Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Prof. Robert Rejdak

"Stan wzroku u dzieci nie wygląda najlepiej". 30. WOŚP gra dla okulistyki

Nieleczone niedowidzenie prowadzi do nieodwracalnego pogorszenia widzenia. Dzięki wsparciu resortów edukacji i nauki oraz zdrowia będziemy kontynuować badania - rozmowa z prof. Robertem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie.

Lubelskie. Rekordowo dużo dzieci z Covid-19 w szpitalach

Lubelskie. Rekordowo dużo dzieci z Covid-19 w szpitalach

Do szpitali w województwie lubelskim trafia coraz więcej dzieci z Covid-19. Liczba pacjentów przekroczyła już rekord z czwartej fali. Prawie wszyscy są niezaszczepieni.

W badaniach prowadzonych przez zespół z udziałem dr. Węglorza zrekonstruowano medykament wykorzystywany m.in. w okresie szerzenia się Czarnej Śmierci w Toruniu w 1629 roku.

Historycy i farmaceuci odtwarzają staropolskie leki

Preparaty medyczne i „leki ze staropolskiej apteki” odtwarzają i analizują we wspólnym projekcie badacze z Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Receptury znajdują w pamiętnikach, listach, diariuszach i prywatnych notatkach prowadzonych od XVI do XVIII w.

Prof. Krzysztof Pyrć

Omikron równie zakaźny jak odra

Zakaźność wariantu Omikron jest bardzo wysoka, jest on w czołówce chorób zakaźnych, wspólnie z takimi patogenami, jak wirus odry. Kto jeszcze tego nie zrobił - powinien się jak najszybciej zaszczepić, szczególnie osoby z grup ryzyka – powiedział PAP wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Krzysztof Pyrć.

Robert Oleniacz

Ratownik zwolniony po marszu antyszczepionkowców pod lupą prokuratury

Robert Oleniacz, ratownik medyczny, który „zasłynął” wystąpieniem na marszu antyszczepionkowców, znalazł się pod lupą lubelskiej prokuratury.

Szpital wojskowy w Lublinie

Pacjent z nowotworem czekał i czekał. Aż go zoperowali

Pacjent ze złośliwym nowotworem, który w ostatniej chwili miał odwołaną operację w szpitalu wojskowym w Lublinie, jest już po zabiegu.

– Jesteśmy małą apteką i zorganizowanie punktu wymazowego, który zapewniałby stuprocentowe bezpieczeństwo dla pacjentów i personelu, jest bardzo trudne – przyznaje Marta Kurek-Białota z apteki przy ul. Fabrycznej w Lublinie

Na darmowy test na COVID-19 do apteki. "Uruchomienie punktu wymazowego nie jest takie proste"

W aptece będzie można zrobić darmowy test na Covid-19. W czwartek wchodzą w życie nowe przepisy, które na to pozwalają. Farmaceuci mają jednak obawy, czy uda im się w ogóle zorganizować punkty wymazowe

Kadr z umieszczonego w internecie filmu

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Robert Oleniacz na nagraniu mówi, że szpital tymczasowy w Lublinie jest niepotrzebny. Ratownik medyczny został zwolniony z pracy po wystąpieniu podczas marszu antyszepionkowców w Lublinie.

Robert Oleniacz (na zdjęciu w okularach przeciwsłonecznych) na wiecu antyszczepionkowców w Lublinie wypowiadał się przeciwko przymusowym szczepieniom, a o testach na Covid-19 mówił, że pokazują bzdury
galeria

Ratownik medyczny zwolniony z pracy za udział w marszu antyszczepionkowców w Lublinie

Przekonywał, że szpital tymczasowy był celowo „zapychany” chorymi, a „chciwi i kupieni” lekarze biorą pieniądze za covidowych pacjentów. Ratownik medyczny za swoje wystąpienie na sobotnim marszu antyszczepionkowców stracił pracę.

Piotr Matej, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Szpital przy al. Kraśnickiej

Zmienna sytuacja w największym szpitalu w Lubelskiem. Co z poniedziałkowym strajkiem?

Na poniedziałek pielęgniarki pracujące w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie zapowiedziały 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Czy faktycznie do niego dojdzie?

Katarzyna Prus

Katarzyna Prus z Dziennika Wschodniego nagrodzona w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku

Katarzyna Prus, dziennikarka Dziennika Wschodniego, została nagrodzona w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2021.

Zdjęcie ilustracyjne
sobota, 22 stycznia 2022 r.

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Blisko 41 tysięcy nowych przypadków

40 876 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego w województwie lubelskim – 1800. W Polsce zmarły 193 osoby z infekcją COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej.

Dyrektor Piotr Matej uspokaja, że w czasie protestu pielęgniarki oddziałowe mają tak zorganizować pracę personelu, żeby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo.
Lublin

Strajk w szpitalu. "Pozbawienie pacjentów opieki jest niezrozumiałe, a wręcz niedopuszczalne"

W poniedziałek pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie na dwie godziny odejdą od łóżek pacjentów w ramach strajku ostrzegawczego. – Nie opuszczajcie pacjentów – apeluje dyrektor.

Tutaj znajduje się poradnia

Problemy z oddychaniem i koncentracją. Z poradni pocovidowej skorzystało już ponad tysiąc pacjentów

Ponad 1100 pacjentów skorzystało z poradni pocovidowej uruchomionej rok temu w bialskim szpitalu. Po pomoc mogą zgłosić się ozdrowieńcy zmagający z powikłaniami po przebytym koronawirusie.

Komunikat sanepidu. Dotyczy osób, które modliły się w dwóch kościołach

Komunikat sanepidu. Dotyczy osób, które modliły się w dwóch kościołach

Ważne komunikaty sanepidu skierowane do wiernych z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej i Świętej Trójcy w Terespolu. Chodzi o Covid-19.

Badanie, które może uratować życie. "Cytologię powinno się wykonywać raz na trzy lata"
Rozmowa

Badanie, które może uratować życie. "Cytologię powinno się wykonywać raz na trzy lata"

– Jest grupa pacjentek, które być może ze wstydu lub strachu przed wykryciem czegoś niepokojącego po prostu nie korzysta z badań. Tłumaczą się też brakiem czasu, a w czasie pandemii dochodzi do tego strach przed wizytami w gabinecie lekarskim – ROZMOWA dr hab. n. med Rafałem Tarkowskim, kierownikiem Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie

Dla młodych lekarzy rezydentury są często przepustką do dalszej kariery zawodowej w wybranej specjalizacji

Gdzie sie mają szkolić przyszli lekarze specjaliści? Miejsca są na oddziale, który od dawna nie działa

Szpital zamknął oddział, ale oficjalnie nadal ma tam wolne miejsca dla rezydentów. A ten, który działa, nie może szkolić, mimo że są chętni. Wszystko przez nieaktualne dane.

Mimo że chodzi o pacjenta z nowotworem złośliwym, piątkową operację trzeba było znowu odwołać
Pierwsza strona Dziennika

Lublin. Pacjent z rakiem na skraju załamania. Już trzeci raz przełożono mu operację

66-letni pacjent z nowotworem już trzy razy miał przekładaną operację urologiczną w szpitalu wojskowym w Lublinie. W piątek, tuż przed zabiegiem okazało się, że nie ma anestezjologa.

Zdjęcie ilustracyjne
raport, 16 stycznia 2022 r.

Koronawirus w Polsce. Ponad 260 tysięcy osób jest na kwarantannie. Ile jest nowych zakażeń?

14 667 osób zostało zakażonych koronawirusem, a 12 312 chorych wyzdrowiało. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowsze informacje związane z sytuacją epidemiczną w kraju.

Szpital w Białej Podlaskiej

Zwolnienie za brak szczepienia. Lubelski poseł chce wyjaśnień od dyrektorów szpitali

Jakub Kulesza z Konfederacji interweniuje w szpitalach w Lublinie i Białej Podlaskiej. Chodzi o zapowiadane obowiązkowe szczepienia medyków.

Wojewoda nie naciska, aby pediatra wróciła do szpitala przy al. Kraśnickiej

Zapaść w pediatrii. Lepsze wiadomości dla Zamościa, w Lublinie wciąż bez zmian

Od kwietnia w Zamościu ma znowu działać pediatria. Oddział dziecięcy wróci do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego albo powstanie w szpitalu „papieskim”. Tak przynajmniej zapowiada wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Zdjęcie ilustracyjne

Rodzice zauważyli u dzieci dziwne zmiany na skórze. Czy to przez chemię w przedszkolach?

W sprawie reakcji alergicznych i stanów zapalnych skóry występujących u dzieci uczęszczających do przedszkoli pisze do burmistrza Świdnika radny Marcin Magier. Urzędnicy potwierdzają, że sygnały w tej sprawie otrzymali o kilkoro rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Przedszkoli nr 2.

Radosław Starownik, dyrektor SPSK4 w Lublinie

Szczepienie albo zwolnienie. Twarde warunki w szpitalu w Lublinie

Pracodawca będzie zobowiązany do rozwiązania umowy – zapowiada dyrektor Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. To konsekwencje, z którymi muszą liczyć się pracownicy bez szczepień przeciwko COVID-19 albo ważnego certyfikatu ozdrowieńca.

Zdjęcie ilustracyjne

Miała 40 na 40 cm. Lekarz i pielęgniarka oskarżeni o zaszycie chusty w brzuchu pacjenta

Według prokuratury medycy są winni „niedbalstwa”. Przed sądem staną 66-letni lekarz Krzysztof B., który przeprowadzał operację usunięcia nerki i asystująca przy zabiegu 36-letnia pielęgniarka Aleksandra Z.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium