Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

1 grudnia 2021 r.
14:39

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

0 2 A A

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W związku z tym, że najdroższe rasy psów są zarazem tymi najrzadziej spotykanymi, na ich zakup często musimy bardzo długo czekać. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta – hodowli zajmujących się elitarnymi rasami jest zwykle zaledwie kilka (czasem nie ma ich w ogóle, w związku z czym szczeniaka trzeba sprowadzać z zagranicy).

Chętnych na niespotykane, oryginalne psy jest zaś wielu. W przypadku popularnych ras, takich jak labrador, golden retriever czy mops, ceny zwykle są niższe, a szczenięta są łatwiej dostępne.

Najdroższy pies świata – ile kosztuje pomeranian, czyli szpic miniaturowy?

Pomeranian to rasa, która powstała na skutek skrzyżowania szpica torfowego ze szpicem kontynentalnym. Psy tej rasy prezentują się niczym żywe przytulanki – są to niewielkie, puszyste kulki z bystrymi, wesołymi oczami oraz spiczastymi kufami. Charakter szpiców miniaturowych idzie w parze z ich przyjaznym wyglądem. Psy te są bardzo towarzyskie, wesołe, chętne do zabaw i uczuciowe. Z łatwością uczą się nowych sztuczek, chętnie reagują na komendy wydawane przez opiekunów.

Pomeraniany w ostatnich latach zyskały ogromną popularność dzięki mediom społecznościowym. Najsłynniejszym przedstawicielem rasy jest Boo – czworonóg, który podbił serca milionów internautów. Ile kosztuje piesek Boo, czyli szpic miniaturowy? Cena szczeniaka wynosi od 2000 do 7000 złotych.

Psy małych ras – ile kosztuje york, shih tzu?

Psy małych ras popularne są przede wszystkim wśród osób, które żyją w niewielkich mieszkaniach – nie wymagają one ogromnych przestrzeni czy podwórek, na których mogłyby spożytkować swoją energię.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza yorki – zarówno krótko, jak i długowłose. Co ważne, rasa ta, pomimo niewielkich rozmiarów, wyróżnia się silnym charakterem i temperamentem. Yorki lubią dominować, próbują podporządkowywać sobie właścicieli i inne zwierzęta domowe. Pomimo tego, są one bardzo towarzyskie, wesołe i uczuciowe. Ile kosztuje pies york? Przeciętna cena to około 2500 złotych za szczeniaka.

Shih tzu to rasa, która stale zyskuje na popularności. Niewielkich rozmiarów pieski zachwycają przede wszystkim swoją długą, jedwabistą sierścią w kolorze białym, czarnym lub biało-czarnym. W przeciwieństwie do temperamentnych yorków, shih tzu wyróżniają się spokojnym, zrównoważonym charakterem. Są to psy łagodne i pozbawione agresji, lecz nieco zdystansowane – lubią kroczyć swoimi ścieżkami i nie są przesadnie towarzyskie. Ile kosztuje pies shih tzu? Cena szczeniaka to około 2000 złotych.

Psy ze średniej półki – ile kosztuje labrador lub golden retriever

Labrador i golden retriever to psy blisko ze sobą spokrewnione. Różnią się od siebie przede wszystkim szatą.

Labrador retriever to pies o krótkiej sierści, występującej w trzech wariantach kolorystycznych: biszkoptowym, czekoladowym i czarnym.

Golden retriever to rasa o długiej sierści, która występuje jedynie w kolorze kremowym (o różnym natężeniu – od niemalże białego po złoty). Obydwie rasy wyróżniają się średnią wielkością i zwartą, silną budową ciała.

Zarówno labradory, jak i retrievery, zyskały popularność dzięki niezwykle przyjaznym charakterom. Są one wyjątkowo lojalne, inteligentne towarzyskie, opanowane, spokojne, zupełnie nie przejawiają agresji. Ile kosztuje golden retriever lub labrador? Ceny szczeniąt wynoszą zwykle 1500-2000 złotych.

Pamiętaj! Jeśli decydujesz się na zakup psa z hodowli, upewnij się, że jest ona sprawdzona. Najlepiej jeśli jest zarejestrowna polskim Związku Kynologicznym. Niestety, internet pełen jest ogłoszeń dotyczących psów pochodzących z pseudohodwli. Listę sprawdzonych hodowli psów znajdziesz tutaj.

Najtańsza rasa psów – ile kosztuje pies ze schroniska?

Najtańszą, a przy okazji także najbardziej szlachetną opcją jest adopcja psa ze schroniska. W tego typu miejscach znaleźć można nie tylko kundelki, ale także rasowe zwierzęta, które zostały porzucone przez właścicieli lub odebrane z tzw. pseudohodowli.

Osoby, które chcą przyjąć pod swój dach psa ze schroniska, zwykle zobowiązane są do pokrycia opłaty adopcyjnej. Jej wysokość uzależniona jest od wieku psa (za szczenięta zwykle zapłacimy najmniej) i standardów przyjętych w danej placówce – może wynieść od 20 do 200 złotych. 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?
film

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?

Nowe kierunki, coraz więcej pasażerów i ambitne plany na przyszłość. Tak w skrócie można opisać obecną sytuację lubelskiego lotniska. O tym, co obecnie dzieje się w porcie lotniczym Lublin i jaka czeka go przyszłość opowiada w programie Dzień Wschodzi rzecznik Piotr Jankowski.

Fredro w rytmie rocka
teatr
30 listopada 2024, 18:00

Fredro w rytmie rocka

Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

Największy protest odbędzie się w Warszawie, ale 1 grudnia również w Białej Podlaskiej odbędzie się manifestacja pod hasłem "Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!".

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium