Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, po wypadku na trasie wojewódzkiej numer 812. BMW wyprzedzając ciężarówkę zderzył się z BMW.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Samorząd zwiększył dotację na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. W tym roku na ten cel urzędnicy przeznaczą 405 tys. zł.
Jeszcze nie wiadomo czy rok z nową metodą "od ilości zużytej wody" pozwolił na pełne zbilansowanie systemu gospodarki odpadami w Białej Podlaskiej. Ale mieszkańcy pytają urzędników czy deklaracje "śmieciowe" muszą w tym roku składać na nowo.
Mieszkańcy osiedla Kopernika doczekali się prawdziwego parkingu. Samorząd przeprowadził inwestycję wspólnie ze spółdzielnią mieszkaniową.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Wszystko wskazuje na to, że wybudowane jako tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Łomaskiej zostanie już na stałe. Wcześniej, dofinansowanie tej inwestycji obiecywał inwestor galerii Karuzela. Ale samorząd przyznaje, że nie ma żadnych sygnałów od spółki w tym temacie.
To już pewne. Na konto stadniny koni w Janowie Podlaskim wpłynęły miliony złotych w ramach dokapitalizowania. Pieniądze mają być przeznaczone wyłącznie na cele rozwojowe.
Skazani z zakładu karnego w Białej Podlaskiej będą pracować w firmie budowlanej. To już kolejna taka umowa. Obecnie zatrudnionych jest 48 osadzonych.
Miasto starało się o ministerialne dofinansowanie na zagospodarowanie terenów przy TOP-54. Dzisiaj już wiadomo, że resort nie przyznał dotacji. Ale samorząd zamierza ruszyć z pracami na własną rękę.
Ani Lublin, ani Biała Podlaska czy Kraśnik się nie załapie, ale wiele mniejszych miast i gmin będzie miało swoje maszty z flagą Polski. Zakończyło się głosowanie w rządowym konkursie „Pod biało-czerwoną”.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie skarżą się, że nie są ujęci do szczepień przeciwko Covid-19 w pierwszej kolejności. W tej sprawie interweniował już Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich. – Jest to uzasadnione nie tylko ze względów zdrowotnych – zauważa Paweł Iwaniuk przedstawiciel prezydenta Białej Podlaskiej ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
Coraz więcej mieszkańców naszego regionu umiera. Potwierdzają to zarówno rządowe statystyki, jak i dane z samorządów. Tam gdzie zgonów jest mniej, na spadek liczby mieszkańców wpływają wyjazdy.
Synoptycy przewidują, że w czwartek nie będziemy marznąć, ale będzie mokro.
Szpital w Białej Podlaskiej pomaga osobom po przebytym koronawirusie. Z myślą o nich, uruchomiono specjalną poradnię.
Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Dotychczasowego szefa Franciszka Afaltowskiego od 1 stycznia zastąpił Sebastian Paszkowski, który w miejskiej spółce był zastępcą prezesa.
Po co MZK dwa używane autobusy – zastanawia się nasz Czytelnik, pan Dawid. Niedawno miejska spółka szukała dwóch Solarisów, ale nie starszych niż z 2016 roku. Jednak zakup się nie powiódł, a prezes przyznaje, że będzie teraz szukał możliwości dofinansowania zakupu pierwszych autobusów elektrycznych.
To już oficjalne. Biurowiec przy ulicy Brzeskiej stał się własnością powiatu bialskiego. Samorząd wymienił się budynkami z Białą Podlaską.
Coraz bliżej remontu pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Samorząd podpisał właśnie umowy z wykonawcami. Prace ruszą w tym miesiącu i potrwają do maja 2023 roku.
Samochód wyceniany na 50 tys. zł został skradziony w Polsce.
– Ten komentarz nawet nie okazał się tak bardzo agresywny – mówi nam Marian Turski, były więzień obozów koncentracyjnych Auschwitz i Buchenwald. To reakcja na słowa radnego Edwarda Borodijuk ze Zjednoczonej Prawicy z Białej Podlaskiej, który na ostatniej sesji pytał: „Jakim autorytetem może być pan Marian Turski?”.
Poważne ochłodzenie nie pojawi się z dnia na dzień, jak straszą niektórzy. Synoptycy wyjaśniają też, że nie ma się co spodziewać minus 30 stopni Celsjusza.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.