Azoty Puławy w pierwszym domowym meczu nowego sezonu pokonały Zagłębie Lubin

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Azoty Puławy wygrały w tym sezonie po raz drugi
Azoty Puławy wygrały w tym sezonie po raz drugi (fot. KS Azoty Puławy)

W trzeciej kolejce Azoty Puławy pokonały Zagłębie Lubin 37:31. MVP wybrany został rozgrywający gospodarzy Łukasz Gogola

Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy sąsiadowały w tabeli, wyżej, na piątym miejscu, byli się szczypiorniści Azotów. Kibice, którzy zasiedli na trybunach hali w Puławach mogli w tej sytuacji spodziewać się emocjonującego widowiska. Zresztą, sympatycy piłki ręcznej w regionie doskonale pamiętają, że mecze puławian z Zagłębiem zawsze były zacięte i trzymające w napięciu do końcowej syreny. Nie inaczej było w sobotnim starciu.

Trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Od początku do mocnego uderzenia przeszli gospodarze. Wystarczyły cztery minuty i cztery trafienia zaprowadziły miejscowych na prowadzenie 4:1.

Do bramki „Miedziowych” trafili Tobiasz Górski, Gorgi Dikhaminjia, Łukasz Gogola i Kelian Janikowski. Jednak tak jak szybko miejscowi zdobywali trafienia, tak szybko tracili bramki. Pomiędzy dziewiątą, a 17 minutą Azotom przytrafił się strzelecki przestój. Czas bez zdobyczy bramkowej gospodarzy doskonale wykorzystali goście z Lubina. Zagłębie zaliczyło pięć trafień z rzędu i wyszło na prowadzenie 8:7. Taki scenariusz nie wytrącił z rytmu szczypiornistów z Puław. Podopieczni Patryka Kuchczyńskiego, w końcu, odblokowali dyspozycję strzelecką. Po 20 minutach na tablicy wyników był rezultat 10:8 dla Azotów.

Końcówka pierwszej odsłony zakończyła się remisem 4:4. Tym samym po 30 minutach puławianie prowadzili 14:12 i z nadzieją na korzystny wynik zeszli do szatni.

Po zmianie stron swój czas mieli przyjezdni. W ciągu sześć minut Zagłębie rzuciło sześć bramek, przy tylko dwóch gospodarzy. Efekt? Ponowne prowadzenie lubinian, tym razem 18:16. Odpowiedź Azotów to tym razem kolejne sześć goli, przy dwóch gości. Tym samym, w 43 minucie i trafieniu Gogoli Azoty wyszły na 23:20. Zagłębie nie poddawało się. W 44 minucie był remis 23:23, w 47 min - 25:25.

Decydujący szturm Łukasz Gogola i spółka przypuścili na bramkę rywali pomiędzy 47, a 53 minutą. W tym okresie zdobyli osiem i stracili trzy bramki. Taka skuteczność pozwoliła na ponowne objęcie prowadzenia, tym razem 31:26. I mimo że ekipa z Dolnego Śląska zbliżyła się na dwa trafienia (31:29), to gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. W samej końcówce dorzucili jeszcze pięć goli z rzędu i zainkasowali drugą w sezonie wygraną, tym razem 37:31.

Puławski klub w dalszym ciągu poszukuje sponsora strategicznego. Przypomnijmy, że wiosną Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. wypowiedziała umowę sponsoringową zawartą z puławskim klubem.

MVP spotkania wybrany został rozgrywający Azotów Łukasz Gogola, zdobywca 12 bramek.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 37:31 (14:12)

Azoty: Tsintsadze, Borucki – Gogola 12, Dikhaminija 5, Jarosiewicz 5, Janikowski 4, Marciniak 3, Górski 3, Adamski 2, Zarzycki, Antolak 1, Jaworski 1, Kowalik, Bereziński. Kary: 4 minuty.

Zagłębie: Krukiewicz, Schodowski – Krysiak 9, Michalak 4, Pietruszko 3, Drozdalski 3, Dudkowski 3, Kałużny 3, Krupa 2, Czuwara 2, Gębala 1, Iskra 1, Jarosz, Pulit, Kozłowski. Kary: 4 minuty.

MVP: Łukasz Gogola (Azoty).

Dary od lublinian ruszyły na Dolny Śląsk

Bus wypełniony darami pojechał dziś z pomocą dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zbiórka trwa i nadal potrzebne są m.in. środki czystości, żywność długoterminowa oraz woda.

Nadzieje polskiego metalu w Zgrzycie
21 września 2024, 19:00

Trzy młode zespoły i trzy nadzieje polskiego metalu. Są młodzi, bezczelni i bezkompromisowi. Grają to, co im w duszy gra. Już w sobotę (21 września) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zagrają: Hamulec, Demeted i Punched Orange.

PGE Dystrybucja  zakończyła przebudowę stacji 110/30/15 kV Abramowice w Lublinie

PGE Dystrybucja zakończyła przebudowę stacji 110/30/15 kV Abramowice w Lublinie

Zwiększenie stabilności dostaw energii elektrycznej dla mieszkańców i przedsiębiorców na terenie Lublina oraz sąsiadujących gmin, a także zwiększenie możliwości przyjęcia do sieci większej ilości energii z OZE to główne korzyści wynikające z przebudowy stacji Abramowice. Inwestycja zrealizowana w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne kosztowała blisko 57 mln zł, z czego dofinasowanie z funduszy Unii Europejskiej wyniosło ok. 30 mln zł.

Czy na ul. Dożynkowej powinno się ograniczyć prędkość pojazdów do 40 km/h?
SONDA

W imieniu grupy mieszkańców radna Justyna Budzyńska zwróciła się do lubelskiego Ratusza z prośbą o zmianę organizacji ruchu na ulicy Dożynkowej. Ze względu na natężenie ruchu oraz bliskość osiedli mieszkaniowych zaproponowała wprowadzenie ograniczenia prędkości pojazdów do 40 km/h. To miałoby poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Miejscy urzędnicy na takie rozwiązanie się jednak nie godzą.

Fotografia bez tytułu autorstwa Katarzyny Gritzmann - nagroda główna

Nagrody za zdjęcia. Jubileuszowy Przegląd Fotografii Zamojskiej

Setki fotografików z całej Polski nadesłało swoje prace na tegoroczną edycję Przeglądu Fotografii Zamojskiej. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie, która w piątek zostanie otwarta w Zamojskim Domu Kultury. Kto otrzyma nagrody i wyróżnienia?

Niedziela dla powodzian. Zbiórki do puszek w każdej parafii

W nadchodzącą niedzielę w każdej z parafii diecezji zamojsko-lubaczowskiej mają być zbierane pieniądze na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi.

W rolę  Freddiego Mercury’ego na scenie wciela się Sebastian Machalski
NASZ PATRONAT
12 października 2024, 19:00

Niezwykła muzyczna podróż. Przeboje Queen w Zamościu

Przeżycie fantastyczne i jedyne w swoim rodzaju. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Koncert niesamowity. Doskonałe aranżacje – to tylko kilka opinii tych, którzy byli już na koncercie „Queen Symfonicznie”. Czy są prawdziwe? Niedługo będzie szansa przekonać się o tym w Zamościu.

Apartamenty Dębowa - luksus w cieniu 100-letnich dębów

Apartamenty Dębowa to wyjątkowa inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana na rogu ulic Senatorskiej i Dębowej w Łodzi. To, co wyróżnia tę inwestycję na tle innych, to nie tylko nowoczesne i komfortowe mieszkania, ale także unikalne otoczenie, które tworzy aleja 17 około 100-letnich dębów rosnących wzdłuż ulicy Dębowej.

"Cichy zabójca kobiet". Rak jajnika zbyt późno daje o sobie znać
Dziennik Dla Zdrowia

Nowotwór jajnika, zaraz obok raka piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Według statystyk, każdego roku na świecie z tego powodu umiera ponad 114 000 kobiet. W programie z cyklu "Dziennik Dla Zdrowia" rozmawiamy z dr Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, chirurgiem onkologiem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie oraz profesorem Uniwersytetu Medycznego, który opowiedział jak wczesne wykrycie raka wpływa na skuteczność leczenia, jak rozpoznać objawy i co należy do profilaktyki.

Kent Washington odwiedzi Lublin przy okazji Memoriału Zdzisława Niedzieli

Polski Cukier Start zaprasza na XIV Memoriał Zdzisława Niedzieli. Kent Washington gościem specjalnym

Wreszcie kibice z Lublina będą mieli okazję zobaczyć w akcji drużynę Wojciecha Kamińskiego. Polski Cukier Start w piątek i sobotę rozegra kolejne mecze kontrolne w ramach XIV Memoriału Zdzisława Niedzieli. Impreza w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się w piątek i sobotę.

Na brakujące krzesełka i zdezelowane stoły do gry w szachy i warcaby zwrócił uwagę radny Piotr Gawryszczak.

Zniszczone stoły, krzesełka do gry w szachy i warcaby już nie będą straszyły. Wiemy, kiedy zostaną naprawione

Stoły i krzesełka służące do gry w szachy i warcaby, znajdujące się na placu Litewskim, od lat chętnie używane są przez mieszkańców Lublina. Na ich spore zużycie i kiepski stan zwrócił uwagę miejski radny Piotr Gawryszczak (PiS). – Trochę wstydzę się przed zwracającymi mi uwagę przybyszami z innych miast, że w centrum naszego pięknego grodu znajdują się tak zdewastowane urządzenia – napisał w interpelacji do prezydenta Lublina, prosząc o szybką interwencję.

Magnesy ferrytowe – ciekawe fakty, które warto znać

Magnesy ferrytowe mają wiele zalet, przez które są tak często spotykane w każdej gałęzi przemysłu i gospodarki. Nie wynika to bynajmniej z mody, a między innymi z ich odporności na wysokie temperatury oraz różnorodności kształtów. Dodatkową korzyścią jest także znacznie niższa cena od modeli neodymowych. W artykule przedstawimy Ci najciekawsze fakty na temat magnesów ferrytowych, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia. Zapraszamy do lektury!

Jak urządzić elegancki salon?

Salon to miejsce, w którym spędzamy większość wolnego czasu, przyjmujemy gości i relaksujemy się po całym dniu w pracy. W tym pomieszczeniu powinna panować wyjątkowa aura, dzięki której każdy domownik będzie mógł wypoczywać w komfortowych warunkach. Jak stworzyć modną i elegancką aranżację salonu?