Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

25 listopada 2024 r.
10:17

Najczęściej stosowane formy zabezpieczeń w magazynach, halach i pomieszczeniach biurowych

Pomieszczenia do przechowywania cennych towarów muszą być bezpieczne. Zagrożenia związane z nieautoryzowanym dostępem, uszkodzeniem mienia czy pożarem mogą doprowadzić do znaczących strat finansowych. Doprowadzają też do niechcianych przerw w działaniach operacyjnych. Przyjrzymy się więc skutecznym formom ochrony mienia i strategicznych materiałów składowanych w magazynach, halach pomieszczeniach biurowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Systemy kontroli dostępu w ochronie przed nieuprawnionym dostępem

To podstawowy sposób zabezpieczenia strategicznych przestrzeni. Zastosowanie konkretnego rozwiązania ma związek ze specyfiką obiektu oraz praktycznością technologii w danym miejscu. Do najważniejszych systemów ochrony, które znajdują zastosowanie w wielu branżach zaliczają się:

  • karty magnetyczne,

  • zamki na kody,

  • systemy biometryczne,

  • plomby plastikowe.

Pierwsze dwie metody sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych i mniejszych magazynach. Z jednej strony są świetnym zabezpieczeniem, z drugiej natomiast pozwalają na wygodny dostęp osobom upoważnionym. Karty magnetyczne przypisuje się konkretnemu pracownikowi i udziela dostępu do wybranych fragmentów obiektu. Można też przypisać konkretne karty dla gości, serwisantów czy osób zewnętrznych regularnie współpracujących z firmą. To wygodna opcja na śledzenie obecności w poszczególnych częściach obiektu.

W centrach danych, laboratoriach i magazynach o wysokich wymaganiach ochrony konieczne jest też zastosowanie dodatkowej ochrony w postaci systemów biometrycznych. W kluczowych strefach instalowane są skanery odcisków palców lub twarzy, które w zasadzie eliminują ryzyko nieuprawnionego dostępu.

W magazynach, halach i pomieszczeniach biurowych stosuje się też plomby plastikowe. Wykorzystuje się je do ochrony pojedynczych szaf, drzwi, szuflad czy sprzętu. Można też nimi ochronić przesyłki, paczki, kontenery czy skrzynie. Renomowany producent plomb plastikowych zapewnia dostęp do praktycznych i bezpiecznych rozwiązaniach, które chronią przed nieautoryzowanym dostępem.

Integracja ochrony fizycznej i monitoringu w zabezpieczaniu pomieszczeń kluczowych

Oba rozwiązania działające jednocześnie sprawdzają się świetnie w ochronie mienia. Monitoring, czyli bieżąca obserwacja stref przy pomocy urządzeń wizyjnego nadzoru, zapewnia całodobową ochronę. W tym celu wykorzystuje się kamery przemysłowe CCTV, które umieszczane są w newralgicznych miejscach. Mowa zwłaszcza o:

  • głównych wejściach,

  • pomieszczeniach magazynowania,

  • strefy wyładunku i załadunku,

  • parkingi,

  • drogi ewakuacyjne,

  • strefy produkcyjne,

  • wejściach do biur i pozostałych strategicznych miejsc obiektu.

Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie monitoringu z ochroną fizyczną. W momencie wykrycia nieprawidłowości przez kamery pracownicy ochrony mogą przystąpić do natychmiastowej interwencji. Bazowanie jedynie na obecności ochrony ogranicza możliwości skanowania danego obszaru. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest połączenie monitoringu z obecnością ochroniarzy. Szczególnie skuteczne okazuje się wprowadzenie systemów monitoringu inteligentnego. Polega on na montażu urządzeń wizyjnych zdolnych do rozpoznawania twarzy, identyfikacji numerów rejestracyjnych czy automatycznego wykrywania ruchu. Mogą też wychwytywać „podejrzane” zachowania np. zbyt długi czas przebywania osoby w danym pomieszczeniu.

Rola szkoleń personelu w ochronie mienia

Praktyką jest realizowanie szkolenia BHP i polityki ochrony w momencie zatrudnienia nowych pracowników. Szkolenia wstępne obejmują podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w miejscu pracy, procedury postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz obsługę sprzętu ochronnego. Umożliwiają one nowym pracownikom szybkie zapoznanie się z wymogami BHP i specyfiką danego stanowiska pracy. 

Nie można jednak bagatelizować szkoleń okresowych, które służą odświeżeniu informacji i postępowania w kluczowych momentach. W każdym obiekcie powinny znajdować się jasne instrukcje obejmujące czynności w przypadku wystąpienia zagrożeń ze strony urządzeń, osób nieupoważnionych czy sytuacji losowych. Nowi pracownicy i personel z dłuższym stażem powinni nie tylko znać, w jakich miejscach znajdują się te instrukcje, ale też bardzo dobrze rozumieć zasady postępowania. W momencie wystąpienia zagrożenia zwykle nie ma ani chwili na zapoznanie się z procedurami.

Nie zostawiaj ochrony mienia przypadkowi!

Postaw na sprawdzone rozwiązania, które zwiększą ochronę pomieszczeń i całych magazynów. Nie bagatelizuj mniejszych akcesoriów ochrony takich jak plomby plastikowe, które skutecznie odstraszają intruzów przed ingerencją.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski 4:2 w rzutach karnych

AZS AWF Biała Podlaska pokonał RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski

W meczu 23. kolejki AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski po rzutach karnych 4:2. Spotkanie po 60 minutach zakończyło się remisem 31:31.

Bezzałogowce nie ograniczają się tylko do tych, które latają - istnieją także zdalnie sterowane maszyny naziemne oraz poruszające się pod wodą
wojsko

Polska armia z setkami tysięcy dronów? Chce tego minister obrony

Polska armia będzie silna dronami - podkreślił dzisiaj szef MON. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził wystawę polskich bezzałogowców w Warszawie. Jak dodał, budowa armii składającej się z setek tysięcy dronów to "nasza wielka strategia".

Mapa ostrzeżeń przed intensywnymi opadami deszczu, możliwym gradem i silnym wiatrem

Burzowo na południu województwa. IMGW wydał ostrzeżenia

Dzisiaj wieczorem i w nocy, zwłaszcza na południu województwa lubelskiego możliwe są burze oraz opady deszczu. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W meczu drugiej kolejki grupy spadkowej Azoty Puławy uległy Zagłębiu Lubin dopiero po serii rzutów karnych

Azoty Puławy gorsze od Zagłębia Lubin dopiero po rzutach karnych

W spotkaniu drugiej kolejki w grupie spadkowej Azoty Puławy przegrały z Zagłębiem Lubin dopiero po serii rzutów karnych 1:3. W regulaminowym czasie był remis 43:43.

Twój Dar Serca dla Hospicjum rusza. Wojewoda zachęca do wsparcia akcji
ZDJĘCIA
galeria

Twój Dar Serca dla Hospicjum rusza. Wojewoda zachęca do wsparcia akcji

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim oficjalnie zainaugurowano XV edycję akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum”, której celem jest wsparcie podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Aleksandra Stanacev (z piłką) opuszcza Lublin

Cztery zawodniczki zagraniczne opuszczają Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Piąte miejsce zajęte przez Polski Cukier AZS UMCS Lublin w sezonie 2024/2025 spowodowało w lubelskim klubie falę zmian. Wiadomo, że za ich przeprowadzanie nadal będzie odpowiedzialny Karol Kowalewski, który przejął drużynę kilka miesięcy temu zastępując Krzysztofa Szewczyka.

Sypnęli unijną kasą. Skorzystają rodziny pieczy zastępczej i niepełnosprawni

Sypnęli unijną kasą. Skorzystają rodziny pieczy zastępczej i niepełnosprawni

Cztery centra dla osób niepełnosprawnych, nowe świetlice, wsparcie systemu adopcyjnego i pieczy zastępczej - na zadania w ramach polityki społecznej w województwie lubelskim marszałek przekazał dzisiaj 37 mln zł, a wartość umów sięgnęła 44 milionów.

Pirat na hulajnodze, który potrącił dziecko zatrzymany

Pirat na hulajnodze, który potrącił dziecko zatrzymany

To była kwestia czasu. Mężczyzna, który w ostatni piątek, 18 kwietnia, jadąc elektryczną hulajnogą, potrącił 13-latk - jest już w rękach policji. Grozi mu więzienie.

Ogród miałby powstać w Parku Zdrojowym. Warunkiem jest zgoda konserwatora zabytków
ekologia

Nestlé chce zbudować w Nałęczowie "ogród deszczowy"

Producent popularnej wody mineralnej "Nałęczowionka" - firma Nestlé Waters, we współpracy z fundacją Hydroni, rozpoczął przygotowania do budowy miejskiego ogrodu deszczowego. Ta nowa atrakcja turystyczna może powstać w nałęczowskim Parku Zdrojowym.

Siatka nowych połączeń kolejowych PKP Intercity w kierunku Niemiec - planowany start grudzień 2025.
kolej

Z Chełma na zachód. Będzie nowe połączenie - bezpośrednio do Berlina

Chełm przestaje być kolejowym zaściankiem. Od grudnia pojedziemy stąd prosto do Berlina – bez przesiadek. To nie żart, to nowa rzeczywistość, którą na początku kwietnia ogłosili PKP Intercity i Ministerstwo Infrastruktury.

Jak wybrać najlepszą platformę do webinarów i organizować konferencje online

Jak wybrać najlepszą platformę do webinarów i organizować konferencje online

Wybór odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia zdalnych spotkań wymaga uwzględnienia kilku kluczowych aspektów. Przede wszystkim, zwróć uwagę na funkcjonalności takie jak interaktywne tablice, możliwość nagrywania sfery dyskusji oraz wsparcie istniejących integracji z innymi narzędziami. Dla profesjonalnych prezentacji niezbędne są także opcje zarządzania uczestnikami oraz chat, który umożliwia bieżącą komunikację.

Bazylika św. Piotra w Watykanie. Trumna z ciałem papieża i długa kolejka wiernych
Watykan

To oni poprowadzą ceremonię pogrzebową Franciszka. Ostatnia wola papieża

Kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Kevin Farrell będzie przewodniczył w sobotę obrzędowi pochówku papieża Franciszka w bazylice Matki Bożej Większej – poinformował w środę Urząd Celebracji Liturgicznych. Obecni podczas ceremonii będą dwaj polscy kardynałowie, Stanisław Ryłko i Konrad Krajewski.

Kibice robili co mogli, ale Bogdanka LUK przegrała z JSW Jastrzębskim Węglem
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Kibice robili co mogli, ale Bogdanka LUK przegrała z JSW Jastrzębskim Węglem

Po niespodziewanej, wyjazdowej wygranej z JSW Jastrzębskim Węglem siatkarze Bogdanki LUK Lublin stanęli przed szansą awans do finału PlusLigi. Na trybunach pojawiło się 4221 osób, a kibice robili, co mogli. Niestety, w środowy wieczór mistrzowie Polski wyrównali stan rywalizacji na 1:1. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane już w sobotę. Sprawdźcie nasze zdjęcia z hali Globus.

Motor Lublin kontra Cracovia. Będzie więcej autobusów po meczu

Motor Lublin kontra Cracovia. Będzie więcej autobusów po meczu

W sobotę 26 kwietnia na murawie Motor Areny Lublin zmierzą się piłkarze Motoru Lublin i Cracovii. Na kibiców po meczu bedzie czekać więcej autobusów.

zdjęcie ilustracyjne

O włos od tragedii. Policjanci ocalili dwie osoby przed targnięciem się na życie

Pomoc przyszła na czas. Chełmscy policjanci uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na własne życie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium