Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już tylko dwóch pacjentów było leczonych dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Lublinie. Przyjęcia w tym miejscu wstrzymano, bo od 1 kwietnia szpital w Targach Lublin przestanie działać. W czwartek może się wyjaśnić, czy w tym miejscu będą przyjmowani uchodźcy z Ukrainy.
Nowa, trzecia już pracownia tomograficzna powstaje w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Pierwsze badania zaplanowano na maj.
Coraz więcej lekarek i pielęgniarek z Ukrainy chce pracować w województwie lubelskim. Większość z nich nie zna jednak polskiego albo zna bardzo słabo. – To podstawowy problem. Nie możemy ich zatrudnić – rozkładają ręce szefowie szpitali.
Cenny lek na raka ma być produkowany w fabryce, którą na swoim terenie przy ul. Głównej zamierza zbudować Wytwórnia Surowic i Szczepionek „Biomed-Lublin”. Firma czeka już na decyzję środowiskową od Urzędu Miasta.
W ciągu ostatniej doby wykryto ponad 5,6 tysiąca zakażeń koronawirusem w Polsce – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Na kwarantannie jest ponad 50 tysięcy osób. Zmarło 12 osób z infekcją COVID-19.
Minister zdrowia jest za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek, a także izolacji i kwarantanny. Już od kwietnia. – To niepoważne – komentuje wirusolog i ostrzega, że kolejna fala epidemii może pojawić się szybciej, niż myśleliśmy.
Karetka, która do tej pory służyła pacjentom SPZOZ w Bychawie trafi na Ukrainę do szpitala w miejscowości Hoszcza (Goszcza) w obwodzie równieńskim. W środę władze lubelskiego starostwa powiatowego przekazały ambulans symbolicznie, w czwartek pomoc ma przekroczyć granicę.
Z całej Polski płyną ubranka dla noworodków, pieluchy, kosmetyki. Akcję pomocową z myślą ciężarnych, które uciekły przed wojną, rozkręciły dwie położne ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. – To niesamowite, że ludzie chcą tak pomagać – komentuje jedna z nich.
Już ponad 400 pacjentów, w tym około 40 z województwa lubelskiego ubiega się o odszkodowanie z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Chodzi o powikłania po szczepieniach przeciwko Covid-19.
W połowie kwietnia szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie zoperuje pierwszych pacjentów z użyciem robota da Vinci. To pierwsza placówka w naszym regionie, która ma go na własność.
W środę kolejny dyżur ukraińskiego lekarza, który w Poniatowej przyjmuje swoich rodaków. Chce w ten sposób wesprzeć uchodźców, którzy dzięki temu nie będą mieli kłopotów z barierą językową
Każda przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej może na bieżąco zamawiać szczepionki dla dzieci z Ukrainy – przypomina w poniedziałek Ministerstwo Zdrowie.
Nie możemy sobie pozwolić na zwalnianie ludzi - przyznają szpitale i twierdzą, że nadal nie mają jak egzekwować obowiązku szczepienia medyków przeciwko COVID-19.
Przewlekła choroba nerek (PChN) jest obecnie jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, ale całymi latami może przebiegać w ukryciu i bez żadnych objawów, siejąc spustoszenie w organizmie.
Ponad 7,5 tysiąca zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce w ciągu minionej doby. Zmarło 10 osób z infekcją COVID-19. Żadna z nich nie pochodziła z naszego województwa.
Gdy 24 września Marta szła na lekcje, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy al. Piłsudskiego potrącił ją samochód, którego kierowca nie zatrzymał się jak inne, by ustąpić pierwszeństwa. Ale tego momentu Marta już nie pamięta. Jej czas zatrzymał się kilka minut wcześniej. – Samego wypadku nie pamiętam. Pamiętam momenty w Budziku. Teraz wiem, że to była śpiączka. Wtedy miałam wrażenie, że to normalny dzień tylko oczy miałam zamknięte
Najpierw do Zamościa dotarły dwa transporty darów, a zaraz za nimi również Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador Węgier, która tę pomoc zorganizowała. Wsparła w ten sposób zamojskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”, które daje schronienie ukraińskim uchodźcom.
Dzieci uchodźców z Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnych szczepień, które w Polsce są obowiązkowe – wynika z wczorajszego komunikatu resortu zdrowia. – To wcale nie jest takie proste – twierdzą tymczasem lekarze rodzinni.
W szpitalu w Chełmie hospitalizowanych jest około 30 uchodźców z Ukrainy. Wśród nich są m.in. dzieci i dorośli z COVID-19. W placówce urodziło się również pierwsze dziecko, którego matka Ukrainka schroniła się w Polsce. Tatiana ważyła 2,7 kg.
Ponadregionalny ośrodek poświęcony technologiom robotycznym chce stworzyć Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Będą się tam szkolić studenci i lekarze specjalizujący się w dziedzinach zabiegowych.
14 marca ma się rozpocząć finansowana przez samorząd Lublina akcja szczepienia seniorów przeciw pneumokokom. Urząd Miasta wykłada na to 300 tys. zł
We wrześniu Marta została potrącona na przejściu dla pieszych. W stanie krytycznym trafiła do szpitala. Zapadła w śpiączkę i trafiła do Kliniki Budzik. Opuści ją w Dzień Kobiet.
Puławski SP ZOZ przyjmuje nie tylko polskich, ale także ukraińskich pacjentów. Pomoc medyczna uchodźcom udzielana jest bezpłatnie na podstawie dokumentów potwierdzających przekroczenie granicy.
W czterech punktach przy granicy z Ukrainą, dzięki zaangażowaniu Centrum Wolontariatu w Lublinie, powstały mobilne punkty medyczne. Jak zapowiadają wolontariusze, Ukraińcy mogli liczyć na tylko na ich doraźną pomoc
Miała być jedna, ale jak dobrze pójdzie, uda się kupić dwie karetki dla Lwowa. Powinno też wystarczyć na wyposażenie. Internetowa zbiórka, zainicjowana przez lekarza biłgorajskiego szpitala, który studia medyczne zaczynał właśnie na Ukrainie, idzie bardzo dobrze.