Lubelskie uczelnie prowadzą zimową rekrutację. W ofercie są głównie studia drugiego stopnia dla osób z licencjatem. Ale nie tylko
KUL
Pielęgniarstwo to pierwszy kierunek z dziedziny nauk medycznych, jaki znalazł się w ofercie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Kandydaci mogą starać się o przyjęcie na studia pierwszego i drugiego stopnia. Będą one prowadzone na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe mają odbywać się w partnerskich placówkach w Lublinie, m.in.: w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką.
– Na studentów czekają: świetnie przygotowana kadra oraz nowoczesne pracownie i laboratoria wyposażone w wysokiej klasy sprzęt – mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL. – Elementem wyróżniającym ten kierunek na naszej uczelni jest mocne osadzenie procesu kształcenia w etyce katolickiej, dbanie i troska o dobro każdego człowieka z pełnym poszanowaniem jego godności.
KUL szuka ponadto chętnych na studia drugiego stopnia z architektury krajobrazu i gospodarki przestrzenną, a także z inżynierii środowiska na wydziale zamiejscowym w Stalowej Woli. Rekrutacja na pielęgniarstwo potrwa do 30 stycznia, a na trzy pozostałe kierunki do 24 lutego.
Politechnika Lubelska
Do końca tego miesiąca czas na składanie dokumentów mają osoby zainteresowane studiami drugiego stopnia na Politechnice Lubelskiej. Do wyboru jest 15 kierunków, m.in.: architektura, budownictwo, informatyka, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn czy zarządzanie i inżynieria produkcji.
– Oferta kierowana jest głównie do absolwentów studiów pierwszego stopnia kończących kształcenie w styczniu i lutym, chcących kontynuować naukę bez przerw w odbywaniu studiów. Limit miejsc uzależniony jest od danego kierunku, na każdym obowiązuje zasada przyjęć wg kolejności zgłoszeń – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni.
Uniwersytet Przyrodniczy
Najwięcej – 29 propozycji – w zimowej rekrutacji oferuje Uniwersytet Przyrodniczy. Na liście są m.in.: bioinżynieria, hipologia i jeździectwo, doradztwo ogrodnicze, mleczarstwo, zielarstwo i fitprodukty czy anglojęzyczny kierunek Green Urban Planning (płatny 2 tys. euro za semestr). Zainteresowani czas na rejestrację w internetowym systemie mają do 23 lutego. W sumie przygotowano 750 miejsc.
UMCS