Część studentów Politechniki Lubelskiej skarży się na brak elektronicznych indeksów. Paradoksalnie problem dotyczy nawet Wydziału Informatyki.
Indeksów w formie elektronicznej na Politechnice Lubelskiej nie ma w ogóle na Wydziale Zarządzania oraz Wydziale Podstaw Techniki. Na pozostałych wydziałach nie ma ich tylko część studentów - najstarszych lat. Wszyscy ci, którzy zaczęli studia w tym roku akademickim oraz poprzednim indeksy elektroniczne już mają.
Studenci, którzy mają tylko papierowe indeksy nie są z tego powodu zadowoleni. Rozmawialiśmy z kilkoma studentami z różnych wydziałów politechniki. – Niewiarygodne, że studiuję informatykę i nie mam indeksu elektronicznego. Zdobywanie wpisów zajmuje mnóstwo czasu i bardzo utrudnia życie w czasie sesji – narzeka Szymon.
– Gdybyśmy mieli takie indeksy, nie musielibyśmy chodzić po wpisy. Wszystko byłoby załatwiane szybciej – dodaje Sebastian, student mechatroniki.
Studenci opowiadają, że przyjazd na uczelnię jedynie po to, by zdobyć wpis jest kłopotliwy, a z wykładowcami często trudno się dogadać. – Mam znajomych spoza Lublina, którzy muszą specjalnie przyjeżdżać do miasta tylko po podpis – dodaje Arek, student inżynierii logistyki.
– Jak się powtarza sesję wrześniową, to trzeba się sporo namęczyć, żeby oddać indeks – twierdzi Jakub – student elektromechaniki.
Nie tylko studenci chwalą indeksy w formie elektronicznej – Niewiątpliwie, wprowadzenie indeksów elektronicznych to dla mnie duże ułatwienie. Łatwiej jest zapanować nad całym systemem – mówi dr hab. inż. Anna Rudawska, prodziekan ds. ogólnych i promocji Wydziału Mechanicznego.
Rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej zapewnia, że indeksy elektroniczne na Wydziale Zarządzania oraz Wydziale Podstaw Techniki zostaną wprowadzone już w przyszłym roku akademickim. Będą mogły z nich też korzystać wszystkie osoby zaczynające studia na politechnice. Obecni studenci, którzy ich nie mają, do końca studiów także ich nie dostaną.
– Wprowadzenie zmian w trakcie studiów wiązałoby się z pewnymi utrudnieniami. Chcieliśmy tego uniknąć – komentuje Piotr Pazowski, kierownik dziekanatu Wydziału Elektroniki i Informatyki.