Ponad tysiąc miejsc pracy obiecał w piątek zamościanom przedstawiciel szwajcarskiego konsorcjum. Co mają robić ci ludzie? Nie wiadomo.
- Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zakładu przetwórstwa rolnego planujemy złożyć do połowy 2015 roku - powiedział Zienkiewicz. - Prace budowlane potrwają 36 miesięcy.
Na pytania, co dokładnie zakład będzie przetwarzał Zienkiewicz udzielał wymijających odpowiedzi zasłaniając się tajemnicą handlową. Nie zdradził także nazwy inwestora. Stwierdził, że przyjdzie na to czas z chwilą wystąpienia o pozwolenie na budowę.
- Ma to być obiekt tyle funkcjonalny, co nowoczesny - powiedział architekt Igor Skrzyński. - Jednocześnie ten obiekt ma się korzystnie wpisywać w miejską przestrzeń Zamościa.
Podstrefa Zamość została utworzona w 2009 roku jako część Specjalnej Strefy Ekonomicznej "EURO-PARK” Mielec. To ponad 50 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w dwóch kompleksach działek - Starowiejska i Szczebrzeska. Po kilku latach funkcjonowania podstrefy do zagospodarowania pozostało około 40 ha przy kompleksie Szczebrzeska.
Do tej pory w granicach podstrefy miasto wydało już pięć pozwoleń na działalność gospodarczą. Rozpoczęły ją już spółki Dachpol oraz PET - Biomasa Energia Wschód. Swoją halę buduje tam też Zakład Produkcyjno-Handlowy Siatex. Wartość dotychczasowych inwestycji w zamojskiej podstrefie sięga już 30 mln zł.