Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

9 września 2023 r.
7:00

Lublin: Nowe centrum badań klinicznych otwarte. Kosztowało 10 mln zł

SPSK4 otworzył Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego. Lekarze będą w nim rozwijać nowe, eksperymentalne metody leczenia przy pomocy innowacyjnych leków i terapii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, w budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie oficjalnie otwarto centrum, w którym lekarze będą pracować nad eksperymentalnymi metodami leczenia. Ma to dać szansę wielu chorym, na których nie działają standardowe i powszechne sposoby.

- Te możliwości, które dają badania kliniczne jako uzupełnienie, kontynuacja lub włączenie nowych terapii będą z korzyścią dla naszych pacjentów. Badania będą przeprowadzane w każdym z działów medycznych, którymi się zajmujemy. Głównym obszarem, na którym się skupimy będzie onkologia. Zaproponujemy takim pacjentom nowe sposoby leczenia. Oprócz tego, badania kliniczne będą przeprowadzane chociażby w kardiologii, pulmonologii czy diabetologii – mówi dr Radosław Starownik, dyrektor SPSK nr 4 w Lublinie.

Uniwersytet Medyczny i SPSK4 otworzyli Centrum Wsparcia Badań Klinicznych dzięki dofinansowaniu od Agencji Badań Medycznych. Kwota, którą otrzymali to prawie 10 mln złotych.

- To jest ważne dla całej Lubelszczyzny. Tego typu miejsce, w których będą rozwijane najnowsze technologie medyczne i najlepsze badania kliniczne to jest konieczność tutaj. Co roku dziesiątki czy setki tysięcy pacjentów będzie mogło z tego skorzystać. Polska, chociażby poprzez wynik 13 proc. światowych badań klinicznych, które dzieją się w naszym kraju, staje się liderem w Europie Środkowo-Wschodniej. Badania kliniczne są istotnym elementem nowoczesnego systemu ochrony zdrowia. Cieszę się, że możemy wspierać uniwersytety i miejsca, w których pacjenci otrzymują najlepszą pomoc medyczną – mówi dr. hab. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

Jak dodał prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, rektor lubelskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki kolejnym środkom z agencji, w tej chwili prowadzone są badania kliniczne dotyczące leczenia miastenii, która jest rzadką chorobą nerwowo- mięśniową. Również dzięki dofinansowaniu, UM w Lublinie wraz z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu pracują nad innowacyjnym leczeniem raka jajnika.

Badania w ośrodku będą miały charakter komercyjny, jak również niekomercyjny. Naukowcy zgłaszający swoją ideę leczenia, otrzymają wsparcie w utworzeniu projektu, badaniach klinicznych oraz dofinansowaniu. Pracownicy otrzymają również wsparcie prawne oraz możliwość szkoleń. Centrum Wsparcia Badań Klinicznych będzie działało w porozumieniu i współpracy z SPSK1, SPSK4, Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym oraz Uniwersyteckim Centrum Stomatologii.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

LKS Milanów pokonał Victorię Parczew

Rezerwy z Radzynia wciąż niepokonane, LKS Milanów wygrał w Parczewie

Orlęta II Radzyń Podlaski pokonały Absolwenta Domaszewnica po golu w doliczonym czasie gry. Sokół Adamów zdobył cenne trzy punkty w starciu z Orłem Czemierniki. Orlęta Łuków tylko zremisowały z Unią Żabików.

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł
galeria

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozdał fundusze dla samorządów. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 dofinansowanie na niskoemisyjny transport miejski otrzymało cztery podmioty.

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić
galeria

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić

Lublin. Ulica Chłodna, niedaleko ulica Kunickiego. Niedaleko dworzec, tuż przy skrzyżowaniu komisariat policji. A tuż za nim istne wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Miasto o tej sytuacji wie, ale nie może zrobić praktycznie nic.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium