Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

25 czerwca 2019 r.
16:42

Avia ma nowego trenera, najlepszy strzelec jednak zostaje

(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

We wtorek działacze Avii Świdnik poinformowali o zatrudnieniu nowego trenera. Tomasza Bednaruka zastąpił Łukasz Mierzejewski, który ostatnio pracował w czwartoligowym Lewarcie Lubartów. Na kolejny sezon w żółto-niebieskich zostaje z kolei Wojciech Białek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poprzednim tygodniu klub ze Świdnika rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca po tym, jak nie doszedł do porozumienia z Tomaszem Bednarukiem. Szybko udało się znaleźć następcę. Będzie nim 36-letni Łukasz Mierzejewski.

Jako zawodnik popularny „Mierzej” wystąpił w 225 meczach ekstraklasy. Zdobył w nich 13 goli. Zakładał chociażby koszulkę: Legii Warszawa, Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź, czy Cracovii. Karierę kończył z kolei w barwach Górnika Łęczna. Na swoim koncie ma również występy w reprezentacji Polki. Nie tylko w młodszych kategoriach wiekowych, ale i kadrze seniorów, w której wystąpił pięć razy.

Przygodę z pracą trenera rozpoczął od Lewartu Lubartów we wrześniu 2017 roku. Pierwszy sezon jego podopieczni zakończyli na czwartym miejscu w tabeli. W drugim uplasowali się na drugiej pozycji, jedynie za Hetmanem Zamość. Z Avią 36-latek związał się na razie rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

We wtorek kibice Avii dostali jeszcze jedną, dobrą wiadomość. W drużynie zostaje najlepszy strzelec Wojciech Białek, który w poprzednich rozgrywkach zdobył 13 goli. Długo wydawało się, że „Biały” pożegna się z żółto-niebieskimi, ale ostatecznie doszedł do porozumienia z działaczami. – Było blisko pożegnania, ale cały czas wierzyłem, że w końcu się dogadamy. I cieszę się, że tak się stało. Jest nowy trener i pojawiają się nowe nadzieje. Liczymy, że tym razem będziemy w stanie powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie w III lidze – mówi Białek.

Na razie niewiele więcej wiadomo jednak o składzie Avii na kolejny sezon. Piotra Darmochwał po okresie wypożyczenia ma wrócić do Motoru Lublin. Z zespołem pożegna się raczej także Daniel Koczon.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Szykuje się paraliż miasta. We wtorek lepiej omijać centrum

Szykuje się paraliż miasta. We wtorek lepiej omijać centrum

W Lublinie we wtorek będzie gorąco i to nie za sprawą temperatury. Do miasta przyjadą górnicy z Bogdanki i będą protestować w centrum. Autobusy pojadą inaczej, a strefa płatnego parkowania zostanie wyłączona z użytku.

Po wygranej w Legnicy Przemysław Banaszak i jego koledzy zagrają u siebie z Kotwicą Kołobrzeg

Przyspieszenie w Betclic I Lidze. We wtorek kolejny domowy mecz Górnika Łęczna

W piątek piłkarze z Łęcznej pokonali na wyjeździe Miedź Legnica i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej. Już we wtorek podopieczni trenera Pavola Stano będą mieli okazje do trzeciego triumfu kiedy do Łęcznej przyjedzie walcząca o utrzymanie Kotwica Kołobrzeg

Czołowe zderzenie na drodze krajowej nr 82

Czołowe zderzenie na drodze krajowej nr 82

We wtorek rano doszło do czołowego zderzenia na trasie Włodawa-Łęczna. Trzy osoby są ranne.

Tytani Lublin występują Polskiej Futbol Lidze

Tytani Lublin zostali rozgromieni przez Lowlanders Białystok

Wizyta Lowlanders na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie okazała się dla miejscowych Tytanów bolesnym doświadczeniem. Ekipa z Białegostoku w polskim futbolu amerykańskim to już legenda. W trzech ostatnich sezonach dwa razy sięgała po mistrzostwo Polski, a ostatnie rozgrywki zakończyła na drugim miejscu.

Chaos, panika i „ekonomiczna katrastrofa”, czyli Wojna handlowa Trumpa

Chaos, panika i „ekonomiczna katrastrofa”, czyli Wojna handlowa Trumpa

Wojna handlowa Trumpa grozi globalną recesją – to tytuł komentarza tygodnika „Economist” na temat paniki na giełdach wywołanej cłami nałożonymi prze USA. – Polityka Trumpa zaszkodzi nie tylko amerykańskiej, ale i europejskiej gospodarce – mówi Piotr Wachowiak, rektor i profesor SGH Piotr Wachowiak.

Ten kierowca dostał 1500 zl mandatu i 13 pkt karnych

W Lublinie posypały się mandaty. Skontrolowali taksówki i przewoźników

Policja zorganizowała „wzmożone” kontrole taksówek i firm przewozowych. Wylegitymowano ponad 100 kierowców. Efekt? Prawie 50 wykroczeń, a 7 kierujących straciło dowody rejestracyjne.

Wieczór muzyczny w Kościele Pobrygidkowskim
patronat
13 kwietnia 2025, 18:45

Wieczór muzyczny w Kościele Pobrygidkowskim

"Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" to cykl koncertów propagujących różnorodny repertuar muzycznego, obejmujący utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Zabytkowe wnętrze kościoła oraz jego doskonała akustyka tworzą wyjątkową atmosferę, która sprzyja odbiorowi muzyki.

Jens-Frederik Nielsen (pierwszy z lewej) podczas pochodu ulicami Nuuk

Grenlandia ma nowego premiera. Będzie musiał odpierać naciski USA

33-letni polityk z niewielkim doświadczeniem. Jens-Frederik Nielsen z partii Demokraci został zaprzysiężony na premiera Grenlandii. W związku z naciskami USA czeka go bardzo trudna kadencja.

Szukali i znaleźli. Są lekarze, oddział wznowi działalność

Szukali i znaleźli. Są lekarze, oddział wznowi działalność

Z ważnego oddziału odszedł ordynator i część załogi. Po kilku miesiącach zawieszenia chirurgia w radzyńskim szpitalu wznowi działalność.

Oni zatańczą, ale pomóc może każdy: Koncert charytatywny dla Frania

Oni zatańczą, ale pomóc może każdy: Koncert charytatywny dla Frania

Podczas koncertu będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 7-miesięcznego Frania Styły, u którego zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a. Koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych to aż 16 milionów złotych.

Śpiewają od 50 lat. Jubileusz Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej
patronat
24 kwietnia 2025, 18:00

Śpiewają od 50 lat. Jubileusz Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej

Od pół wieku Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej wzbogaca życie kulturalne Lublina. W tym roku chór obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Z tej okazji odbędzie się jubileuszowy koncert.

Marzec 2024: pikieta czterech organizacji związkowych działających w LW Bogdanka

Górnicy protestują, autobusy pojadą inaczej

Będą też duże zmiany w organizacji ruchu. We wtorek (8 kwietnia) kilka tysięcy górników ma protestować w Lublinie.

Komisariat Policji w Kraśniku przy ul. Garażowej 12 roz
galeria

Policja w Kraśniku pochwaliła się nowym komisariatem

Komisariat działa już dwa tygodnie, ale dziś – w poniedziałek, 7 kwietnia – miała miejsce prezentacja nowej siedziby połączona z uroczystą zbiórką.

GPW: było zawieszenie, są spadki na zamknięciu sesji

GPW: było zawieszenie, są spadki na zamknięciu sesji

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji warszawskiego parkietu oba główne indeksy, WIG20 i WIG odnotowały spadek o blisko 1,5 proc. Wcześniej GPW na godzinę zawiesiła notowania ciągłe z uwagi na bezpieczeństwo obrotu.

Bartosz Wolski we Wrocławiu rozpoczął mecz w roli kapitana

Bartosz Wolski (Motor Lublin): Z każdym meczem przekonujemy się, że nie ma dla nas granic

Po końcowym gwizdku meczu przyjaźni pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Motorem Lublin obie ekipy odczuwały niedosyt.

BETCLIC III LIGA, GR. IV
24. KOLEJKA

Wyniki:

Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik 2-2
Star Starachowice - Wisłoka Dębica 0-0
Wiślanie Skawina - Podlasie Biała Podlaska 1-0
Pogoń Sokół Lubaczów - Wisła II Kraków 2-1
Unia Tarnów - Czarni Połaniec 1-4
Chełmianka - Lewart Lubartów 5-1
Korona II Kielce - KS Wiązownica 1-1
Sandecja Nowy Sącz - Siarka Tarnobrzeg 0-0
Świdniczanka Świdnik  - KSZO Ostrowiec Św. 0-2

Tabela:

1. Sandecja 24 52 49-19
2. KSZO 24 50 40-25
3. Podhale 24 48 47-32
4. Siarka 24 46 41-25
5. Chełmianka 24 43 54-35
6. Korona II 24 42 46-36
7. Star 24 41 46-28
8. Wisłoka 24 39 52-34
9. Podlasie 24 38 41-29
10. Avia 24 37 46-33
11. Wiślanie 24 32 32-30
12. Pogoń Sokół 24 28 36-46
13. Wisła II 24 25 49-44
14. Czarni 24 24 32-50
15. Świdniczanka 24 23 25-43
16. Wiązownica 24 21 26-47
17. Lewart 24 11 20-61
18. Unia 24 3 18-83

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!