Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Zamość. Lekarze dla uchodźców. Dyżury, numery telefonów

Zamość. Lekarze dla uchodźców. Dyżury, numery telefonów

Mają w zapewnione miejsce do spania, mogą liczyć na ciepły posiłek i pomoc. Także medyczną. Przedstawiamy listę miejsc, a także kontakt do lekarzy z Zamościa, którzy jako wolontariusze zadeklarowali pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Prywatny sponsor kupił dwie karetki dla Ukrainy. Będą wozić rannych z frontu
Rozmowa

Prywatny sponsor kupił dwie karetki dla Ukrainy. Będą wozić rannych z frontu

Rozmowa z Krzysztofem Łątką z Fundacji Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej, która wysyła transporty z pomocą medyczną do ukraińskich szpitali.

W szpitalach w Lublinie coraz więcej małych uchodźców z Ukrainy

W szpitalach w Lublinie coraz więcej małych uchodźców z Ukrainy

Pierwsi mali uchodźcy z Ukrainy, w tym noworodki i dzieci chore onkologicznie trafiły już do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W innych placówkach w całym regionie przybywa dorosłych pacjentów. Wojewoda nie wyklucza, że do opieki nad nimi będzie konieczny szpital tymczasowy.

Bus ze środkami medycznymi już na granicę jeździł. Teraz szpital chce przekazać ambulans

Szpital w Białej Podlaskiej przekaże ambulans szpitalowi w Równem

Środki medyczne już trafiły do zaprzyjaźnionej z bialskim szpitalem jednostki w Równem, ale na tym nie koniec. Placówka przekaże jeszcze ambulans lekarzom z Ukrainy.

Ciężko chore ukraińskie dzieci będą leczone pod Zamościem

Ciężko chore ukraińskie dzieci będą leczone pod Zamościem

Nie wiadomo dokładnie, kiedy dojadą ani jak wiele ich będzie. Ale dzieci z hospicjów i oddziałów paliatywnych z Ukrainy mają trafić do Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych pod Zamościem. Zaczęto szukać pediatrów.

Jedni potrzebują recepty, drudzy lekarza specjalisty. Tak pomagają Medycy dla Ukrainy

Jedni potrzebują recepty, drudzy lekarza specjalisty. Tak pomagają Medycy dla Ukrainy

Jeżdżą na granicę, przyjmują za darmo w prywatnych gabinetach, udzielają wideoporad. Grupa medyków, którzy chcą pomagać uchodźcom, liczy już kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. Pomagać chcą też lekarze pochodzący z Ukrainy.

Do ukraińskich szpitali z Lublina pojedzie pomoc medyczna. Sprawdź jak wesprzeć akcje

Do ukraińskich szpitali z Lublina pojedzie pomoc medyczna. Sprawdź jak wesprzeć akcje

Potrzebne są leki, opatrunki, sprzęt medyczny. Jeszcze w tym tygodniu do ukraińskich szpitali pojedzie pomoc medyczna.

Zdjęcie ilustracyjne
raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce, 26 lutego. Zmarło 221 osób z infekcją COVID-19

Blisko 14 tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. W Lubelskiem zostało potwierdzonych 730 zakażeń.

Punkt recepcyjny w Dorohusku

Szpitale przyjęły pierwszych uchodźców z Ukrainy. Wśród nich są dzieci i kobieta w ciąży

9-miesięczne dziecko i ciężarna kobieta są w grupie uchodźców z Ukrainy, którzy trafili do szpitali w województwie lubelskim. Na taką pomoc szykuje się coraz więcej placówek, między innymi w Lublinie.

Wczoraj do godz. 17 przez punkty recepcyjne w Lubelskiem przeszło 29 Ukraińców. Najwięcej - 18 osób w Lubyczy Królewskiej. – Nikt nie potrzebował pomocy medycznej, ani nie prosił o skierowanie do miejsca zakwaterowania – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. Na zdjęciu punkt w Dorohusku

Szpitale w Lubelskiem gotowe pomagać uchodźcom z Ukrainy. "Przyjmiemy taką grupę, jaka się zgłosi"

Mają kierować uchodźców z Ukrainy do miejsc zakwaterowania i udzielać im pomocy medycznej. W województwie lubelskim ruszyły cztery punkty recepcyjne. W gotowości są przygraniczne szpitale

Szpital w Chełmie

Szpitale z powiatów przy granicy gotowe na pomoc Ukraińcom

Szpitale w przygranicznych powiatach są gotowe na pomoc Ukraińcom.

Mimo trudnej sytuacji finansowej szpitala w 2020 roku, dyrektor COZL prof. Elżbieta Starosławska dostała wówczas nagrodę od marszałka

COZL byłoby w D. Jedyny szpital w województwie lubelskim w tak złej sytuacji

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jako jedyny szpital w województwie lubelskim wymagałby „pilnych działań naprawczych” ze względu na kiepską sytuację finansową. Wprowadzony byłby tam „komisarz” – wynika z symulacji resortu zdrowia.

Puławy. Pacjentów dużo, lekarzy mało
Alarm 24

Puławy. Pacjentów dużo, lekarzy mało

Jak długo można czekać na receptę przy zwyczajnym zapaleniu pęcherza? W puławskiej przychodni Internus nawet tydzień od badania.

Zainteresowanie szczepieniami przeciw Covid-19 minęło wraz z „odwołaniem” pandemii przez ministra zdrowia

Lubelskie: Wyrzucają szczepionki przeciw COVID-19, bo chętnych jak na lekarstwo

Spadek szczepień przeciwko Covid-19 jest dramatyczny. Wyrzucamy coraz więcej szczepionek, bo ze względu na znikomą liczbę chętnych nie jesteśmy w stanie wszystkich wykorzystać – przyznaje lekarz rodzinny

Od 1 marca w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie ma być o ponad 50 łóżek covidowych mniej

Szpital dziecięcy przenosi część oddziałów. Teraz tu szykują miejsca dla małych pacjentów

Od 1 marca w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie ma być o ponad 50 łóżek covidowych mniej. Decyzja wojewody lubelskiego wiąże się z planowanymi przenosinami części oddziałów szpitala dziecięcego.

– To wstępne wyniki. Analizy oceny bezpieczeństwa i skuteczności terapeutycznej wykonano na razie u 93 pacjentów – mówi prof. Konrad Rejdak z Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie

Amantadyna w Lublinie może działać. Są wstępne wyniki badań

Podawanie amantadyny zakażonym koronawirusem może mieć sens, ale tylko na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie ma objawów choroby, albo są one znikome – wynika z ogłoszonych właśnie wstępnych wyników badania, które prowadzi Klinika Neurologii SPSK4 w Lublinie.

Do 1 marca muszą się zaszczepić. Ministerstwo wyjaśnia, co będzie jeśli tego nie zrobią

Do 1 marca muszą się zaszczepić. Ministerstwo wyjaśnia, co będzie jeśli tego nie zrobią

Niepoddanie się szczepieniu przeciwko COVID-19 przez osoby do tego zobowiązane m.in. pracujące w szpitalach i aptekach, może skutkować wprowadzeniem przez pracodawcę zmian organizacji pracy i rozwiązaniem stosunku pracy – wskazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Aptekarze przyznają, że pacjenci częściej niż po bezpłatne testy, przychodzą po te, za które trzeba zapłacić
Pierwsza strona Dziennika

Pacjent woli być niewidoczny dla systemu. I wybiera płatne testy, zamiast tych darmowych

Apteki sprzedają coraz więcej testów antygenowych na Covid-19. W odróżnieniu od bezpłatnych, które można zrobić w punktach wymazowych, ich wyniki nie trafiają do centralnego rejestru. W razie wykrycia zakażenia, pacjent nie trafi na izolację.

9-letni chłopiec cały czas był zdrowy. Wypuścili go z kwarantanny dopiero po miesiącu
Alarm 24

9-letni chłopiec cały czas był zdrowy. Wypuścili go z kwarantanny dopiero po miesiącu

W końcu mogę pójść na basen i do kina! – cieszy się 9-letni Kacper. Chłopiec przez blisko miesiąc nie mógł wychodzić z domu, mimo że był zupełnie zdrowy. Kwarantannę udało się w końcu skrócić

Zdjęcie ilustracyjne

Depresja pocovidowa? "Obserwujemy wiele objawów zaburzeń psychicznych"

Przedłużająca się pandemia, permanentny strach o życie swoje i bliskich, lęk przed zakażeniem czy izolacją – to wpływa na zaburzenia psychiczne. Jednak być może dopiero za kilka lat okaże się, czy będziemy mieli do czynienia z falą depresji pocovidowych – powiedział PAP psychiatra Jacek Koprowicz, kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego w Centralnym Szpitalu MSWiA w Warszawie.

Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus 20 lutego. Ponad 13 tysięcy zakażeń w Polsce. Ile w województwie lubelskim?

Ponad 13 tysięcy odnotowanych ostatniej doby zakażeń koronawirusem, nie żyje 25 osób z infekcją COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w Polsce.

Zdjęcie ilustracyjne

Premier Izraela: Pod koniec lutego nie będzie już paszportów covidowych

Premier Izraela Naftali Benet ogłosił w czwartek wieczorem, iż z uwagi na ustępowanie fali infekcji koronawirusem pod koniec lutego przestanie obowiązywać paszport covidowy, zwany Zieloną Przepustką.

Zdjęcie ilustracyjne

Najwięcej covidowych zgonów jest w Lubelskiem

Blisko 7 tysięcy chorych z Covid-19 zmarło w województwie lubelskim od początku pandemii. - To, w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców najwięcej w kraju - przyznał w czwartek wojewoda lubelski.

W naszym regionie zarejestrowano 1096 NOP-ów (niepożądanych odczynów poszczepiennych). To zarówno łagodne reakcje alergiczne, poważne powikłania i zgony

Wysokie odszkodowanie za powikłanie po szczepieniu na COVID-19. Tylko w dwóch przypadkach

Ok. 20 wniosków o odszkodowanie za powikłanie po szczepieniach przeciwko Covid-19 trafiło już do Rzecznika Praw Pacjenta. Maksymalnie można dostać 100 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne
Pierwsza strona Dziennika

Jest zdrowy, ale od miesiąca nie może wyjść z domu. 9-latek jak w więzieniu

– Dziecko jest więźniem we własnym domu! – oburza się mama 9-latka, który na kwarantannie jest już prawie miesiąc, mimo że nic mu nie dolega. Od wczoraj obowiązują nowe, łagodniejsze przepisy covidowe. Ale nie dotyczą tych, których na izolacje lub kwarantannę skierowano wcześniej

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium