Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jasio ma tylko 3 latka. Niestety: choroba odbiera mu dzieciństwo. Aby je ratować potrzeba 15 mln złotych. W akcję zbierania pieniędzy angażują się lubelscy sportowcy, szkoły, przedszkola i władze miejskie. Ale pomóc może każdy
Darmowe badania wykonane przez NFZ, rady policji na temat oszustw oraz prelekcje na temat właściwości ziół i bezpiecznego zbierania grzybów – seniorzy mieli swoje święto w Ogrodzie Botanicznym.
W banku krwi na wyczerpaniu są zapasy aż czterech grup. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jeździ po województwie w poszukiwaniu dawców.
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy i szpital w Łucku na Ukrainie będą współpracować. Wybudują nowe ośrodki rehabilitacji, zakupią specjalistyczny sprzęt i stworzą programy profilaktyczne
Aktywność fizyczna dla utrzymania dobrej kondycji naszego organizmu ważna jest przez cały rok. Jednak co robić jesienią i zimą, gdy na dworze jest szaro, buro i ponuro? Z pomocą przychodzą baseny i pływalnie.
W sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się rozdanie nagród Totus Tuus. Jedna ze statuetek trafiła do lubelskiego hospicjum dla dzieci.
To ważne badanie dla wszystkich obecnych i byłych palaczy. Do 6 miast i wsi zajedzie Mobilne Centrum Niskodawkowej Tomografii Komputerowej, w którym można wykonać darmowe badanie.
W najbliższy weekend w Chełmie zaparkuje Dermabus - mobilny gabinet dermatologiczny, oferujący bezpłatną konsultację oraz wsparcie psychologiczne dla osób z chorobami skóry. Ilość miejsc jest ograniczona.
Nowa niecka, szatnie i mnóstwo instalacji. Po długim remoncie Pływalnia Centrum Kultury Fizycznej UMCS już jest otwarta. To jeden z najchętniej wybieranych basenów w mieście i to nie tylko przez studentów
Jedna z puławskich restauracji nawiązała współpracę z lokalnym oddziałem lubelskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oferuje vouchery na pierogi dla wszystkich, którzy w wyznaczonym terminie oddadzą honorowo krew.
Każdy powinien wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy i nie bać się tego robić. Ratownicy podkreślają, że nie trzeba kończyć specjalistycznych szkoleń, bo najważniejsze jest, aby po prostu zareagować. Jednak w jaki sposób zareagować skutecznie i dlaczego warto uczyć podstaw pierwszej pomocy już od najmłodszych lat? O tym, opowiedzieli ratownicy medyczni podczas Dnia Otwartego Ośrodka Szkoleniowego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Zapraszamy na kolejny program z cyklu „Dziennik dla Zdrowia”.
Pogotowie ratunkowe na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz na terenie Lublina i okolic do pacjentów ma dojeżdżać szybciej. To możliwe dzięki nowym miejscom stacjonowania i organizacji jednostki. Gościem programu Dzień Wschodzi jest Alicja Ciechan - zastępca dyrektora ds. lecznictwa w wojewódzkim pogotowiu ratunkowym w Lublinie.
Czy leki nootropowe są bezpieczne? Jak mądrze ich używać i gdzie jest granica? To temat przewodni zbliżającej się konferencji naukowej „Nootropic Drugs Conference”.
Nowotwór piersi to najczęstszy rak wśród kobiet. Gdy jest wcześnie wykryty, może być całkowicie uleczalny. Sprawdź, gdzie zrobić badania profilaktyczne.
Gościem dzisiejszego programu Dzień Wschodzi jest dietetyk Maciej Pokarowski. W rozmowie usłyszycie między innymi o tym, jak radzić sobie ze zróżnicowaniem diety w trakcie sezonu jesienno-zimowego, co jest najważniejsze w stylu naszego żywienia i co zrobić, aby odżywiać się zdrowiej. Poza tym wiele ciekawostek i porad ze świata dietetyki.
Łóżka z wagą, pompy infuzyjne czy folia do szyb dla zapewnienia prywatności. Fundacja DKMS obdarowała Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie.
Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu dwóch ognisk wścieklizny w województwie lubelskim.
W niedzielę, 6 października nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się charytatywne wydarzenie sportowe "Biegiem po Wózek - dla Maziego", zorganizowane przez Stowarzyszenie InNeed. Wzięło w nim udział niemal 200 biegaczy
To dopiero początek ich drogi zawodowej. Blisko 450 studentów Uniwersytetu Medycznego po raz pierwszy założyło atrybut lekarza – biały fartuch.
Koncepcja utworzenia takiej placówki zrodziła się jeszcze w 1978 roku, na konkretną decyzję trzeba było czekać ponad dekadę. Aż do 1994 roku, by oficjalnie powstał w Zamościu szpital im. Jana Pawła II. Funkcjonuje do dziś i właśnie świętował okrągły jubileusz.
Jak i czy w ogóle jesień wpływa na jakość naszego snu? Czego powinniśmy pilnować przed wskoczeniem pod kołdrę? Co robić, aby sen przynosił zamierzony efekt, czyli pełny wypoczynek? Na te pytania odpowiada dr Piotr Paprzycki z Instytutu Medycyny Wsi w programie Dzień Wschodzi.
Lubelski szpital skacze najlepiej. Zajął pierwsze miejsce w sztafecie skakankowej w akcji #PrzeskoczMukowiscydozę i zdobył pieniądze na zakup sprzętów.
W ciągu trzech dni września 150 uczniów i 20 nauczycieli szkoły w Żdanowie pod Zamościem wzięło udział w przesiewowych badaniach przeprowadzonych przez specjalistów Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
Zapasy w banku krwi szybko się kończą. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pomoc honorowych dawców.
1739 nowych studentów na 16 kierunkach. Uniwersytet Medyczny oficjalnie zainaugurował rok akademicki 2024-2025.