Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najczęściej umieramy na choroby układu krążenia i nowotwory. Coraz mniej zawieramy małżeństw wyznaniowych. W co czwartym domu jest zmywarka do naczyń. Kobieta, która urodziła się w 2020 roku, będzie żyć 81 lat.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w marcu, w świdnickim szpitalu zacznie działać pracownia tomografii komputerowej – zapowiada Starostwo Powiatowe w Świdniku.
3 czerwca w Targach Lublin ma wystąpić gwiazda polskiego rapu Taco Hemingway. Czy to znaczy, że szpital tymczasowy, który cały czas przyjmuje pacjentów, szykuje się do zamknięcia?
Nieco ponad 22 tysiące nowy zakażeń koronawirusem w Polsce – podało właśnie Ministerstwo Zdrowia. W Polsce zmarło 31 osób z infekcją COVID-19. Na kwarantannie przebywa 325 707 osób.
Covid-19 powoli staje się chorobą sezonową, ale nie należy tego błędnie utożsamiać z brakiem zagrożenia. Przy tak dużej śmiertelności, na pewno nie jest ani grypą, ani przeziębieniem – podkreśla lubelski naukowiec.
W 2021 roku rzadziej korzystaliśmy ze zwolnień lekarskich – informuje lubelski ZUS.
Minister zdrowia chce zmniejszać liczbę łóżek dla pacjentów covidowych. Tymczasem w szpitalach w województwie lubelskim wcale nie widać, żeby takich chorych było mniej.
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie jako pierwszy w regionie kupił robota da Vinci. Pierwsze operacje z użyciem tego nowoczesnego systemu planowane są na kwiecień.
Pierwszy w regionie całodobowy punkt wymazowy w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie już działa. Na razie można tam zrobić tylko test antygenowy. Od północy w sobotę będą to również testy PCR.
Mniej łóżek covidowych i krótsza izolacja dla zakażonych. Rząd już luzuje obostrzenia, a w marcu chce pójść jeszcze dalej. – Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Przy szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie powstanie pierwszy w regionie całodobowy punkt wymazowy. Darmowe testy na Covid-19 będzie tam można zrobić już w tym tygodniu
Pracownice niemedyczne puławskiego szpitala poczuły się dyskryminowane. Twierdzą, że wykonując tę samą pracę co ich koleżanki-salowe, otrzymywały wyraźnie niższe od nich wynagrodzenia. Presja przyniosła skutek – kobiety dostały wyższe pensje
Do 1 marca medycy muszą się zaszczepić przeciwko Covid-19. Szpitale muszą kombinować jak sprawdzać swoich pracowników, bo minister zdrowia wciąż nie dał żadnych wytycznych. Podobny problem mają uczelnie medyczne.
Zamiast czterocyfrowego kodu, muszą mieć papierowe skierowanie. Inaczej nie zarejestrują dziecka na rehabilitację. Usuwanie awarii w szpitalu dziecięcym w Lublinie może potrwać nawet kilka tygodni.
Specjaliści ze szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie uratowali staw ramienny pacjentowi, który miał prawie całkowicie zniszczoną kość. Wszystko dzięki tytanowemu implantowi wydrukowanemu na drukarce 3D.
"Mamy 34 703 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" – podało właśnie Ministerstwo Zdrowia . To mniej niż tydzień temu, o ponad 13,5 tysiąca.
Robert Oleniacz, ratownik medyczny, który zasłynął wystąpieniem na lubelskim marszu przeciwników szczepień na Covid-19, nie spoczął na laurach. W ubiegłym tygodniu wystąpił publicznie po raz kolejny, tym razem w Sejmie
Cztery oddziały Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego zostaną przeniesione do szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – Czy to na pewno zadziała i nie odbije się na pacjentach, którzy będą wożeni między szpitalami? – niepokoją się rodzice małych pacjentów.
To absurd, ucierpią pacjenci, którzy naprawdę potrzebują pomocy! - alarmują lekarze rodzinni. Minister zdrowia każe im osobiście badać wszystkich pacjentów covidowych po 60. roku życia.
Aż osiem lat zajęło śledczym napisanie aktu oskarżenia w sprawie śmierci pani Małgorzaty. Kobieta poddała się rutynowemu zabiegowi w jednym z lubelskich szpitali. Kilka godzin później zaczęła się źle czuć. Opiekujący się nią medycy nie rozpoznali, że powodem było zapalenie płuc, które doprowadziło do sepsy.
We wtorek i środę po leki nocą idziesz do apteki przy Piłsudskiego. A 3 lutego na ul. Mickiewicza. Rada powiatu przegłosowała uchwałę, na mocy której wszystkie apteki w mieście weszły w system nocnych dyżurów.
Do okien pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zajrzeli superbohaterowie.
Specjaliści z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Szpitala Klinicznego nr 1 po raz pierwszy wycięli cały żołądek pacjentce ze złośliwym nowotworem. Dzięki technice mało inwazyjnej, już za kilka dni kobieta zostanie wypisana do domu.
48 251 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce, zmarło 23 osoby z infekcją COVID-19 a 763 604 jest na kwarantannie. W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju.
Nieleczone niedowidzenie prowadzi do nieodwracalnego pogorszenia widzenia. Dzięki wsparciu resortów edukacji i nauki oraz zdrowia będziemy kontynuować badania - rozmowa z prof. Robertem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie.