Balsam do skóry atopowej, to podstawa skutecznej pielęgnacji u osób z atopią. Skóra bez swędzenia i łuszczenia przy atopowym zapaleniu skóry to nie taka prosta sprawa. Bowiem jest to choroba przewlekła, na którą wpływ ma wiele różnorakich czynników. Jednak tylko leczenie w połączeniu z właściwą pielęgnacją jest w stanie zapewnić widoczną oraz odczuwalna zmianę kondycji ciała objętego tą dermatozą.
Pogłęb wiedzę na temat AZS, dowiedź się też, jak wybrać właściwy balsam na atopowe zapalenie skóry i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Po czym też dowiesz się, jakie są profesjonalne kosmetyki na AZS z niezależnej recenzji specjalistów, jak również użytkowników, uznane za bezpieczne, a zarazem skuteczne.
Balsamy na AZS – dlaczego ich stosowanie jest tak ważne przy tej chorobie?
Na szczęście odpowiednia pielęgnacja potrafi znacznie wpłynąć na przebieg dermatozy. Choć zastosowanie dobrej jakości specjalistycznych kosmetyków niwelujących objawy choroby samo w sobie nie leczy atopii, ale wspomaga leczenie, poprawia kondycję skóry, niwelując odczuwalny świąd i pieczenie. Warto zatem zwrócić uwagę na właściwe balsamy na AZS, które znacznie zmniejszą dokuczliwe objawy oraz przyczyniają się do regeneracji naskórka.
Jak kupić właściwy balsam na atopowe zapalenie skóry?
Zwrócić uwagę czy produkt, który akurat masz ochotę nabyć jest z polecenia dermatologów oraz co piszą o nim klienci. Jest to niezwykle istotna kwestia! Popatrz też czy zawartych w nim naturalnych składników aktywnych jest dużo. Na którym miejscu listy się znajdują? Na początku, czy na szarym końcu? Jeśli na końcu, to pewne, że jest ich znikoma ilość w produkcie. Skup się raczej na substancjach widniejących na samym początku. Ważne też, żeby balsam na AZS był ze specjalnym przeznaczeniem do skóry z AZS – dzięki temu będzie uderzał we wszystkie charakterystyczne objawy.
Na jakich składnikach powinien bazować skuteczny balsam na atopowe zapalenie skóry?
Jak już zostało wyżej wspomniane, Twój balsam na atopowe zapalenie skóry ma bazować na naturalnych substancjach aktywnych, by zregenerować naskórek oraz wyregulować pracę gruczołów łojowych. Z tymi problemami poradzi sobie:
- Mocznik – pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, silnie nawilża, przez co wspiera barierę hydrolipidową naskórka, odkaża, regeneruje, dodatkowo niweluje uczucie silnego świądu.
- Olej z nasion konopi – wycisza stany zapalne i regeneruje, wzmacnia barierę ochronną skóry.
- Alantoina– dogłębnie nawilża, uodparnia na wpływ czynników zewnętrznych. Pomaga w odbudowie naskórka. Przyśpiesza gojenie ran, stanów zapalnych oraz występujących podrażnień.
- Betaina– silnie nawilża, zapobiega utracie wody, wzmacnia i chroni skórę przed powstawaniem podrażnień oraz uszkodzeń.
- Olejjojoba – ma w sobie cenne witaminy, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz sebum. A także odżywia, nawilża, regeneruje.
- Olej z wiesiołka– co ważne, reguluje pracę gruczołów łojowych, ale też oczyszcza, detoksykuje z nadmiaru sebum, usuwa zaskórniki oraz martwy naskórek.
- Palmitynian tripeptydu 8 – koi, odkaża, działa przeciwstarzeniowo. Koi podrażnienia, pomaga się skórze zagoić i zregenerować, gasi stany zapalne.
- Olej z czarnuszki– działa niszcząco na bakterie, koi stany zapalne, regeneruje, wycisza objawy alergii skórnych. Wzmacnia osłabione ciało, objętą atopią.
- Masło shea – dogłębnie odżywia, nawilża, regeneruje. Dostarcza skórze m. in. niezbędnych witamin oraz kwasów tłuszczowych. Szybko tłumi zmiany alergiczne, ma w sobie naturalny filtr SPF.
- Olej ze słodkich migdałów– niweluje świąd oraz podrażnienia, łagodzi stany zapalne.
- Olej sezamowy – oczyszcza komórki, usprawnia mikrokrążenie, wzmacnia ściany naczyń. Jest to emolient silnie natłuszczający, nawilżający i ochronny.
Czego oczekiwać od balsamu na AZS?
Jeśli balsam na AZS ma dużą pojemność, powinien być zabezpieczony wygodną pompką, która ułatwia aplikację. W ten sposób zawsze nabierzesz tyle balsamu, ile potrzebujesz, nie więcej i nie mniej. Taka formuła jest też w stanie na dłużej utrzymać swoją świeżość, gdyż nie dostaną się do środka żadne zbędne substancje, jak np. kurz czy bakterie.
Zwróć uwagę, że ciało atopika nie znosi mocnego, a tym bardziej długotrwałego pocierania czy szarpania. Dlatego preparat, który będziesz codziennie nanosić musi mieć lekką konsystencję, wtedy łatwo się rozprowadzi, jak również szybciej wsiąknie. Postępując w ten sposób unikniesz niepotrzebnych tłustych plam na ciele oraz ubraniu, jak również przypadkowego zabrudzenia skóry, przez otarcie. Dodatkowo oszczędzisz swoją odzież, a także bieliznę.
Poniżej wyjątkowe i z niezależnej recenzji balsamy na atopowe zapalenie skóry – dla Ciebie.
TOP balsamy przeznaczone do skóry atopowej
- Verdelove Atopicin Body Liniment – mazidło do suchej skóry.
- Verdelove Atopicin Body Wash Gel Douche – balsam do mycia.
- Verdelove Atopicin Body Balm – balsam natłuszczający do skóry.
- Atopicin body liniment – mazidło do suchej skóry od Verdelove
Mazidło Atopicin to swego rodzaju gęsty krem do skóry suchej atopowej, nadające się nawet do pielęgnacji ekstremalnie suchej skóry, skutecznie wspiera procesy regeneracji naskórka z AZS. Dogłębnie nawilża, natłuszcza, chroni naturalny płaszcz lipidowy i uodparnia na działanie czynników zewnętrznych. Ciało znajduje się jakby w ochronnej otoczce.
Balsam na atopowe zapalenie skóry ma lekką konsystencję, łatwo się nanosi i szybko wnika w głąb skóry, nie musisz go długo wcierać.
Jak działa ten produkt?
- Działa antybakteryjnie, przeciwobrzękowo i przeciwstarzeniowo.
- Koi podrażnienia, łagodzi przebieg atopii.
- Nadaje się do stosowania nawet przy skórze nadwrażliwej oraz skłonnej do alergii.
- Wspiera gojenie egzemy i ran spowodowanych drapaniem, uszczelnia barierę wodnolipidową.
- Odżywia, zmiękcza, wygładza skórę.
- Niweluje uczucie pieczenia czy swędzenia.
Produkt bazuje na wyjątkowej aktywnej formule, a ma w sobie tak cenne substancje jak np.: masło shea oraz masło kakaowe, a także drogocenne oleje np.: olej z awokado, olej lniany, olej z wiesiołka. Z tym produktem szybko i dogłębnie natłuścisz, odżywisz, uelastycznisz i wzmocnisz skórę. Złagodzisz stany zapalne, pozbędziesz się uciążliwego świądu. Co ważne krem na AZS pomoże Ci oczyścić skórę z nadmiaru sebum i zaskórników, jak również wyregulować pracę gruczołów łojowych.
Unikatowa kompozycja substancji naturalnych sprawia, że atopik szybko odczuwa znaczącą poprawę w wyglądzie swojego ciała.
[SPRAWDŹ I KUP MAZIDŁO DO CIAŁA ATOPICIN]
- Atopicin Body Wash Gel Douche balsam do mycia od Verdelove
Idealnie dobrane składniki w tym balsamie do mycia ukoją najbardziej rozwiniętą dermatozę AZS, biorąc pod uwagę wyjątkowe potrzeby wymagającej skóry.
Jak działa ten produkt?
- Likwiduje łuszczenie oraz przesuszenie naskórka.
- Wzmacnia płaszcz hydrolipidowy.
- Dogłębnie nawilża skórę.
- Likwiduje stany zapalne, jednocześnie szybko łagodzi powstałe już zmiany skórne.
- Minimalizuje odczucia, takie jak świąd, pieczenie, ściągnięcie.
- Intensywnie wspiera proces regeneracji i odbudowy.
[SPRAWDŹ I KUP BALSAM DO MYCIA ATOPICIN]
Specjalny balsam do mycia przy AZS pozwoli Ci dostarczyć ciału brakujących mu kwasów tłuszczowych, działających naprawczo i ochronnie. Znajdziesz w nim np.: masło shea oraz masło capuacu, a także witamina E, alantoina, mocznik, betaina czy kwas mlekowy. Skóra staje się zmiękczona, bez oznak łuszczenia czy swędzenia. Produkt pozwoli Ci dogłębnie nawilżyć oraz ukoić naskórek.
Bezpieczna formuła zawiera drogocenne oleje, witaminy, wyciągi roślinne pochodzenia naturalnego. Możesz go stosować nawet nawet codziennie i wtedy, gdy Twoja skóra jest skłonna do podrażnień i alergii.
- Atopicin Body Balm – balsam natłuszczający do skóry od Verdelove
Jeśli szczególnie dokuczają Ci objawy atopowego zapalenia skóry, a świąd nie daje Ci spokoju, to dobrze, że czytasz ten artykuł. Balsam do ciała Atopicin Body Balm od Verdelove to doskonałe rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Z nim szybko i skutecznie nawilżysz, natłuścisz, do tego zregenerujesz ciało. Dzięki czemu zapomnisz o łuszczeniu, pękaniu oraz swędzeniu naskórka, bowiem balsam uderza we wszystkie objawy AZS. Bez problemu się nabiera i nanosi, szybko wnika w skórę.
Jak działa ten produkt?
- Odbudowuje barierę ochronną naskórka, chroniąc go przed nadmiernym łuszczeniem.
- Hamuje rozwój procesów zapalnych.
- Zabija bakterie, chroni przed ich namnażaniem.
- Przywraca równowagę skórze.
- Zmiękcza, intensywnie nawadnia, nawilża i delikatnie natłuszcza ciało.
- Przyśpiesza gojenie drobnych ranek oraz uszkodzeń.
- Zmniejsza swędzenie oraz pieczenie.
Skład oparty o roślinne i inne naturalne składniki naturalne, pomagające wyciszyć zmiany, przyspieszyć gojenie, jak również umitygować nawet bardzo uciążliwy świąd. W balsamie znajdziesz roślinne ekstrakty, oleje oraz witaminy, np.: palmitynian tripeptydu 8, mocznik, bioferment z bambusa, pantenol, olej z czarnuszki, które to w naturalny sposób pomogą Ci osiągnąć dobrą kondycję skóry i w końcu poczuć ukojenie.
Stosuj ten balsam na atopowe zapalenie skóry regularnie, a szybko poczujesz i zobaczysz poprawę.
[SPRAWDŹ I KUP BALSAM ATOPICIN]
Producent linii Atopicin zobowiązuje się do dostarczania produktów zawierających bezpieczne składniki naturalne, a więc najwyższej jakości. Niezawodnie dbają one o skórę atopową. Dermokosmetyki dostępne są na stronie verdelove.pl
Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry na co dzień? Czego unikać, na co uważać?
AZS można dziedziczyć, to choroba uwarunkowana genetycznie oraz immunologicznie (przez nadmierną aktywnością komórek Langerhansa, które wiążą IgE). Poza tym rozwój choroby ma przyczyny środowiskowe: alergeny, ale też niektóre z drożdżaków, bakterie i wirusy (np. toksyny gronkowca), dodatkowo istnieją również czynniki drażniące np. wełna. Jednak przede wszystkim intensywnie nasilają zmiany detergenty. Istnieje także pewna zależność między układem nerwowym skóry a procesem atopii, to tzw. zaburzenia psychosomatyczne. Mówiąc prostym językiem, stres nasila zmiany skórne, dlatego musisz nauczyć się z nim walczyć, stosując najlepszą dla siebie metodę.
Warto wiedzieć o tych zależnościach, jak tylko jest to możliwe ich unikać. Wybieraj bawełniane, lekkie, przewiewne ubrania, by nie dopuścić do zbędnego przepocenia i podrażnienia skóry oraz odczynów skórnych. Dobrym rozwiązaniem jest też wykonanie testu alergologicznego, dzięki któremu dowiesz się na co masz alergię i czego tym samym się wystrzegać. Szczególnie niebezpieczna jest alergia pokarmowa.
Jeśli objawy atopowego zapalenia skóry są bardzo nasilone zgłoś się jak najszybciej do dermatologa i pamiętaj, by utrzymywać z nim stały kontakt. Główną grupą leków stosowanych na skórę w AZS są glikokortykosteroidy (maści i kremy sterydowe). Ponadto stosuje się także inhibitory kalcyneuryny (maści i kremy z takrolimusem 0,1%) w umiarkowanym i ciężkim wyprysku. W łagodnych stanach z pimekrolimusem 1%.
Lekarz może zapisać Ci inne, dodatkowe dermokosmetyki np. balsam tlenowy na AZS czy balsam szostakowskiego na AZS.
Zwróć uwagę, że ta choroba tak naprawdę swoje początki ma jeszcze w okresie dziecięcym, a nawet niemowlęcym. Jeśli zauważysz u swojego smyka jakieś niepokojące objawy, koniecznie zgłoś się z nim do pediatry, nawet on będzie już w stanie Ci pomóc i Tobą pokieruje. Pamiętaj, że balsam na atopowe zapalenie skóry dla dzieci musi być z przepisu lekarza. Nie powinno się samemu leczyć chorób skórnych dorosłych, a tym bardziej dzieci.
Jak stosować profesjonalne dermokosmetyki na AZS
Podsumowanie
Chorzy na AZS muszą zwracać uwagę na właściwą pielęgnację skóry objętej tą dermatozą, by w ten sposób skutecznie wspierać właściwe leczenie. Preparaty dobrze dobrane są w stanie znacznie wpłynąć na kondycję naskórka. Warto także kierować się pewnymi żelaznymi zasadami, by nie pogorszyć jeszcze bardziej swojego stanu. Ważny jest stały kontakt z dermatologiem, współpracującym z alergologiem i kierowanie się ich zaleceniami oraz zdrowy styl życia.
FAQ
- Czy chory na AZS cały czas musi przyjmować ciężkie leki i maści na sterydach, może wystarczy balsam na atopowe zapalenie skóry?
Wszystko zależy od stanu w jakim akurat znajduje się chory. Ciężkie leki oraz maści na sterydach są wskazane w tylko w okresie nasilenia zmian. Są one z przepisu lekarza i on decyduje jak długo należy je stosować. Nawet podczas stosowaniach takich leków warto równolegle pielęgnować skórę za pomocą dermokosmetyków na bazie naturalnych składników aktywnych np. Atopicin.
- Jeśli nie odczuwam akurat objawów dermatozy, to czy muszę stosować balsamy na AZS?
Nawet jeśli choroba jest w okresie remisji, należy stosować specjalistyczne balsamy na AZS, ponieważ pozwoli to utrzymać taki stan na dłużej, a przy tym cały czas skóra będzie nawilżona i w dobrej kondycji. Trzeba pamiętać, że ciało atopików ma skłonności do przesuszania się, dlatego tak istotna jest regularna pielęgnacja, nawet jeśli zmiany nie są akurat bardzo widoczne i odczuwalne.
- Czy warto próbować różnych balsamów na AZS, a może lepiej mieć jeden ulubiony zestaw takich dermokosmetyków ze specjalnym przeznaczeniem do walki z tą chorobą?
Przy atopowym zapaleniu skóry nie warto eksperymentować. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wybór jednego dobrej jakości zestawu balsamów na AZS, który nadaje się do stosowania przy skórze nadwrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jeśli ma bogaty skład pielęgnujący i niwelujący objawy AZS, można go bez obaw stosować długotrwale.