Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W województwie lubelskim jest 724 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 17 kwietnia 2021 r.
W przyszłym tygodniu ruszają zapisy na szczepienia roczników 1968 - 1973. Rząd zapowiada, że do 17 maja każdego dnia będzie włączać do programu szczepień kolejny rocznik.
Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku czeka na pierwszych pacjentów. Na poniedziałek nie ma już wolnych miejsc.
– Osoby, które wycofają wypowiedzenia, oczywiście pozostaną na swoich stanowiskach pracy, bez żadnych zmian w zapisach umów – zapewnia nowa dyrektor hrubieszowskiego szpitala. Alicja Jarosińska zaprzecza, jakoby wywierała jakiekolwiek formy nacisku na podwładnych.
– Wczoraj odzyskaliśmy blisko połowę kwoty należnej za respiratory - poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. – Pozostała część jest zabezpieczona fizycznie respiratorami, które zajęliśmy od handlarza – dodał.
Od trzech dni w szpitalu w Hrubieszowie jest nowy dyrektor. Sporu między poprzednim szefem szpitala a władzami starostwa już nie ma. Jednak emocje wcale nie opadły. Głos zabrali oburzeni pracownicy szpitala i burmistrz Hrubieszowa. Wojewoda zapowiada, że przygląda się sytuacji i gdyby zagrożeni byli pacjenci, to będzie interweniował.
– Zaburzenie węchu i smaku u pacjentów chorych na COVID-19 obserwujemy obecnie bardzo rzadko. Ma to związek z brytyjskim wariantem koronawirusa – powiedział w rozmowie z PAP specjalista chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski. Dodał, że u części pacjentów występuje niedotlenienie bezobjawowe.
Taką okazję żal przeoczyć. Już w sobotę będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oczu i od razu uzgodnić termin operacji zaćmy. Na „białą sobotę” zaprasza klinika okulistyki przy ul. Chmielnej w Lublinie. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Sprzęt medyczny o wartości ponad 50 tys. zł przekazał na Ukrainę samorząd województwa lubelskiego. Zakupione elementy instalacji gazów medycznych trafią do szpitala zakaźnego we Lwowie.
– Zakwalifikowano 471 nowych punktów szczepień, które dołączą do ponad 6,5 tys. punktów już działających – ogłosił szef KPRM Michał Dworczyk. – Ponadto w 105 powiatach w Polsce powstaną dodatkowe punkty szczepień powszechnych, aby wszyscy Polacy mieli łatwy dostęp do szczepień – dodał.
Setki pracowników dużych firm z naszego regionu chcą szczepić się przeciwko COVID-19. Według rządowych zapowiedzi, szczepienia w zakładach pracy zaczną się w maju.
Już 700 farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych zgłosiło się na szkolenia na Uniwersytecie Medycznym, dzięki którym będą mogli szczepić pacjentów przeciwko COVID-19.
Do szpitala tymczasowego w Lublinie trafiają coraz młodsi pacjenci z COVID-19, nawet poniżej 20 lat. Stan przyjmowanych tam chorych jest znacznie poważniejszy niż kilka miesięcy temu. Od dzisiaj jest tam dwa razy więcej łóżek dla tych, którzy wymagają respiratora.
Finał konfliktu dyrektora szpitala powiatowego w Hrubieszowie ze starostą. Jest nowa szefowa placówki. We wtorek przedstawiono załodze Alicję Jarosińską, która będzie pełniła obowiązki dyrektora
Lista 59 punktów szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim, które przyjmą minimum 200 pacjentów dziennie ma być opublikowana dopiero w czwartek. Niektórzy samorządowcy już informują o ich lokalizacjach.
Przy wysokiej temperaturze, silnym nasłonecznieniu i umiarkowanej wilgotności powietrza ryzyko zakażeń koronawirusem jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku niskich temperatur, małej ilości słońca oraz bardzo wysokiej, ale też bardzo niskiej wilgotności powietrza - wynika z badań i analiz IMGW i CMKP.
Polscy naukowcy wydrukowali trójwymiarowy model żyły pacjenta ze zmianami nowotworowymi. Dzięki temu lekarzom udało się precyzyjnie i bezpiecznie zaplanować zabieg usunięcia guza.
Dwa respiratory przekazała szpitalom z regionu Perła Browary Lubelskie. Urządzenia trafiły do lecznic w Lublinie i Hrubieszowie.
– W przypadku pięciu grup zawodowych minister zdrowia zgodził się na szczepienie ich w trybie priorytetowym, dotyczy to 1800 osób; to m.in. dyspozytorzy ratownictwa medycznego i grupy zawodowe związane z organizacją procesu szczepień - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
Już 350 farmaceutów z województwa lubelskiego zapisało się na szkolenie przygotowujące do szczepienia przeciwko COVID-19. Opublikowane właśnie rozporządzenie ministra zdrowia pozwala im także na kwalifikację pacjentów do takich szczepień.
Szersze uprawnienia dla fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów to krok w kierunku usprawnienia akcji szczepień.
W 2020 roku w Unii Europejskiej blisko 3 mln osób zachorowało na raka, a 1,3 mln zmarło – alarmuje lubelski europoseł Krzysztof Hetman i rozpoczyna kampanię informacyjną.
Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach opieki pocovidowej zapłaci 188 zł za każdy dzień leczenia pacjenta po przebytej chorobie COVID-19. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni i przysługiwać będzie do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19 - wynika z informacji zawartych na stronie NFZ.
„Największa afera od 30 lat” i „bezczelny przekręt”. Tak posłowie opozycji nazywają umowę, którą resort zdrowia podpisał z lubelską firmą E&K na zakup respiratorów. Szpitale nie doczekały się sprzętu, a ministerstwo próbuje odzyskać pieniądze.
Zostały trzy dni do zakończenia zbiórki i 76 tysięcy złotych do uzbierania. 3-letni Kuba Pawęzka z Biłgoraja cierpi na wiele schorzeń. Rodzice zbierają pieniądze na kosztowną operację kręgosłupa chłopca, która ma się odbyć w USA.