22:51

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0. Bez niespodzianki

Autor: Zdjęcie autora grom
(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej PlusLigi LUK Lublin przegrał na wyjeździe 0:3 z Jastrzębskim Węglem. Była to czwarta z rzędu porażka lubelskiego beniaminka

Lublinianie przystępowali do rywalizacji z mistrzem Polski znając wynik pierwszego meczu otwierającego 14. kolejkę. W Arenie Ursynów w Warszawie skazywani na pożarcie przez Projekt siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom sprawili niespodziankę pokonując gospodarzy 3:2. Gościom tym bardziej należą się słowa uznania, gdyż wyciągnęli wynik – przegrywali bowiem już 0:2 w setach. Radomian do zwycięstwa poprowadził doskonale znany w Lublinie Paweł Rusin. Przyjmujący, po wywalczonym wiosną awansie do PlusLigi, rozstał się z zespołem LUK Politechniki Lublin i przeprowadził do oddalonego o 120 km Radomia. Siatkarz pojawił się na boisku pod koniec trzeciego seta i to dzięki jego zagrywce Czarni wygrali tę partię. Sześć asów serwisowych Rusina miało wydatny wpływ w końcowy sukces przyjezdnych w stolicy i to on wybrany został MVP.

Siatkarze beniaminka marzyli o takim rozstrzygnięciu w konfrontacji z obrońcą trofeum, lecz ma marzeniach się skończyło. Szczególnie w partii otwarcia jastrzębianie pokazali gościom miejsce w szeregu. W głowach siatkarzy trenera Andrei Gardiniego tkwił przegrany trzeci set w Lublinie, po dwóch przekonujących zwycięstwach w partii jeden i dwa. W rewanżu pierwszy set był pokazem siły gospodarzy. Miejscowi bardzo dobrze radzili sobie w serwisie, na siatce, jak też w obronie. Efektem była wygrana 25:15.

W drugiej odsłonie Jastrzębski „odjechał” z wynikiem w połowie partii. Po błędzie w ataku Szymona Romacia gospodarze prowadzili już 20:16. Lublinianom udało się jeszcze zdobyć kilka punktów, ale ostatecznie ulegli 21:25.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. Beniaminek dotrzymywał kroku faworytowi rozgrywek i uczestnikowi Ligi Mistrzów. Długo był remis. W pewnym momencie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza nawet prowadzili 7:6, 8:7, 9:8. Po bloku Łukasza Wiśniewskiego na Konradzie Stajerze było 21:19 dla miejscowych. Lublinianie jeszcze poderwali się do walki w końcówce. Bartosz Filipiak zaatakował po bloku na 23:22. Po tej akcji trener Jastrzębskiego, po raz pierwszy, wziął czas. Miejscowi są zbyt dobrym zespołem aby po raz drugi dać sobie wyrwać seta i zwycięstwo. Mecz zakończył atakiem mistrz olimpijski Trevor Clevenot. MVP wybrany został atakujący gospodarzy Czech Jan Hadrava.

LUK Lublin z dorobkiem 14 punktów nadal zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:23)

Jastrzębski: Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Hadrava, Popiwczak (libero) oraz Baróti, Tervaportti.

LUK: Pająk, Stajer, Nowakowski, Wachnik, Filipiak, Jóźwik, Watten (libero) oraz Romać, Peszko, Gniecki, Sobala, Gregorowicz (libero).

MVP: Jan Hadrava (Jastrzębski Węgiel).

Absolwenci powrócą na UMCS. Trzeba się zapisać

Trwają zapisy na Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W programie m.in. koncert, występ grupy teatralnej, rozgrywki sportowe i zabawa do białego rana.

MKS Lublin wygrał turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych [zdjęcia]

To był awans w wielkim stylu. MKS Lublin przepustkę do kolejnej rundy zapewnił sobie już po dwóch dniach turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Tragedia podczas wycinki. 51-latek przygnieciony przez drzewo

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyje 51-latek.

Potrącona dziewczynka transportowana helikopterem do szpitala. Sprawca uciekł

Potrącił dziewczynkę i uciekł. Policja zatrzymała 57-letniego kierowcę.

Pokaż jak atrakcyjny jest Lublin i wygraj nagrody

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje konkurs fotograficzny. Jego celem jest przedstawienie atrakcyjności miasta.

Kod 95 a Wymiana Prawa Jazdy: Co Warto To Wiedzieć

W dzisiejszym świecie, mobilność jest kluczowym czynnikiem sukcesu, zwłaszcza dla branży transportowej. Jednakże, podróżowanie i prowadzenie pojazdów wiąże się z pewnymi wymogami i regulacjami, których należy przestrzegać. Jednym z istotnych aspektów dla kierowców zawodowych jest posiadanie kodu 95 oraz właściwego prawa jazdy.

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Pierwszą imprezą minionego tygodnia było 48 Kryterium Asów Tytani Kolarstwa Polskiego w Chorzowie. Przedstawiciele Lubelskie Perła Polski Cycling Team od samego początku nadawali ton rywalizacji na Górnym Śląsku.

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów
foto

Równo o godzinie 9 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Ponad 11 tys. ósmoklasistów zmierzy się z pierwszym w swoim życiu poważniejszym egzaminem.

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zbiorniki na deszczówkę to nie tylko ekologiczne rozwiązanie pomagające w gospodarowaniu zasobami naturalnymi, ale również praktyczne narzędzie, które może znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju każdego gospodarstwa domowego. W dobie rosnących cen wody i coraz bardziej widocznych skutków zmian klimatycznych, gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej staje się nie tylko opcją, ale często koniecznością.

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Od niedawna praca z domu stała się powszechnym modelem zatrudnienia, wykorzystywanym przez coraz więcej pracowników i pracodawców. Zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych spoza biura daje zarówno pracownikom, jak i firmom szereg korzyści, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom i wadom pracy z domu, aby lepiej zrozumieć, jak ten model wpływa na pracowników i pracodawców.

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Przez długie miesiące znęcał się nad matką. 32-latek trafił do aresztu.

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Ocieplenie starego domu może być jedną z najważniejszych inwestycji, które możesz podjąć, aby poprawić komfort życia, zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i zwiększyć wartość swojej nieruchomości. W tej analizie przyjrzymy się różnym aspektom ocieplenia starych domów, włączając w to korzyści, techniki, a także możliwe wyzwania.

Były prezydent Niemiec wesprze inicjatywę z Zamościa

Z udziałem prof. dr hab. Horsta Köhlera, byłego prezydenta Niemiec odbyło się w Zamościu spotkanie poświęcone historii i bezpieczeństwu w Europie. Uczestniczyli w nim miejscowi samorządowcy i delegacja z Ukrainy.

Ósmoklasiści zaczynają maraton egzaminacyjny
Dzień Wschodzi

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty. To szczególny rocznik. Wyjątkowo mało liczny. Zazwyczaj kończących podstawówki w Lublinie jest 2 razy więcej. Dlaczego tak się dzieje i jakie będzie to miało przełożenie na rekrutację do szkół średnich? O tym w porannej rozmowie Dzień Wschodzi. Gościem Krzysztofa Kota jest dr Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina do spraw oświaty.