Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Półtoraroczny Kubuś walczy z ostrą białaczką szpikową. Jest w trakcie chemioterapii, ale żeby mógł wyzdrowieć i normalnie żyć, musi przejść przeszczep szpiku. Jedyną nadzieją są honorowi dawcy.
Premier Donald Tusk nie weźmie udziału w obchodach Święta Niepodległości. W niedzielę Centrum Informacyjne Rządu podało w komunikacie, że szef rządu przeszedł zabieg.
Jest bardzo źle. W lubelskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa aż cztery grupy krwi są na wyczerpaniu. Specjaliści biją na alarm i proszą o pomoc.
Wiele rozmów, porad, konsultacji, a przy tym dobrej zabawy było w sobotę (9 listopada) na Rynku Wielkim w Zamościu w ramach finału akcji #azbadajto.
Listopad w Lublinie upływa pod znakiem miodu. A to za sprawą festiwalu Kuchnia Inspiracji, którego tegorocznym tematem przewodnim jest miód.
Dwa lata temu było 295 przypadków. Rok temu 322, a tylko w pierwszych trzech kwartałach tego roku już 233. Czy istnieje zagrożenie epidemiologiczne? Jak objawia się gruźlica i w jaki sposób można się uchronić? Odpowiada lek. med. Ewa Gocek, specjalistka od leczenia gruźlicy i mykobacteriozy z Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej
Władze województwa lubelskiego podpisały dzisiaj 11 umów o dofinansowanie na rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie. Dzięki wsparciu, placówki medyczne uzyskają dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz infrastruktury. Skorzystają szpitale m.in. w Białej Podlaskiej, Lublinie, Chełmie, Łęcznej, czy Kraśniku.
Od przyszłego roku mieszkańcy Świdnika będą mieli szerszy dostęp do oferty Centrum Usług Społecznych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z bezpłatnej pomocy skorzysta kolejne 600 osób. Powody do zadowolenia mają także inne miejscowości, w tym Hrubieszów, Łuków i Opole Lubelskie.
Robot Da Vinci jest niezwykle precyzyjnym, pomocnym urządzeniem. Jednocześnie potrzebuje całego zespołu doskonale wyszkolonych lekarzy, którzy przy jego pomocy mogą ratować życia. Jak wygląda praca na sali operacyjnej z użyciem robota? Jak działa to urządzenie? Czego wymaga się od lekarzy, którzy go obsługują? Na te i kilka innych pytań odpowiada dr Remigiusz Żebrowski z Wojskowego Szpitala Klinicznego.
Wyższy od dopuszczalnego poziom ochratoksyny A stwierdzono podczas badań w żytniej mące razowej typ 2000. Ze sklepów jest wycofywana konkretna partia produktu.
Mieszkańcy Świdnika będą mieli okazję wziąć udział w serii spotkań poświęconych tematyce uzależnień. To już dziewiąta akcja „Listopad miesiącem profilaktyki”.
Miejsce raka jest w wodzie, nie w Twoim ciele. Miej odwagę się badać. Odważni wygrywają. Łatwiej zapobiec, niż naprawić szkody po raku – z takimi hasłami na kubkach, naklejkach, ulotkach i przypinkach młodzież zamojskiego Ekonomika będzie w sobotę zachęcać do regularnej profilaktyki.
Wystarczy chwila czasu i odrobina kreatywności. 6 listopada w sklepie Skende będzie można pomalować poszewki, które później będą umilać zasypianie małym pacjentom.
Mobilny gabinet dentystyczny zaparkuje w mniejszych miejscowościach w regionie. Dzieci i młodzież mogą tam m.in. wyleczyć próchnicę i zrobić zdjęcie RTG.
O 100 proc. wzrośnie pula koncesji na mocny alkohol w Łukowie. Ale jednocześnie w mieście zacznie obowiązywać nocna prohibicja. Niektórzy radni byli zaskoczeni ekspresowym procedowaniem uchwały w tej sprawie.
Lokalny Klub HDK- PCK w Świdniku już po raz 19. zachęca do podzielenia się cennym płynem, jakim jest nasza krew. Każdy oddający krew otrzyma upominek.
Mammografia pozwala na wczesne wykrycie zmiany w piersiach, a to daje szansę na skuteczniejsze leczenie i szybszy powrót do zdrowia. Badanie można zrobić bezpłatnie i blisko domu.
Pluskwiak z Ameryki staje się i w Polsce jesienną zmorą domów. Jego pojawienie w naszym kraju zauważono w 2007 r. Od tamtej pory co rok jest gorzej. W tym to już inwazja. Wtyk amerykański, bo o nim mowa, włazi do domów i do mieszkań w blokach na niespotykaną skalę
Damian Miechowicz, który po zmianie władzy w Zamościu został odwołany z funkcji prezesa Zamojskiego Szpitala Niepublicznego zarządza już inną placówką medyczną w regionie. Został szefem Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim.
Najnowszej generacji robot da Vinci zoperował chorą na raka płuca pacjentkę. To pierwszy tego typu zabieg w jednym z lubelskich szpitali
Za nieco ponad rok w Cholewiance koło Kazimierza Dolnego powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Obiekt tego rodzaju w zachodniej części województwa przyspieszy udzielanie pomocy potrzebującym z całego powiatu puławskiego. Koszt to 9 mln zł.
65 miejsc w Lublinie otrzymało miano „Miejsca Przyjaznego Seniorom”. To potwierdza, że w tych placówkach uwzględnia się potrzeby i oczekiwania osób starszych.
Bezpłatne wsparcie, warsztaty i konsultacje psychologiczne. Specjaliści są do dyspozycji w lubelskich przestrzeniach młodzieżowych.
Diana, Daniel i David to potrójne szczęście dla rodziów, Boluwatife i Gabriela z Nigerii. Niedawno trojaczki przyszły na świat w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.
Krew to lek, którego żadnym innym zastąpić się nie da. A niestety jej brakuje. Szczególnie niski jest poziom zapasów z dwóch grup: A i O RhD (-)