Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV Liga Lubelska - gr. I

16 lipca 2022 r.
17:58

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 6:2. Kadra kompletna w 95 procentach

Od mocnego uderzenia mecze kontrolne rozpoczęli piłkarze Stali Kraśnik. Drużyna Daniela Szewca na dzień dobry rozbiła Lewart Lubartów 6:2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W lecie w zespole „niebiesko-żółtych” sporo się dzieje. Dariusza Matysiaka na ławce zastąpił Daniel Szewc. W klubie nie ma już także kilku zawodników. Nowych pracodawców szukają: Krystian Michalak, Michał Maliszewski, Stanisław Niewiński oraz Maciej Welman.

Stal szybko ogłosiła też nazwiska graczy, którzy dołączyli do kadry. Udało się pozyskać chociażby: Adriana Wójcickiego (Lublinianka), Kamila Króla (Opolanin Opole Lubelskie), czy Pawła Ziębę (TuS Tengern). Do Kraśnika wrócili również: Anton Lucyk i Damian Dudek. Z Ruchu Popkowice Zadworze dołączyło z kolei sporo młodzieży. Trzeba też wspomnieć o nowych kontraktach: Damiana Pietronia, Filipa Drozda, a także Jakuba Gajewskiego.

Jak wyglądał sobotni sparing? Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1 po golach: Dudka, Zięby i Gajewskiego. Dla gości trafił Krystian Żelisko. W drugiej połowie najpierw kontaktową bramkę zdobył Bartłomiej Koneczny, ale później strzelali już tylko miejscowi. Najpierw Drozd, a później dwa razy na listę strzelców wpisał się Karol Misiarz. I ostatecznie podopieczni trenera Szewca efektownie rozpoczęli gry kontrolne.

– Wynik jest dobry, ale nie przywiązujemy do niego jakieś szczególnej uwagi. Cieszymy się, że już na początku okresu przygotowawczego, a mamy w nogach dwa tygodnie treningów nasza kadra jest prawie skompletowana. Na razie można powiedzieć, że w 95 procentach. Zostawiamy sobie jeszcze jedno, może dwa miejsca, zobaczymy, co się urodzi – mówi Daniel Szewc, który jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, czy sam będzie pojawiał się na boisku.

– To trudna sprawa. Mamy naprawdę sporo jakościowych zawodników i chyba miałbym problem, żeby się załapać do składu. Zobaczymy jednak, w jakiej będę dyspozycji. Skłaniam się raczej ku temu, żeby w pierwszej drużynie skupić się na pracy trenera, a pograć w rezerwach – wyjaśnia Szewc.

A jak wysoką porażkę przyjął opiekun Lewartu? – Podzieliłem drużynę na dwie jedenastki i dopóki graliśmy tym mocniejszym zestawieniem to nie było tak źle. Przy wyniku 3:2 dla Stali zrobiliśmy jednak zmiany i ostatecznie przegraliśmy wysoko. Mieliśmy jednak swoje szanse i naprawdę wyglądaliśmy nieźle. Założenia były takie, żeby każdy pograł, a trzeba też pamiętać, że my jesteśmy po czterech treningach, a nie wszyscy jeszcze do nas dojechali, jak Adrian Pikul. Brakowało też Kuby Niewęgłowskiego – wyjaśnia Grzegorz Białek.

W jego drużynie zagrał Łukasz Najda, który najprawdopodobniej wróci do Lubartowa z Avii Świdnik. Poza tym było jeszcze trzech testowanych zawodników. Priorytetem jest pozyskanie środkowego obrońcy, bo z klubem pożegna się dodatkowo Antoni Jemioł. Jednym z kandydatów jest Radosław Kursa, który ostatnio był graczem Świdniczanki. Doświadczony defensor ma jednak także ofertę z Powiślaka Końskowola.

Z kim następne sparingi?

Obie ekipy w następnym tygodniu zagrają po dwa razy. Stal najpierw zmierzy się ze swoją imienniczką z Poniatowej (środa), a następnie z Wisłą Sandomierz (sobota). Lewart podejmie Kryształ Werbkowice (środa, godz. 18), a w sobotę zagra z Motorem II Lublin.

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 6:2 (3:1)

Bramki: Dudek, Zięba, Gajewski, Drozd, Misiarz 2 – Żelisko, Konecnzy.

Stal: M. Wójciki – Gajewski, Pietroń, J. Jędrasik, Lucyk, Zięba, zawodnik testowany, Pietrzyk, Winkler, Dudek, Król oraz A. Wójcicki, Majewski, Zieliński, Woźniak, Cygan, Jargieła, Latosiewicz, Buczek, Misiarz, M. Jędrasik, Drozd.

Lewart: Podleśny – Michałów, Majewski, Urban, zawodnik testowany I, Koneczny, Ciechański, Aftyka, Ł. Najda, zawodnik testowany II, Żelisko oraz Tutaj, P. Najda, Iskierka, Sulowski, Kamiński, Bednarczyk, Duda, zawodnik testowany III, Lipski.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Przyjęcia pacjentów nie odbiegały od normy, a leczenie na kardiologii nie było ograniczone – Lubelski NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości szpitala w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii w lutym tego roku. Do Funduszu nie wpłynęły też skargi pacjentów.

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Grupa ze Śląska rozprowadzającej narkotyki całym kraju. Lubelscy policjanci zatrzymali 4 osoby: u jednej znaleziono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w pracy? ZUS zwiększył stawki odszkodowania

Od kwietnia wzrosła kwota odszkodowania z ZUS za każdy procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Obecnie można liczyć na 1636 zł odszkodowania. To o 205 złotych więcej niż dotychczas.

W tym powiecie w nocy chwyci przymrozek

W tym powiecie w nocy chwyci przymrozek

A jednak to jeszcze niepełnoprawna wiosna. Tej nocy mogą pojawić się przymrozki w jednym z powiatów województwa lubelskiego.

Przebudowa ulicy Samsonowicza. W czwartek kolejne utrudnienia dla kierowców

Przebudowa ulicy Samsonowicza. W czwartek kolejne utrudnienia dla kierowców

Trwa przebudowa ulicy Samsonowicza na lubelskim Wrotkowie. Od czwartku kierowców czekają kolejne utrudnienia.

IV Liga - grupa mistrzowska
10. KOLEJKA

Wyniki:

Stal Kraśnik - Świdniczanka 3-2
Start Krasnystaw - Stal Poniatowa 2-1
Granit Bychawa - Huragan Międzyrzec Podlaski 0-2
Tomasovia - Lewart Lubartów 0-0
Gryf Gmina Zamość - Motor II Lublin 4-2

Tabela:

1. Świdniczanka 28 71 106-16
2. Tomasovia 28 62 75-22
3. Start 28 53 57-33
4. Stal K. 28 51 65-32
5. Stal P. 28 50 55-29
6. Motor II 28 49 65-53
7. Lewart 28 48 56-41
8. Huragan 28 47 49-36
9. Gryf 28 39 48-49
10. Granit 28 34 31-49

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!