Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

1 stycznia 2021 r.
17:14

"Wysiłek połączony z zabawą zawsze daje efekty". Trenerka wokalna Agnieszka Wiechnik o pracy z dziećmi

2 0 A A
Marzę, by na stare lata z laską skakać po scenie, nadal śpiewać, zarażać pozytywną energią i być odjechaną śpiewającą babcią – mówi Agnieszka Wiechnik
Marzę, by na stare lata z laską skakać po scenie, nadal śpiewać, zarażać pozytywną energią i być odjechaną śpiewającą babcią – mówi Agnieszka Wiechnik (fot. Archiwum Agnieszki Wiechnik)

Gdy widzę dziecko, które z nieśmiałego człowieczka zamienia się w diament sceniczny, nabiera pewności siebie i rozwija skrzydła - to jest sukces! Rozmowa z Agnieszka Wiechnik, pochodzącą z Janowa Lubelskiego piosenkarką i trenerką wokalną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• „Kobieta peterda” – tak panią określiło Radio Eska. Jest pani zarówno wokalną trenerką m.in. 10-letniej Alicji Tracz, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2020 i artystką: pisze, śpiewa, komponuje... Jak zaczęła się ta przygoda z muzyką?

– O jak miło. Pozdrawiam Radio Eska! Tak wyszło, że jestem i trenerką, i sama śpiewam, przy okazji piszę piosenki dla siebie i podopiecznych. Moja przygoda ze sceną zaczęła się kiedy miałam 6 lat i uciekłam z przedszkola na konkurs piosenki, który odbywał się w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim, stamtąd pochodzę. Zajęłam wtedy drugie miejsce i zapisałam się na zajęcia wokalne i tak już muzyka mi towarzyszy od lat.

• Co daje pani praca z dziećmi i młodzieżą?

– Przed wszystkim wolność i swobodę. Przy nich mogę być sobą, nie muszę nikogo udawać, uczę się szczerości i życzliwości. Dzieci wnoszą w moje życie dużo pozytywnej energii i dzięki nim sama czuję się jak dziecko. My bawimy się muzyką, jednocześnie ucząc się. Kiedy mamy ochotę to śmiejemy się i śpiewamy wesołe piosenki, kiedy nam smutno płaczemy i śpiewamy smutne piosenki, nikt się tego nie wstydzi. Przez muzykę można pokazać różne emocje i to jest piękne.

• Ten wysiłek przynosi efekty. Pani podopieczne wygrywają konkursy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, w tym na międzynarodowych, prestiżowych konkursach.

– Wysiłek połączony z zabawą zawsze daje efekty. Ważne jest to, że ci młodzi ludzie przychodzą do mnie, bo sami chcą, nie dlatego, że rodzice tak postanowili. Rodzice ich wspierają, ja ich wspieram i jestem mega dumna. Ich sukcesy są moimi sukcesami, dzięki temu wiem, że moja praca ma sens. Bardziej cieszą mnie ich sukcesy niż moje własne.

• Mamy pandemię koronawirusa. Jak, w czasie kiedy obowiązuje szereg ograniczeń wyglądają lekcje z panią?

– Prowadzę zajęcia indywidualne, więc na szczęście odbywają się one normalnie; z zachowaniem ostrożności rzecz jasna. Dbamy o dezynfekcję mikrofonu po każdych zajęciach, zachowujemy bezpieczny odstęp i wietrzymy salę. Na początku pandemii przez dwa miesiące zajęcia były zawieszone, był strach, ale przywykliśmy do nowej sytuacji i staramy się funkcjonować normalnie póki co. Ja już jestem ozdrowieńcem.

Alicja Tracz i Agnieszka Wiechnik (fot. Archiwum Agnieszki Wiechnik)

• Nad czym obecnie pani pracuje?

– Obecnie pracuję nad nowymi singlami swoimi i moich dziewczyn, będą też teledyski. Piosenki na pewno pojawią się w stacjach radiowych. Mam przyjemność współpracować z najlepszymi producentami: MAVOOI – Polak, ale mieszka na Maderze, Rafał Konieczny, Przemek Puk i Marcin Szwajcer. To osoby współpracujące ze znanymi gwiazdami, podnosimy poprzeczkę wysoko i nie tracimy czasu.

• Jaki jest pani największy sukces?

– Moim największym sukcesem są sukcesy moich podopiecznych, ich rozwój. Gdy widzę dziecko, które z nieśmiałego człowieczka zamienia się w diament sceniczny, nabiera pewności siebie i rozwija skrzydła – to jest sukces! Mamy super więź na stopie kumpelskiej, jestem po prostu Aga lub ciocia Aga, nie boją się poprosić o poradę, zwierzyć się gdy mają problem. To jest bezcenne.

• Jakie jest pani największe marzenie?

– Wygrać w lotto (śmiech). Jestem spełniona, jestem szczęśliwa, małymi kroczkami idę do przodu i biorę na klatę wszelkie porażki wyciągając z nich lekcje. Marzę, by na stare lata z laską skakać po scenie, nadal śpiewać, zarażać pozytywną energią i być odjechaną śpiewającą babcią.

Alicja Tracz

Ma 10 lat. Pochodzi ze Stojeszyna Pierwszego (powiat janowski). Reprezentowała Polskę na tegorocznym finale konkursu Eurowizja Junior. Zaśpiewała piosenkę „I’ll Be Standing”. Brała też udział w talent show „The Voice Kids”. Ma na swoim koncie nagrody na międzynarodowych festiwalach. Zwyciężyła m.in. w konkursach na Malcie i we Włoszech. Alicja pochodzi z muzykującej rodziny. Śpiewa jej mama a także starsza siostra Aleksandra, z która Alicja nagrała pierwszy singiel „Przed nami cały świat”. Jego współtwórczynią jest Agnieszka Wiechnik a producentem MAVOOI. Premiera miała miejsce w maju tego roku. Niedawno 10-latka razem ze swoją siostrą nagrały świąteczną piosenkę „Święta to radości czas”, którą także współtworzyła Agnieszka Wiechnik

Natalia Wawrzyńczak

Ma 15 lat. Pochodzi z Łuszczowa Pierwszego (powiat lubelski). W wieku 9 lat wystąpiła w „Must Be The Music”. Była w „The Voice Kids”. W 2017 roku walczyła o Eurowizję Junior. Była w finałowej dziesiątce krajowych preselekcji. Zaśpiewała piosenkę „Nie jesteś sam”. Utalentowana nastolatka niedawno otrzymała też wyróżnienie w Szansie na Sukces Opole 2021. Jej wokalną trenerką była Agnieszka Wiechnik. Natalia w marcu wydała singiel ,,Niedorosła miłość'”. Słowa do tej piosenki napisała Agnieszka Wiechnik, która wspólnie z producentem muzycznym MAVOOI skomponowali do niej muzykę

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bimbrownik i kłusownik, prawie jak Jakub Wędrowycz

Bimbrownik i kłusownik, prawie jak Jakub Wędrowycz

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 66-letniemu mieszkańcowi powiatu opolskiego u którego policjanci ujawnili ponad 40 sztuk trofeów myśliwskich, narzędzia służące do kłusownictwa i aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu. Fani cyklu powieści o Jakubie Wędrowyczu, autorstwa Andrzeja Pilipiuka, mogą dostrzec podobieństwa między 66-latkiem a bohaterem literackim.

Bogdanka LUK Lublin pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:2

Horror w Suwałkach, Wilfredo Leon znowu wyciągnął Bogdankę LUK z dużych tarapatów

W spotkaniu 21. kolejki Bogdanka LUK Lublin pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:2. Goście przegrywali już w setach 0:2, ale wrócili do gry dzięki Wilfredo Leonowi, który nie pierwszy raz w tym sezonie popisał się kilka razy świetną zagrywką.

Lubelska ekipa wioślarek

101,5 kilometra „machnęli” w Lublinie dla WOŚP

2166 osób wzięło udział w sobotnim wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy W Lublinie wielkie wisłowanie odbyło się w Centrum Handlowym Felicity. Wolontariusze przez 8 godzin „przepłynęli” 101,5 kilometra.

Za kierownicą busa z ponad 3 promilami i aktywnym zakazem

Za kierownicą busa z ponad 3 promilami i aktywnym zakazem

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 30-latek, który wsiadł za kierownicę busa. Świadkowie tego wybryku zawiadomili policję, która zatrzymała opitego szofera. Nie był to jego dziewiczy kontakt z policjantami drogówki, bo złapany jest objęty aktualnym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz będzie się tłumaczyć przed sądem.

Zwierzyniec. 45-latek ranny podczas rekonstrukcji historycznej

Zwierzyniec. 45-latek ranny podczas rekonstrukcji historycznej

45-latek został ranny podczas rekonstrukcji potyczki związanej z obchodami powstania styczniowego w Zwierzyńcu. Według wstępnych ustaleń w czasie nabijania armaty doszło do samozapłonu ładunku, który zranił w rękę członka grupy rekonstrukcyjnej.

Skoki narciarskie. Wygrana Tschofeniga, dramat Laniska i świetny występ Wąska na Wielkiej Krokwi

Skoki narciarskie. Wygrana Tschofeniga, dramat Laniska i świetny występ Wąska na Wielkiej Krokwi

Tłumy kibiców, dalekie skoki, wielkie emocje i niespodziewane zakończenie niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem. Po pierwszej serii wydawało się, że tylko kataklizm zabierze wygraną Anze Laniskowi. Tymczasem Słoweniec dał sobie odebrać wygraną na rzez Daniela Tschofeniga. Tuż za podium zawody zakończył za to Paweł Wąsek

PGE Start Lublin nie sprostał liderowi tabeli
ZDJĘCIA
galeria

PGE Start Lublin nie sprostał liderowi tabeli

PGE Start Lublin przegrał z Anwilem Włocławek. Informacją dnia jest jednak to, że podopieczni Wojciecha Kamińskiego i tak będą rozstawieni w turnieju o Pekao S.A. Pucharu Polski, który odbędzie się w połowie lutego.

Polacy musieli w niedzielę uznać wyższość Szwajcarii

MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy przegrali ze Szwajcarią i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie

W trzecim spotkaniu podczas mistrzostw świata reprezentacja Polski mężczyzn przegrała ze Szwajcarią 28:30 i zajęła ostatnie miejsce w grupie A. Biało-Czerwonym pozostała walka o Puchar Prezydenta IHF.

Do końca świata i jeden dzień dłużej. Tak pomaga WOŚP

Do końca świata i jeden dzień dłużej. Tak pomaga WOŚP

Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za tydzień. Sztaby szykują się do zbiórki, w internecie trwają już aukcje, gdzie można wylicytować ciekawe rzeczy. A jak to się wszystko zaczęło?

Prawy do lewego
foto
galeria

Prawy do lewego

To była noc pełna emocji, nostalgii i radości, czyli klasyczna impreza w Beretowym stylu. Z głośników popłynęły największe przeboje, a na parkiecie ogień do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Na pamiątkę chrztu Jezusa w rzece Jordan prawosławni oraz wierni innych obrządków wschodnich obchodzą Święto Chrztu Pańskiego, zwane inaczej Świętem Jordanu. To jedna z dwunastu najważniejszych uroczystości w roku liturgicznym

Prawosławni obchodzą Święto Jordanu, obrzęd święcenia wody w Bugu

Wierni prawosławni uczestniczyli w niedzielę w procesji nad Bug w Sławatyczach, gdzie dokonali obrzędu poświęcenia wody w związku ze świętem Chrztu Pańskiego zwanego też Świętem Jordanu. Prawosławni wierzą w jej moc uzdrawiającą i traktują jako źródło łask.

Do Chełma zjechali się prezydenci polskich miast
galeria

Do Chełma zjechali się prezydenci polskich miast

Prezydenci polskich miast, przedstawiciele Zarządu Związku Miast Polskich oraz przedstawiciele samorządów z całej Polski - ponad 200 osób uczestniczyło w czwartek i piątek w I Forum Ośrodków Subregionalnych, którego miejscem spotkania stał się Chełm.

Jak sypnęło, to świata nie było widać. Jak wyglądały ferie w PRL
Zdjęcia
galeria

Jak sypnęło, to świata nie było widać. Jak wyglądały ferie w PRL

Pierwsi uczniowie zaczęli ferie zimowe. Część z nich wyjedzie za granicę, jeszcze inni w góry, a niektórzy nie wyjadą nigdzie. Cofnijmy się w czasie i zobaczmy, jak wyglądały ferie zimowe w PRL.

Gęsty dym w oknach, dzieci na balkonie. Policjanci ruszyli na pomoc

Gęsty dym w oknach, dzieci na balkonie. Policjanci ruszyli na pomoc

Sceny były przerażające. Z okien wydobywał się gęsty dym, a na balkonie stały dzieci. Policjanci z Miączyna pierwsi dotarli na miejsce pożaru.

Rafał Król już strzela dla Stali Kraśnik, remis z trzecioligowym KSZO w sparingu

Rafał Król już strzela dla Stali Kraśnik, remis z trzecioligowym KSZO w sparingu

Rafał Król niedawno wrócił do Stali Kraśnik, a w sobotę już w pierwszym meczu kontrolnym w barwach nowej-starej drużyn wpisał się na listę strzelców. Niebiesko-żółci zremisowali z trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium