Finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zostały rozegrane w Gdańsku. W rywalizacji panów ponownie najlepsza okazała się Akademia Zamojska. Z kolei wśród pań tytuł obronił Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Brąz wywalczyła za to Politechnika Lubelska.
Tym razem w szranki stanęło około 150 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Akademia Zamojska nie miała sobie równych. Podczas fazy grupowej zgubiła tylko dwa sety.
A później przeszła przez fazę pucharową, jak burza, bo wszystkich rywali rozbiła 3:0. W ćwierćfinale odprawiła z kwitkiem Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w półfinale Uniwersytet Rzeszowski, a w pojedynku o złoty medal zmierzyła się z Politechniką Gdańską. I też pokonała przeciwników do zera. Najpierw Konrad Kulpa okazał się lepszy od Sławomira Dosza. Później swoje pojedynki wygrywali także Jakub Folwarski i Damian Węderlich.
W rywalizacji pań Politechnika Lubelska po raz drugi z rzędu stanęła na najniższym stopniu podium. W spotkaniu o brązowy medal pokonała Politechnikę Śląską w Gliwicach 3:1. Wyróżniono również najlepszych.
Nagroda im. Andrzeja Grubby dla najlepszego zawodnika męskiego finału AMP trafiła do rąk Konrada Kulpy (Akademia Zamojska), zaś wyróżnienie im. Czesławy Noworyty dla najlepszej pingpongistki otrzymała Katarzyna Węgrzyn (UE Wrocław).
Klasyfikacja końcowa kobiet
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, 2. Uniwersytet Warszawski, 3. Politechnika Lubelska, 4. Politechnika Śląska w Gliwicach, 5. Uniwersytet Gdański, 6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, 7. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, 8. Politechnika Gdańska, 9. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, 10. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, 11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, 12. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, 13.-15. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Klasyfikacja generalna mężczyzn
- Akademia Zamojska, 2. Politechnika Gdańska, 3. Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie, 4. Uniwersytet Rzeszowski, 5. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, 6. Uniwersytet Gdański, 7. Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, 8. Politechnika Lubelska, 9. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, 10. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, 11. Uniwersytet Szczeciński, 12. Politechnika Krakowska, 13. Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Poznańska.