Sprawna rejestracja pacjentów na wizyty, łatwiejsze sprawdzanie wyników badań i dostęp do dokumentacji medycznej online. Pod koniec tego roku dziewięć szpitali w województwie lubelskim będzie korzystać z nowych e-usług
Spółka Asseco Poland wygrała dziewięć postępowań na łączną sumę ponad 16,5 mln zł brutto. Informatyzacja wszystkich placówek medycznych potrwa do końca tego roku. W czterech: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie oraz w szpitalach w Tomaszowie Lubelskim i Łukowie oprogramowanie, które umożliwi korzystanie z elektronicznych usług już działa.
Ma ono przede wszystkim usprawnić rejestrację pacjentów na wizyty, ułatwić im sprawdzanie wyników badań, a także umożliwić dostęp do dokumentacji medycznej online.
– Przygotowujemy się jeszcze organizacyjnie do wdrożenia tych usług. Na razie dzięki nim można zapisać się do poradni chirurgicznej – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie.
Z firmą Asseco współpracuje m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który realizuje kolejny etap cyfryzacji. – Celem projektu jest przeniesienie procesów takich, jak np. rejestracja pacjenta na wizytę lekarską czy przygotowanie wywiadu medycznego do sfery elektronicznej. W konsekwencji skróci się czas ich realizacji, czego oczekują nasi pacjenci – mówi Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. – Co ważne, zyskają oni dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Korzyści ze zmian odczują mieszkańcy Białej Podlaskiej i całego rejonu, w którym działa nasz szpital.
Jak informuje Asseco, nowe e-usługi są w pełni zintegrowane z rozwiązaniami działającymi obecnie w szpitalach, m.in. szpitalnymi systemami informacyjnymi i systemem zarządzania jednostką.