Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

W Świdniku jest różowa wanna. To dobry znak dla kobiet
zdjęcia
galeria

W Świdniku jest różowa wanna. To dobry znak dla kobiet

Trzy sale do porodów rodzinnych, z klimatyzacją i nowoczesnym sprzętem. Już oficjalnie została otwarta nowa porodówka w świdnickim szpitalu. To nie koniec, bo powstaną tu kolejne nowoczesne sale dla pacjentek – jednoosobowe z łazienkami. Wszystko po to, by jeszcze więcej ciężarnych decydowało się na poród w Świdniku.

Remont szpitala w Puławach. Nocna i świąteczna opieka przeniesiona do przychodni

Remont szpitala w Puławach. Nocna i świąteczna opieka przeniesiona do przychodni

Zgodnie z decyzją dyrektora puławskiego SP ZOZ, nocna i świąteczna opieka medyczna do 30 czerwca będzie udzielana w przychodni na al. Partyzantów w Puławach. Powodem jest remont prowadzony w szpitalu specjalistycznym przy ul. Bema

Minister zdrowia odwiedził we wtorek w Klinice Okulistyki SPSK 1 w Lublinie leczonych tu uchodźców. Na zdjęciu po lewej prof. Robert Rejdak i po prawej prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

W szpitalach 2000 pacjentów z Ukrainy. Od początku wojny 70 lekarzy dostało pozwolenie na pracę w Polsce

Polski system ochrony zdrowia leczy w tej chwili blisko 2000 pacjentów z Ukrainy. Połowa z nich to dzieci. Maluchami niedługo będą mogli zajmować się także ukraińscy lekarze: od wybuchu wojny 70 medyków otrzymało uprawnienia do wykonywania zawodu w Polsce. 400 kolejnych czeka na rozpatrzenie wniosków.

Kolorowe poszewki na poduszki trafią do wszystkich oddziałów szpitala

Fajniej spać z dinozaurami. Kolorowe poszewki dla małych pacjentów

We wzory z kotami, samochodami, albo właśnie dinozaurami – tak wyglądają kolorowe poszewki na poduszki uszyte przez lublinian dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Na wejściu do byłego Szpitala Jana Bożego przy ul. Biernackiego dzisiaj o świcie zawisły tabliczki z nową nazwą

Ruszają przeprowadzki w megaszpitalu w Lublinie. Sprawdź gdzie przeniosą się oddziały

Nikogo nie będziemy zwalniać, a wręcz przeciwnie, będziemy zapewne musieli szukać nowych pracowników – to deklaracja dyrektora szpitala przy al. Kraśnickiej, który od dzisiaj jest największą pod względem liczby łóżek placówką medyczną w regionie.

Kliniczny Oddział Toksylogiczno-Kardiologiczny przeniesie się do bloku G (w prawym dolnym rogu)

Przychodnia w Lublinie rozbuduje siedzibę. Duże pieniądze z Unii Europejskiej także dla szpitala

Zatrucia środkami ochrony roślin, próby samobójcze, łączenie leków z alkoholem. Rocznie na toksykologię przy al. Kraśnickiej w Lublinie trafia 3200 pacjentów. W poniedziałek szpital dostał unijne środki na modernizację oddziału. Inwestycja to jeden z elementów ratowania zadłużonego po uszy szpitala.

Tylko w 2020 roku szpital przy Kraśnickiej miał prawie 36 mln złotych straty, a szpital Jana Bożego 10 milionów.

Od jutra zaczyna działać megaszpital. Największy w Lubelskiem

Dziś ostatni dzień działalności szpitala Jana Bożego w Lublinie. Od jutra placówka stanie się częścią szpitala przy al. Kraśnickiej. Po połączeniu szpital będzie miał najwięcej łóżek w województwie lubelskim – wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego.

„Pan Torpeda” nie żyje. „Tak cicho, bez słowa pożegnania poleciałeś…”
wideo
film

„Pan Torpeda” nie żyje. „Tak cicho, bez słowa pożegnania poleciałeś…”

Nie żyje Natan z Sosnowca, w sieci nazywany "Panem Torpedą". Ośmioletni chłopiec cierpiał na neuroblastomę, czyli nerwiaka zarodkowego z przerzutem do mózgu. Nie poddawał się w walce o spełnianie swoich marzeń. Historia Natana poruszyła serca internautów.

Zdjęcie ilustracyjne

Lublin. W poniedziałek startuje specjalna akcja dla seniorów

Od poniedziałku wznowione będą zajęcia sportowe na świeżym powietrzu dla mieszkańców Lublina, którzy skończyli 60 lat. Zajęcia, które mają być dostosowane do sprawności uczestników, poprowadzi Anna Niedźwiedzka.

Adam Fimiarz kieruje szpitalem "papieskim" od 1 kwietnia.

Nowy dyrektor szpitala "papieskiego" w Zamościu: Nie mam czarodziejskiej różdżki

Rozmowa z Adamem Fimiarzem, pełniącym obowiązki dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce, 10 kwietnia. Mniej niż 500 zakażeń

440 przypadków zakażenia koronawirusem zostało potwierdzonych ostatniej doby w Polsce, w Lubelskiem – 29. W 8 powiatach naszego regionu a także w Białej Podlaskiej nie zanotowano ani jednego zakażenia.

Zdjęcie ilustracyjne
z kraju
film

13 osób nie żyje, 3 są w stanie ciężkim. Wszyscy pili wcześniej denaturat

Częstochowa. 13 osób zmarło, 3 są w stanie ciężkim. Wszyscy wcześniej pili denaturat, który miał zawierać toksyczny alkohol metylowy. Do zatruć i zgonów doszło w ciągu niespełna 3 tygodni na terenie województwa śląskiego.

Zdjęcie ilustracyjne
raport ministerstwa zdrowia

Koronawirus w Polsce, 9 kwietnia. W Lubelskiem 6 ozdrowieńców

Ponad 1,4 tysiąca zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarło 41 osób z infekcją COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało w sobotę rano najnowszy raport.

Maska przeciwpyłowa, jak i ta chroniącą przed infekcjami, taka jak FFP2 i FFP3, skutecznie chroni również przed pyłkami

Fatalny czas dla alergików. Pylenie już się zaczęło, a smog nie zniknął

Od kilku tygodni zgłaszają się pacjenci uczuleni na pyłek drzew. Poza ociepleniem klimatu powodem jest też zanieczyszczenie powietrza – mówi dr Piotr Dąbrowiecki, alergolog z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP.

W krztuścu charakterystyczna jest duszność wdechowa z tzw. pianiem, określanym nawet jako pianie koguta, po którym najczęściej następują odruchy wymiotne

Krztusiec wraca nawet po latach. Lekarze apelują: Szczepmy się

Ponad 80 proc. przypadków krztuśca dotyczy nastolatków po 14. roku życia i osób dorosłych. Choroba może dawać poważne powikłania, a nawet prowadzić do zgonu, dlatego warto ponawiać szczepienia raz na 10 lat.

W Uzdrowisku Nałęczów jeszcze nie zdecydowano z pacjentami, którzy są zapisani na rehabilitację po 30 czerwca

Minister zaskakuje. Chorowałeś na Covid? O rehabilitacji zapomnij

Minister zdrowia, który gorąco zachęcał do rehabilitacji po Covid-19, z dnia na dzień zamyka program. Zaskoczeni są nie tylko pacjenci, którzy mogą nie zdążyć wykorzystać otrzymanych już skierowań, ale także ośrodki zdrowia.

Na lubelski rynek wchodzi sieć Klinik Bocian, które przejęło działające od ponad 20 lat centrum medyczne Ab ovo. Na zdjęciu: starsza położna Cecylia Pycek

Leczenie niepłodności w Lublinie. Najdłużej działająca klinika zmienia właściciela

Nawet co piąta para w Polsce w okresie rozrodczym może się borykać z problemem niepłodności – szacują specjaliści. Rząd parom już nie pomaga, dlatego wsparcia muszą szukać w prywatnych klinikach leczenia niepłodności. Działająca w całej Polsce sieć Klinik Bocian ogłosiła wczoraj przejęcie lubelskiego centrum medycznego Ab ovo.

Zdjęcie ilustracyjne

Eksperci: Możemy się spodziewać wzrostu różnego rodzaju zakażeń, nie tylko COVID-19

Na skutek wojny w Ukrainie i przemieszczania się ludności do naszego kraju możemy się spodziewać wzrostu różnego rodzaju zakażeń, nie tylko COVID-19, nawet takich jak HIV – ostrzegali we wtorek specjaliści podczas konferencji „Wirusologia 2022 – najnowsze doniesienia”.

Większość lubelskich uczelni nie zdecydowała się na całkowity powrót do nauki stacjonarnej. Część studentów wciąż będzie się kształcić zdalnie lub hybrydowo

Nie ma obostrzeń epidemicznych. Dlaczego lubelscy studenci nie wracają w pełni na uczelnie?

Jedni nie mogą doczekać się prawdziwego studenckiego życia. Drudzy woleliby, by zostało jak w czasie pandemii – wystarczy włączyć komputer i już jesteś na zajęciach. Choć pandemiczne obostrzenia zniesiono to władze lubelskich uczelni wolą nic w systemie nauki nie zmieniać.

Bartosza z autyzmem w szpitalu przywiązywano pasami do łóżka
wideo
film

Bartosza z autyzmem w szpitalu przywiązywano pasami do łóżka

Cztery lata spędził w szpitalu psychiatrycznym przywiązywany pasami do łóżka. Pomóc Bartoszowi miał DPS z południa Polski. - Obietnice, nadzieja i wszystko to w ciągu paru minut zostało zrównane z ziemią – ubolewa jego ojciec. Czy 24-latkowi z autyzmem w końcu uda się skutecznie pomóc?

Pracownia PET/CT działa w zamojskim NU-MED od 2016 roku, ale dotychczas badania były dla pacjentów płatne.

Zamość. Ważne dla pacjentów onkologicznych. Badanie kosztujące 3 tys. zł za darmo

Dotąd, jeśli ktoś chciał wykonać w zamojskim NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej badanie PET (pozytonowa tomografia emisyjna), musiał za nie zapłacić 3 tys. zł. Teraz nie jest to konieczne. Ośrodek ma od początku kwietnia podpisany roczny kontrakt z NFZ.

Krystian Myśliwy jest żołnierzem, a także lekarzem w szpitalu wojskowym
Zdjęcia
galeria

Raz w kitlu, raz w mundurze. Pracownicy Wojskowej Służby Zdrowia odznaczeni

Jednego dnia w stroju lekarza, drugiego - w wojskowym mundurze. Tak pracuje wielu żołnierzy, którzy są też medykami. Podczas dzisiejszego Święta Wojskowej Służby Zdrowia nagrodzeni zostali także cywile.

Pacjenci nie będą już wożeni ze Świdnika do Lublina. Szpital ma nowy tomograf
zdjęcia
galeria

Pacjenci nie będą już wożeni ze Świdnika do Lublina. Szpital ma nowy tomograf

Jest na miejscu. Umożliwia przeskanowanie pacjenta w ciągu kilku sekund. Na badanie tomografem komputerowym pacjenci ze Świdnika nie będą musieli już jeździć do Lublina. Otwarta właśnie w powiatowym szpitalu pracownia kosztowała prawie 2,5 mln zł.

Dworzec kolejowy w Chełmie

Ekspert: Polska służba zdrowia, zdewastowana po dwóch latach pandemii, musi stawić czoła kolejnemu wielkiemu wyzwaniu

Polska służba zdrowia zdewastowana po dwóch latach pandemii musi stawić czoła kolejnemu wielkiemu wyzwaniu: zaopiekowania się milionami nowych pacjentów z Ukrainy - powiedział PAP dr n. med. Konstanty Szułdrzyński z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA. Ocenił, że wielu pracowników służby zdrowia jest dawno za granicą wytrzymałości, ale w obliczu kryzysu humanitarnego łatwiej wykrzesać z siebie resztki sił.

Szpitale nie mogą już wymagać negatywnego wyniku testu przed przyjęciem pacjenta

Szpitale w drodze do normalności. Ale wojewoda przypomina ile zakażeń jest teraz w Niemczech

Zaledwie 557 zakażeń koronawirusem w całej Polsce odnotowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Wirus znika? Niekoniecznie. Zakażeń jest mniej, bo w stosunku do poprzedniej niedzieli wykonano ponad 3 razy mniej testów. A szpitale mają teraz wrócić do leczenia osób cierpiących na inne choroby.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium