Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

plebiscyty dziennika

6 listopada 2023 r.
14:18

4. Plebiscyt Skarby Kultury Przestrzeni: Biznes i zieleń. Zagłosuj!

Autor: Zdjęcie autora Oprac. RAD
0 A A

Trwa finałowe głosowanie w 4. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni. W tym roku plebiscyt odbywa się on pod hasłem „Biznes i zieleń”. Spośród 40 zgłoszeń z bardzo różnymi połączeniami roślinności i działalności gospodarczej do finału zostało wybranych 14 zgłoszeń w czterech kategoriach: Gastronomia , Sklepy, Firmy i Krajobrazy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Organizatorem plebiscytu jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w ramach programu Forum Kultury Przestrzeni prowadzonego przez Marcina Skrzypka. Partnerem tegorocznego plebiscytu jest Lubelski Klub Biznesu pod kierownictwem prezes Agnieszki Gąsior-Mazur. W pracach tegorocznego zespołu nominującego wzięło udział 5 osób:
* Jolanta Jajszczyk, której bluszcz przy sklepie jubilerskim na Narutowicza 21 został Skarbem Kultury Przestrzeni w zeszłym roku i zainspirował temat tegorocznego plebiscytu
* Paulina Sito – architektka krajobrazu, kierownik referatu ds. zieleni w Wydziale Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin. Zajmuje się m.in. Zielonym Budżetem
* Katarzyna Szczypior – architektka krajobrazu, autorka wielu zielonych instalacji artystycznych i użytkowych na ulicach Lublina, prowadzi pracownię architektury krajobrazu Botanika
* Katarzyna Bujan – absolwentka gospodarki przestrzennej, inspektor w Referacie ds. wspierania akademickości Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości UM Lublin, gdzie zajmuje się m.in. programem zazielenienia Strefy Ekonomicznej we współpracy z uczelniami
* Jan Kamiński – nauczyciel architektury krajobrazu i planowania przestrzennego na KUL, animator kultury przestrzeni i aktywista miejski.

Jak można głosować w finale?

Głosowanie odbywa się w dniach 6-15 listopada na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej Lublin. Zgodnie z rekomendacją zespołu nominującego tytuł Skarbów Kultury Przestrzeni 2023 otrzymają po dwa zgłoszenia z kategorii Gastromia i Firmy i po jednym z kategorii Sklepy i Krajobrazy. Równolegle odbędzie się posiedzenie eksperckiego jury, które na tych samych zasadach wybierze swoich faworytów. Każde zgłoszenie ma zatem szansę na uzyskanie tytułu Skarbu mieszkańców i/lub jury.

Uroczystość ogłoszenie wyników i nagrodzenia zwycięzców zaplanowano na 21 listopada podczas wydarzenia Power Planet: Człowiek – Środowisko – Biznes organizowanego przez Lubelski Klub Biznes w Ecotech Complex UMCS, ul. Głęboka 39.

Zapraszamy do głosowania!

Sonda: KATEGORIA GASTRONOMIA

Liczba głosów: 195
36.41%
Kawiarnia Cyngwajs – zielony róg Szewskiej
27.69%
Restauracja Chisza na Świętoduskiej – aranżacja wejścia i wnętrza
18.97%
Restauracja Makani na Świętoduskiej – zazielenione podwórko
16.92%
Cukiernia Anabilis – ogródek na Lubartowskiej

Sonda: KATEGORIA SKLEPY

Liczba głosów: 212
41.98%
Piekarnia Kuźmiuk na Furmańskiej – pnącza na budynkach
31.13%
Studio wnętrz Da Vinci na Zamojskiej – kwiaty przed wejściem
26.89%
Antykwariat na Krakowskim Przedmieściu – zazielenione podwórko

Sonda: KATEGORIA FIRMY

Liczba głosów: 199
43.72%
Kompleks Browaru Perła na Bernardyńskiej – symbioza z zielenią
34.67%
Medisept na Spiessa (Strefa Ekonomiczna) – zielone otoczenie firmy
12.06%
PPH Parys na Walentynowicz i Vetterów (Strefa Ekonomiczna) – zielone otoczenie firmy
9.55%
Modern-EXPO na Spiessa (Strefa Ekonomiczna) – ogród dla pracowników

Sonda: KATEGORIA KRAJOBRAZY

Liczba głosów: 141
56.03%
Hemplab – pole konopi między Berylową i Jantarową
27.66%
Allegro One – pnącza na automatach paczkowych
16.31%
Cukiernia MAR.S – pnącza w ogrodzeniu
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Finał Orlen Pucharu Polki piłkarek nożnych już w niedzielę na Arenie Lublin. Śląsk kontra GKS Katowice

Finał Orlen Pucharu Polki piłkarek nożnych już w niedzielę na Arenie Lublin. Śląsk kontra GKS Katowice

W niedzielę o godz. 13 na lubelskiej Arenie w finale Orlen Pucharu Polski piłkarek nożnych powalczą GKS Katowice oraz Śląsk Wrocław

Dachowanie na Kościelnej. Parczew

Dachowanie na Kościelnej. Parczew

Prawdopodobnie zbyt szybka jazda była przyczyną wypadku na ul. Kościelnej w Parczewie

Lublin. Park na Felinie zagrożony

Lublin. Park na Felinie zagrożony

Park na Felinie miał powstać w ramach budżetu obywatelskiego dla Lublina. Ale żaden wykonawca nie chciał się podjąć jego budowy za 380 tys. zł

Edach Budowlani do końca będą walczyć o czwórkę. W sobotę mecz z Juvenią Kraków

Edach Budowlani do końca będą walczyć o czwórkę. W sobotę mecz z Juvenią Kraków

W spotkaniu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Edach Budowlani Lublin zmierzą się z RzKS Juvenią Kraków. Pierwszy gwizdek na boisku przy ul. Magnoliowej w sobotę o godzinie 16. O tej samej porze rozpocznie się ważne dla układu tabeli spotkanie Awenta Pogoni Siedlce w Sopocie z Ogniwem

Zakończyła się pierwsza runda Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Zakończyła się pierwsza runda Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Organizatorem rozgrywek jest stowarzyszenie Manufaktura Futbolu. Do rywalizacji w grupie „35+” stanęło sześć drużyn. Mecze są rozgrywane na boisku Orlik Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku, która jest oficjalnym partnerem Ligi PABLO. Rozgrywki w całości są finansowane ze Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Miejska spółka nadal ma czuwać nad babskim rynkiem. Przybędzie miejsc parkingowych

Miejska spółka nadal ma czuwać nad babskim rynkiem. Przybędzie miejsc parkingowych

Od roku babski rynek działa w odnowionej przestrzeni. Administracją nadal zajmować się będzie Zakład Gospodarki Lokalowej, który jako jedyny złożył taką ofertę.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewacz elektryczny?

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewacz elektryczny?

Ogrzewanie domu lub mieszkania może odbywać się na kilka sposobów, jednym z nich jest ogrzewacz elektryczny. Urządzenie o ekologicznym charakterze jest energooszczędnym wyborem dla osób ceniących sobie ekonomiczne rozwiązania. Producenci grzejników elektrycznych oferują nam modele zróżnicowane pod względem posiadanych funkcji, dlatego też bez problemu znajdziemy model dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Łukasz Czepiela kolejną gwiazdą Świdnik Air Festival
15 czerwca 2024, 0:00

Łukasz Czepiela kolejną gwiazdą Świdnik Air Festival

Organizatorzy nie zwalniają tempa i przedstawiają kolejną gwiazdę największej lotniczej imprezy po tej stronie Wisły. To znany z widowiskowego lądowania na dachu wieżowca Burdż Al Arab w Dubaju Łukasz Czepiela.

Pierwszy robot zdał maturę

Pierwszy robot zdał maturę

W zeszłym tygodniu 263 tysiące absolwentów szkół średnich zdawało egzamin maturalny z języka polskiego. W ramach eksperymentu przeprowadzonego przez Fundację Zwolnieni z Teorii do rozwiązywania arkusza przystąpił również Prymus, robot wyposażony w sztuczną inteligencję

Wodorowy Hydros wyrusza na podbój Francji
Dzień Wschodzi
film

Wodorowy Hydros wyrusza na podbój Francji

W słoneczne popołudnie na alejkach Parku Ludowego pojawił się niecodzienny gość, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Hydros, ultralekki, ważący zaledwie 34 kg bolid, stworzony przez studentów Politechniki Lubelskiej. Już jutro ekipa wyjeżdża na Shell Eco-marathon, który odbędzie się w tym roku w Nogaro we Francji.

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Wieża Trynitarska albo Ogród Botaniczny. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał albo Muzeum Czartoryskich. A może Muzeum Badań Polarnych? Przed nami Noc Muzeów 2024. Co i kiedy można zobaczyć

Ogromne straty po przymrozkach. Sadownicy zostali z niczym

Ogromne straty po przymrozkach. Sadownicy zostali z niczym

Fala kwietniowych przymrozków dotknęła lubelskich sadowników. - U niektórych straty sięgają 100 proc. -mówi Gustaw Jędrejek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. Minister rolnictwa obiecuje wsparcie.

Ekstremalne zagrożenie w lasach

Ekstremalne zagrożenie w lasach

Na mapce ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś cała Lubelszczyzna na brązowo - kolor ten oznacza ekstremalne zagrożenie pożarowe w lasach

Zapasy krwi krytycznie niskie. Chodzi o dwie grupy

Zapasy krwi krytycznie niskie. Chodzi o dwie grupy

Stan zapasów krwi grupy A RhD (-) i grupy 0 RHD (-) jest bardzo niski - alarmuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Hegemonia w Janowcu. Wójt nie miał z kim przegrać

Hegemonia w Janowcu. Wójt nie miał z kim przegrać

W tej gminie opozycja nie istnieje. Przeciwko wójtowi do wyborów nie przystąpił żaden kontrkandydat, a na 15 miejsc w radzie - wszystkie 15 otrzymał jeden komitet - ten popierający Jana Gędka. Głosowanie było potrzebne tylko w jednym okręgu. Czy to jeszcze demokracja?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium