Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

1 stycznia 2021 r.
17:14

"Wysiłek połączony z zabawą zawsze daje efekty". Trenerka wokalna Agnieszka Wiechnik o pracy z dziećmi

2 0 A A
Marzę, by na stare lata z laską skakać po scenie, nadal śpiewać, zarażać pozytywną energią i być odjechaną śpiewającą babcią – mówi Agnieszka Wiechnik
Marzę, by na stare lata z laską skakać po scenie, nadal śpiewać, zarażać pozytywną energią i być odjechaną śpiewającą babcią – mówi Agnieszka Wiechnik (fot. Archiwum Agnieszki Wiechnik)

Gdy widzę dziecko, które z nieśmiałego człowieczka zamienia się w diament sceniczny, nabiera pewności siebie i rozwija skrzydła - to jest sukces! Rozmowa z Agnieszka Wiechnik, pochodzącą z Janowa Lubelskiego piosenkarką i trenerką wokalną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• „Kobieta peterda” – tak panią określiło Radio Eska. Jest pani zarówno wokalną trenerką m.in. 10-letniej Alicji Tracz, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2020 i artystką: pisze, śpiewa, komponuje... Jak zaczęła się ta przygoda z muzyką?

– O jak miło. Pozdrawiam Radio Eska! Tak wyszło, że jestem i trenerką, i sama śpiewam, przy okazji piszę piosenki dla siebie i podopiecznych. Moja przygoda ze sceną zaczęła się kiedy miałam 6 lat i uciekłam z przedszkola na konkurs piosenki, który odbywał się w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim, stamtąd pochodzę. Zajęłam wtedy drugie miejsce i zapisałam się na zajęcia wokalne i tak już muzyka mi towarzyszy od lat.

• Co daje pani praca z dziećmi i młodzieżą?

– Przed wszystkim wolność i swobodę. Przy nich mogę być sobą, nie muszę nikogo udawać, uczę się szczerości i życzliwości. Dzieci wnoszą w moje życie dużo pozytywnej energii i dzięki nim sama czuję się jak dziecko. My bawimy się muzyką, jednocześnie ucząc się. Kiedy mamy ochotę to śmiejemy się i śpiewamy wesołe piosenki, kiedy nam smutno płaczemy i śpiewamy smutne piosenki, nikt się tego nie wstydzi. Przez muzykę można pokazać różne emocje i to jest piękne.

• Ten wysiłek przynosi efekty. Pani podopieczne wygrywają konkursy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, w tym na międzynarodowych, prestiżowych konkursach.

– Wysiłek połączony z zabawą zawsze daje efekty. Ważne jest to, że ci młodzi ludzie przychodzą do mnie, bo sami chcą, nie dlatego, że rodzice tak postanowili. Rodzice ich wspierają, ja ich wspieram i jestem mega dumna. Ich sukcesy są moimi sukcesami, dzięki temu wiem, że moja praca ma sens. Bardziej cieszą mnie ich sukcesy niż moje własne.

• Mamy pandemię koronawirusa. Jak, w czasie kiedy obowiązuje szereg ograniczeń wyglądają lekcje z panią?

– Prowadzę zajęcia indywidualne, więc na szczęście odbywają się one normalnie; z zachowaniem ostrożności rzecz jasna. Dbamy o dezynfekcję mikrofonu po każdych zajęciach, zachowujemy bezpieczny odstęp i wietrzymy salę. Na początku pandemii przez dwa miesiące zajęcia były zawieszone, był strach, ale przywykliśmy do nowej sytuacji i staramy się funkcjonować normalnie póki co. Ja już jestem ozdrowieńcem.

Alicja Tracz i Agnieszka Wiechnik (fot. Archiwum Agnieszki Wiechnik)

• Nad czym obecnie pani pracuje?

– Obecnie pracuję nad nowymi singlami swoimi i moich dziewczyn, będą też teledyski. Piosenki na pewno pojawią się w stacjach radiowych. Mam przyjemność współpracować z najlepszymi producentami: MAVOOI – Polak, ale mieszka na Maderze, Rafał Konieczny, Przemek Puk i Marcin Szwajcer. To osoby współpracujące ze znanymi gwiazdami, podnosimy poprzeczkę wysoko i nie tracimy czasu.

• Jaki jest pani największy sukces?

– Moim największym sukcesem są sukcesy moich podopiecznych, ich rozwój. Gdy widzę dziecko, które z nieśmiałego człowieczka zamienia się w diament sceniczny, nabiera pewności siebie i rozwija skrzydła – to jest sukces! Mamy super więź na stopie kumpelskiej, jestem po prostu Aga lub ciocia Aga, nie boją się poprosić o poradę, zwierzyć się gdy mają problem. To jest bezcenne.

• Jakie jest pani największe marzenie?

– Wygrać w lotto (śmiech). Jestem spełniona, jestem szczęśliwa, małymi kroczkami idę do przodu i biorę na klatę wszelkie porażki wyciągając z nich lekcje. Marzę, by na stare lata z laską skakać po scenie, nadal śpiewać, zarażać pozytywną energią i być odjechaną śpiewającą babcią.

Alicja Tracz

Ma 10 lat. Pochodzi ze Stojeszyna Pierwszego (powiat janowski). Reprezentowała Polskę na tegorocznym finale konkursu Eurowizja Junior. Zaśpiewała piosenkę „I’ll Be Standing”. Brała też udział w talent show „The Voice Kids”. Ma na swoim koncie nagrody na międzynarodowych festiwalach. Zwyciężyła m.in. w konkursach na Malcie i we Włoszech. Alicja pochodzi z muzykującej rodziny. Śpiewa jej mama a także starsza siostra Aleksandra, z która Alicja nagrała pierwszy singiel „Przed nami cały świat”. Jego współtwórczynią jest Agnieszka Wiechnik a producentem MAVOOI. Premiera miała miejsce w maju tego roku. Niedawno 10-latka razem ze swoją siostrą nagrały świąteczną piosenkę „Święta to radości czas”, którą także współtworzyła Agnieszka Wiechnik

Natalia Wawrzyńczak

Ma 15 lat. Pochodzi z Łuszczowa Pierwszego (powiat lubelski). W wieku 9 lat wystąpiła w „Must Be The Music”. Była w „The Voice Kids”. W 2017 roku walczyła o Eurowizję Junior. Była w finałowej dziesiątce krajowych preselekcji. Zaśpiewała piosenkę „Nie jesteś sam”. Utalentowana nastolatka niedawno otrzymała też wyróżnienie w Szansie na Sukces Opole 2021. Jej wokalną trenerką była Agnieszka Wiechnik. Natalia w marcu wydała singiel ,,Niedorosła miłość'”. Słowa do tej piosenki napisała Agnieszka Wiechnik, która wspólnie z producentem muzycznym MAVOOI skomponowali do niej muzykę

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium