w derbach Lublina już nie będzie. Lublinianka prowadziła wówczas 3:0. Sygnał napsuł jednak rywalom jeszcze sporo krwi i przegrał ostatecznie „tylko” 2:3. Goście mieli też sporo pretensji do arbitra, zwłaszcza o rzut karny na początku drugiej połowy.

Po 25 minutach podopieczni Daniela Koczona mieli już na koncie dwie bramki. W krótkim odstępie czasu oba gole zapisał na swoim koncie Bartłomiej Koneczny.

Najpierw zrobił coś z niczego, bo przed szesnastką odebrał piłkę rywalowi, poradził sobie z bramkarzem i na koniec posłał piłkę do „pustaka”. Za chwilę „Kony” świetnie przymierzył do siatki z ponad 20 metrów. Jeszcze w pierwszej połowie mogło być nawet 3:0, ale przyjezdnych w końcówce pierwszej odsłony uratował słupek. Po centrze z rzutu rożnego dosłownie o centymetry pomylił się Przemysław Kanarek.

Od razu po zmianie stron beniaminek z Lublina dostał trzeci cios. W pojedynku Adriana Leszczyńskiego z bramkarzem przyjezdnych Mikołajem Kloczkowskim sędzia dopatrzył się przewinienia tego drugiego i podyktował rzut karny. Goście mieli o tę sytuację olbrzymie pretensje, ale arbiter decyzji nie zmienił. Jarosław Milcz przegrał pojedynek z golkiperem rywali jednak szczęśliwie piłka do niego wróciła i „Jaro” podwyższył prowadzenie ekipy z Wieniawy.

Pewnie w tym momencie wiele osób myślało, że jest po zawodach. Chyba podobne odczucia mieli piłkarze trenera Koczona. Sygnał miał swoje plany i jeszcze powalczył. W 56 minucie Kamil Wolski skorzystał na błędzie Jakuba Bednary i odrobinę poprawił sytuację beniaminka. Goście byli zdecydowanie groźniejsi i wypracowali sobie kilka naprawdę dobrych okazji. Po próbie Szymona Raka udaną interwencję zaliczył Bednara. Nieznacznie pomylił się Brillant, a Wolski huknął w poprzeczkę. Drużyna Przemysława Drabika naciskała, naciskała i w końcu dopięła swego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Brillant zaliczył kontaktowe trafienie.

120 sekund później wydawało się, że do remisu doprowadzi Maciej Łopuszyński. Świetnie spisał się jednak Sebastian Ciołek, który zdołał odbić piłkę zmierzającą w okienko. I ostatecznie trzy punkty zostały na Wieniawie, a gospodarze mogli się cieszyć z... jedenastego ligowego zwycięstwa z rzędu.

ZDANIEM TRENERÓW

Przemysław Drabik (Sygnał Lublin)

– Pierwsza połowa na pewno przebiegała pod dyktando Lublinianki. Wypracowali sobie więcej sytuacji i zasłużenie prowadzili. Druga cześć już dla nas. Zabrakło jednak czasu, żeby wyrównać, ale i trochę szczęścia. Były poprzeczki, Sebastian Ciołek „wyciągnął” też piłkę z okienka. Byliśmy naprawdę blisko. Po przerwie oprócz karnego gospodarze stworzyli już sobie niewiele. Kto był na meczu, ten musi to potwierdzić. Szkoda zwłaszcza tego mocno kontrowersyjnego karnego już na początku drugiej odsłony. Nawet obserwator po końcowym gwizdku mówił, że tam nie mogło być mowy o jedenastce. To nasz bramkarz był w tej sytuacji faulowany, z bicepsa lała się krew. Nie dość, że zawodnik ucierpiał, to jeszcze rywale dostali karnego.

Daniel Koczon (Lublinianka)

– Niestety, sami zgotowaliśmy sobie taką nerwową końcówkę i to zupełnie niepotrzebnie. Dobrze, że wcześniej wypracowaliśmy sobie solidną zaliczkę, bo mogliśmy sobie jeszcze pozwolić na stratę goli. Nie przystoi jednak takiej drużynie tak łatwo oddawać bramki i doprowadzić z wyniku 3:0 do 3:2. Na pewno sporo rzeczy się jednak na to złożyło. Było ciężkie boisko, my mieliśmy w nogach mecz pucharowy i wszystko się nawarstwiło. Trzeba też pamiętać, że to już końcówka rundy. My chcemy wycisnąć z niej maksa. Cieszy kolejna wygrana, ale taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć.

Lublinianka Lublin – Sygnał Lublin 3:2 (2:0)

Bramki: Koneczny (20, 25), Milcz (48) – Wolski (56), Brillant (90+2).

Lublinianka: Ciołek – Misiurek, Kanarek, Bednara, Niegowski (59 Pacek), Leszczyński (59 Świeboda), Jagodziński, Sobstyl (63 Knapp), Misztal (83 Kołacz), Milcz (79 J. Wadowski), Koneczny (69 Skrzycki).

Sygnał: Kloczkowski – Paździerski, Fiedeń, Łopuszyński, Miśkiewicz (82 Wędrocha), Sztejno, Kuczyński (84 Górski), Welman (89 Piłat), Brillant, Wolski, Rak.

Kibice Motoru obejrzeli w sobotę prawdziwe „meczycho”. Zabrakło tylko punktów

Jeżeli ktoś w sobotę po raz pierwszy wybrał się na Arenę Lublin, to nie ma szans, że nie wróci na stadion. Motor prowadził z Widzewem 2:0 po 14 minutach, ale ostatecznie przegrał 3:4. Na boisku emocji było mnóstwo od pierwszej do ostatniej minuty. A ponad 13 tysięcy widzów stworzyło kapitalną atmosferę. Sprawdźcie nasze zdjęcia trybun.

Dobra passa trwa. Bogdanka LUK Lublin w Katowicach nie straciła seta

W wyjazdowym spotkaniu 7. kolejki Bogdanka LUK Lublin pokonała GKS Katowice 3:0. Tym samym lublinianie nadal są niepokonani. MVP wybrany został przyjmujący lubelskiego zespołu Wilfredo Leon.

Noc Inżynierów na Politechnice Lubelskiej

W piątek Politechnika Lubelska zaprosiła na niezwykłe wydarzenie Noc Inżynierów przyciągnęła miłośników niezwykłych wynalazków, osiągnięć nowoczesnej technologii i zachwycających efektów nauki.

Lewart przegrał już piąty ligowy mecz z rzędu

Lewart znowu rozgromiony u siebie. Tym razem trzy punkty z Lubartowa wywiozła Wisłoka Dębica

Jak nie idzie, to nie idzie. Lewart przegrał w sobotę piąty ligowy mecz z rzędu. Licząc także Puchar Polski w sumie szósty. Tym razem beniaminek z Lubartowa musiał uznać wyższość Wisłoki Dębica, której uległ u siebie 0:4.

Orlęta ograły Hetmana w Zamościu, czyli ostre strzelanie i efektowna rabona

Sporo działo się w sobotę podczas meczu Hetmana z Orlętami Spomlek. Drużyna z Radzynia Podlaskiego prowadziła 1:0, przegrywała 1:2, a ostatecznie wygrała... 5:3. Nie brakowało pięknych goli. Przedostatni z ośmiu padł po efektownym strzale raboną.

"Samochodówka" ma już 110 lat!

Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie w bieżącym roku obchodzi Jubileusz 110-lecia powstania. Z tej okazji w dniu 18 października, odbyła się uroczystość w której wzięli udział przyjaciele „Samochodówki”, byli i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie i ich rodzice, władze miasta oraz miłośnicy motoryzacji.

Policja poszukuje zaginionej 70-latki z Tomaszowa Lubelskiego

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego poszukują Teresy Alicji Wybranowskiej, która w nocy z czwartku na piątek opuściła swoje miejsce zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie pieszej w Tłuśćcu

W piątek na DK2 w miejscowości Tłuściec doszło do tragicznego wypadku. 71-letni kierowca Skody potrącił 77-letnią kobietę, która przechodziła przez oświetlone przejście dla pieszych prowadząc rower. Mimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować jej życia.

17-latek dachował samochodem w Puławach. Nie miał prawa jazdy

Na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Grota Roweckiego w Puławach doszło do groźnie wyglądającego wypadku. 17-letni kierowca volkswagena, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, doprowadził do dachowania samochodu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Noc w El Cubano
foto

To była noc pełna beztroskich chwil i tańca do białego rana przy dobrej muzyce i z pozytywną energią. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z weekendu. Zobaczcie, jak się bawi Lublin!

Botaniczna Piątka. Ponad 200 biegaczy podjęło wyzwanie

W sobotni poranek w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyła się jesienna edycja biegu „Botaniczna Piątka”. W zmaganiach wzięło udział ponad 200 biegaczy. Była to ostatnia szansa w tym sezonie na powiększenie botanicznej kolekcji medalowej. Jak podkreślają organizatorzy, Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.

Kapitalny mecz w Lublinie. Motor prowadził z Widzewem 2:0, ale nie zdobył nawet punktu
ZDJĘCIA, WIDEO

Przed meczem Motor – Widzew trener pierwszej z ekip Mateusz Stolarski zapowiadał, że to będzie atrakcyjne spotkanie dla kibiców. Chyba nikt nie spodziewał się jednak, że aż tak. Po kwadransie gospodarze prowadzili 2:0. Do przerwy przegrywali 2:3. A ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 3:4. Emocji było jednak co niemiara. I to do samego końca.

Koniec wolnej amerykanki. Będzie bezpieczniej na placu przed bramą MOSiR
Kraśnik

Mieszkańcy Kraśnika dobrze wiedzą jak wygląda parkowanie pod bramą stadionu MOSiR, kiedy w okolicy odbywają się wydarzenia sportowe lub kulturalne. Niekiedy brakuje miejsca aby wcisnąć szpilkę, a samochody stoją niemal jeden na drugim. Z kolei kiedy plac jest pusty, dochodzi tam do niebezpiecznych zachowań kierowców. Na ten problem zwrócił uwagę miejski radny Mariusz Kwietniewski.

Serki Bielucha i wiele innych pojawiły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.