Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wojskowy śmigłowiec przetransportował pacjentkę z COVID-19 ze szpitala z Żywca do Łodzi. 43-letnia kobieta wymagała pilnej pomocy z uwagi na swój ciężki stan. Kilka dni temu inna ciężarna z ten sam sposób dostała się do Lublina.
W ubiegłym roku zlikwidowano porodówkę w międzyrzeckim szpitalu. Ale sprzęt podarowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostał i nie był używany. Trafi jednak do innej lecznicy w województwie lubelskim.
Aparatura pozwalająca na bardzo wierne naśladowanie i monitorowanie procesów zachodzących w żołądku, jelicie cienkim oraz jelicie grubym w kontrolowanych warunkach będzie wykorzystywana do prac badawczych Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Nawet 30 pacjentów pod opieką zaledwie dwóch pielęgniarek. To jest nagminne i bardzo niebezpieczne! – alarmuje szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych w województwie lubelskim. Tak, jak ich koleżanki z innych regionów chcą poprawy warunków pracy i wyższych wynagrodzeń. W maju będą protestować.
Czy doktor W. przez wiele lat działał jak diler narkotykowy? Czy nikt nie zauważył dziesiątek wypisywanych przez niego podejrzanych recept? Kontynuacja dziennikarskiego śledztwa, które zostało rozpoczęte po śmierci Marcelego z Poznania.
Każdego dnia miliony osób w Polsce zakłada maseczki, dezynfekuje dłonie i utrzymuje społeczny dystans, by uniknąć zakażenia COVID. W cieniu zagrożenia koronawirusem coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z zaburzeniami depresyjnymi. – O depresji mówimy, gdy przestają nas cieszyć rzeczy, które do tej pory sprawiały nam przyjemność – podkreśla ekspertka KUL, psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi i młodzieżą dr Natalia Kajka.
W szpitalu w Grudziądzu zmarł chory na COVID-19 piętnastoletni pacjent. Chłopiec miał kilka chorób współistniejących. Jest najmłodszą osobą z COVID-19, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku.
"Obserwowane ostatnio wyniki dotyczące nowych zakażeń, które dają pewną nadzieję, są w tej chwili zbyt słabym sygnałem – jeśli można tak powiedzieć – żeby traktować je w optymistyczny sposób” – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej i obowiązywania obostrzeń, które będą przedłużone o tydzień - do 18 kwietnia.
911 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie lubelskim, najwięcej w Lublinie (199), zaś najmniej w powiatach: parczewskim (6), ryckim (6) i włodawskim (8). W naszym regionie zmarły 42 osoby z infekcją COVID-19.
Odnotowano 14 910 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 638 z infekcją COVID-19.
Dzięki nim pacjenci, którzy poddają się chemioterapii nie tracą włosów. Na Bialskiej Onkologii pojawiło się więcej onkoczepków.
Formularz zgłoszenia gotowości do szczepienia przeciw Covid-19 już nie funkcjonuje, zapisujemy od razu na konkretny termin – ogłosił szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk.
Nowe karetki w bialskim pogotowiu. Trzy pojazdy są bogato wyposażone, m.in. w lokalizatory GPS.
ROZMOWA z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Zawirowań nie lubimy, a ten rok był ich pełen. Niemożliwość przewidzenia tego, co będzie dalej zwiększa poczucie lęku, niepewności i zagubienia – rozmowa z Ireneuszem Siudemem, psychologiem społecznym i psychoterapeutą z Lublina.
Obecnie na szczepienia mogą rejestrować się osoby, które ukończyły 60 lat. Od czwartku dołączyły do nich osoby w wieku 40-59 lat, które wcześniej zadeklarowały taką gotowość wysyłając specjalny formularz. Możliwość taką miały od stycznia.
Puławski szpital nie jest w stanie zwiększyć ilości łóżek dla pacjentów z ciężkim przebiegiem Covid-19. W czwartek przebywało w nim 142 zakażonych, o 7 więcej, niż ustalony wcześniej limit.
W Lublinie powstała pierwsza w regionie placówka diagnostyczno-terapeutyczna dla dzieci z zaburzeniami wywołanymi piciem alkoholu przez matkę w czasie ciąży. Z bezpłatnej pomocy będzie tam można skorzystać od kwietnia.
Trzeci najgorszy wynik w Polsce pod względem liczby nowych zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców odnotowano wczoraj w powiecie hrubieszowskim. – Sytuacja jest krytyczna – przyznaje dyrektor szpitala w Hrubieszowie
Nasz Czytelnik zrezygnował z zaleconych mu zabiegów rehabilitacyjnych, bo jak mówi, w Centrum Rehabilitacji, z którego usług chciał skorzystać, panował zbyt duży tłok. O sytuacji powiadomił sanepid. Medycy przepraszają, ale zwracają też uwagę na to, że niebezpieczne sytuacje powodują sami pacjenci.
Poinformowała o tym agencja AFP, powołując się na informacje z amerykańskiego koncernu farmaceutycznego.
Duże obciążenie instalacji tlenowych i brak leków na Covid-19 zaczynają być problemem, z którymi teraz borykają się polskie szpitale – powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.
RCKiK nie ukrywa, że prosi o oddawanie osocza w związku z dużą liczbą nowych chorych na Covid-19.
Już w poniedziałek pierwsi pacjenci dwóch lubelskich szpitali będą mogli dostać amantadynę w ramach badania klinicznego, które ma sprawdzić jej skuteczność w leczeniu COVID-19.
Pacjent Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie jest już w domu na Śląsku. Czekało na niego wzruszające powitanie