Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Sztuczna inteligencja, robotyka, hologramy, czyli medycyna rodem z filmów science fiction. Czy nowe technologie są zagrożeniem dla lekarzy? – Rozmawiamy z dr hab. n. med. Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, prodziekanem Wydziału Lekarskiego, lekarzem kierującym Oddziałem Chirurgii Onkologicznej USK1 w Lublinie oraz przewodniczącym Zespołu ds. Uniwersyteckiego Centrum Robotyki i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Dzisiaj ponownie gościmy w Centrum Rehabilitacji 1WSK w Lublinie. Specjaliści, którzy na co dzień pracują z pacjentami pokażą nam jakie zabiegi są wykonywane i o to jak wykonuje się kilka z nich. O czym trzeba pamiętać, czym różni się masaż w domu od tego w centrum rehabilitacji? Tego dowiecie się z dzisiejszego programu Dzień Wschodzi.
Ministerstwo Zdrowia przedłuża program Profilaktyka 40 plus. Badania takie jak próby wątrobowe czy morfologia można wykonać jeszcze przez 4 miesiące.
Władze powiatu puławskiego podjęły uchwałę o powołaniu nowego dyrektora szpitala specjalistycznego w Puławach, dr Marka Paździora. Ten wkrótce obejmie stanowisko. Dzisiaj zarząd i pracownicy SP ZOZ pożegnali p.o. dyrektora, Krzysztofa Siejko.
Szpital w Lubartowie nadal nie ma dyrektora, ale za to ma potężne zadłużenie. Nowego szefa SP ZOZ wyłonić ma ogłoszony w grudniu, kolejny już konkurs. Z długami próbuje radzić sobie zarząd powiatu udzielając placówce pożyczek na spłatę najpilniejszych zobowiązań.
Jak objawia się AIDS i czy nadal zabija tak często jak kiedyś? Rozmowa z prof. dr hab. n. farm Anną Bogucką-Kocką, kierownikiem Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nieustannie szuka honorowych dawców. Obecnie w banku krwi jest najmniejszy zapas grup B i 0 RhD -.
Fizjoterapia kojarzy się z masażem, jest to jednak dziedzina ze znacznie szerszym wachlarzem usług. Dzisiaj w programie Dzień Wschodzi gościmy w Centrum Rehabilitacji 1WSK w Lublinie. Rozmawiamy ze specjalistami o tym, jak wygląda ich praca i co powinniśmy zrobić idąc do fizjoterapeuty. Dowiemy się również czym jest manipulacja oraz fango. Pracownicy centrum opowiedzą także jak powinniśmy się przygotować na wizytę u fizjoterapeuty.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaapelowało o szczególną opiekę na zwierzętami w okresie sylwestra – przede wszystkim niewypuszczanie psów z domu bez opieki, a podczas spacerów trzymanie ich na smyczy.
Trwa wyjątkowa akcja charytatywna na rzecz lubelskiego hospicjum. Na licytację trafiły dwa kabriolety. Placówka zbiera na sprzęt ratujący życie.
Robot ze szpitala przy al. Kraśnickiej operował już ponad 740 razy. Ostatnio po raz pierwszy lekarze przeprowadzili tam zabieg zmniejszenia żołądka.
Sanatorium w Krasnobrodzie zmieni się. A to za sprawą umowy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. W uzdrowisku mają powstać tężnie solankowe, może nie tak okazałe jak Ciechocinku, ale zawsze…
Korzystając ze słonecznej pogody wielu lublinian wybrało się na spacer w drugi dzień świąt do Dąbrowy.
Podczas świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok sklepy oraz apteki są zamknięte. Jedna są także miejsca, które pełnią świąteczny dyżur i można zakupić lekarstwa.
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie otwarto Lubelski Ośrodek Spastyczności. To pierwsza tego typu placówka w województwie lubelskim, która pomoże pacjentom neurologicznym uporać się ze skutkami choroby.
W województwie lubelskim jest 27 placówek, w których znajdziesz doraźną pomoc medyczną w czasie świąt. W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, lekarz zbada tam bezpłatnie, bez skierowania i całodobowo.
Sztuczna inteligencja, biologia molekularna i symulacje w badaniach medycznych. Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Warszawskim.
Lublin ponownie realizuje program asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością. Usługa, dedykowana mieszkańcom posiadającym orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, obejmuje wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, prowadzeniu gospodarstwa domowego, a także towarzyszenie w dojazdach czy aktywnościach społecznych.
Za darmo i w szczytnym celu. Lubelskie gwiazdy wystąpiły na wielkiej scenie, aby mali pacjenci dostali wymarzony plac zabaw.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do honorowych dawców o oddawanie krwi. Kończą się zapasy grup B i 0 RhD -.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy przywraca dzieciom słuch za pomocą implantów ślimakowych. Rodzice nie będą musieli już jeździć do innych ośrodków w Polsce.
Jest już zbyt chłodno, aby system pracował. A wkrótce zima i mrozy. Dlatego tężnia solankowa nad zalewem w Jacni została wyłączona z eksploatacji. Kiedy ponownie ruszy?
W Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód rozpoczął się proces przeciwko Agacie Ł. Kobieta miała zdaniem rodziców nie dopełnić swoich obowiązków, przez co ich dziecko zmarło.
Honorowi dawcy nie będą musieli kupować choinki. W najbliższą środę, leśnicy podarują drzewko każdemu, kto zdecyduje się oddać krew.
Implanty z jodem zamiast tradycyjnego leczenia raka gruczołu krokowego. Nowa metoda wprowadzona przez COZL może osiągać nawet stuprocentową skuteczność.