Budowa najważniejszej drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej jest na ukończeniu. – To jedyna droga, by z sukcesem pozyskiwać nowych inwestorów w mieście – napisał na Facebooku Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. Pierwszy już się buduje. To DB Schenker.
Budowa przedłużenia ul. Żwirki i Wigury oraz Nadleśnej zaczęła się w maju. Zakres robót objął m.in. rozebranie wcześniejszej nawierzchni, a także budowę sieci – kanalizacji deszczowej, wodociągowej i energetycznej, oświetlenia ulicznego a także wykonanie asfaltowej nawierzchni drogi.
– Prace cały czas trwają. Część ul. Nadleśnej jest już praktycznie skończona, brakuje jedynie warstwy ścieralnej. Wykonawca buduje teraz drugą część ul. Żwirki i Wigury – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Nie ma żadnych opóźnień. Wszystko wskazuje na to, że tak jak planowaliśmy inwestycja będzie ukończona do końca roku.
W Strefie Aktywności Gospodarczej miasto nie ma działek. Strefa znajdują się na prywatnych terenach.
– Zdarza się, że do urzędu zgłaszają się potencjalni inwestorzy z prośbą o ułatwienie im kontaktu z właścicielami gruntów – przyznaje Dmowski. – Wiemy, że rozmowy trwają, ale nie jesteśmy upoważnieni do udzielania informacji o potencjalnych inwestorach.
Pierwsza firma już jest i w SAG się buduje. To DB Schenker.
– Budowa nowego obiektu DB Schenker w Świdniku jest już na zaawansowanym etapie. Kończymy realizację konstrukcji budynku – informuje Jarosław Malik z DB Schenker. – Terminal ulokowany na 6-hektarowej działce będzie miał blisko 4500 metrów kwadratowych powierzchni operacyjnej oraz 665 metrów kwadratowych przeznaczonych na część biurową.
Firma będzie przenosić swój oddział z Lublina do Świdnika. – Otwarcie nowoczesnego terminalu przeładunkowego, który powstaje w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku, planujemy na przełom 2020 i 2021 r. – zapowiada Jarosław Malik.
Władze miasta mają nadzieję, że firm, które ulokują swój biznes w SAG będzie więcej. Tym bardziej, że niedawno decyzją świdnickich radnych strefa została powiększona do kolejne 35 ha. – Obecnie SAG liczy ponad 150 hektarów – podlicza Dmowski.
Położenie jest atrakcyjne. Jest to bowiem obszar znajdujący się między lotniskiem, torami kolejowymi a obwodnicą Lublina.
Miasto zapowiada też kolejną inwestycję drogową w SAG. – Po zakończeniu prac na ul. Nadleśnej oraz Żwirki i Wigury chcemy przystąpić do realizacji bocznych dróg. W przyszłym roku chcemy przygotować i wpisać do budżetu na 2021 rok projekt budowlany ul. Skośnej – dodaje zastępca burmistrza miasta.