![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Skwerek przy ul. Pocztowe upodobali sobie szczególnie rodzice z dziećmi](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2021/2021-04/56e97717b48d3af6574316ab352ca412_org_830.jpg)
Nowe ławki, punktowe oświetlenie, stoły do gry w szachy i stacjonarne urządzenia do zabawy dla dzieci. Dzięki temu już popularny wśród mieszkańców skwerek przy ul. Pocztowej we Włodawie dodatkowo zyska na atrakcyjności.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Miasto mogło sobie pozwolić na tę inwestycję w ramach przygotowanego przez Ratusz projektu „Modernizacja skweru im. Zesłańców Sybiru przy ul. Pocztowej we Włodawie”. Zadanie zostało wycenione na ponad 70,2 tys. zł, przy czym 36,3 tys. zł ma pochodzić z przyznanego już dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
– Wdrożenie projektu pozwoli w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Skwer znajduje się w centrum miasta i już teraz mieszkańcy chętnie spędzają tam czas. Nowa infrastruktura rekreacyjna z pewnością umili im wypoczynek.
Patronów skwerku upamiętni specjalna tablica informacyjna. Z kolei włodawskich obrońców miejskiej zieleni powinno zadowolić i to, że projekt przewiduje nowe nasadzenia drzew i krzewów.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)