Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 listopada 2018 r.
15:00

II tura wyborów w Białej Podlaskiej. Stefaniuk: Idziemy w dobrym kierunku

0 55 A A

- Największą szansą dla mieszkańców będzie podłączenie miasta do „krwioobiegu”, jakim jest autostrada A2. Wszystkie regiony Polski podkreślają zgodnie: „trasy szybkiego ruchu zmieniły nasze miasta”. Tak będzie również z Białą Podlaską - mówi ubiegający się o reelekcję Dariusz Stefaniuk

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozmowa z prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem (PiS), który stara się o reelekcję

• Jaka będzie pana pierwsza decyzja, gdy wygra pan wybory?

- Nie planuję pierwszej decyzji, bo tak naprawdę ciągle działamy według planu, który trwa już cztery lata. Realizujemy założenia inwestycyjne i odpowiadamy na potrzeby mieszkańców. Przez ten czas zrobiliśmy bardzo dużo. Przede wszystkim zabezpieczyliśmy miejski budżet przed brakiem płynności finansowej i radykalnie zwiększyliśmy fundusze na inwestycje. Dzisiaj miasto jest w zupełnie innym miejscu, niż było w 2014 roku. To zasługa dobrej współpracy z radą miasta, prezesami miejskich spółek, dyrektorami szkół i nauczycielami oraz dyrektorami miejskich instytucji. Wszyscy od czterech lat gramy w jednej drużynie na rzecz Białej Podlaskiej.

• Co uważa pan za największy sukces mijającej kadencji?

- Trudno wskazywać jedną rzecz i przede wszystkim nie określałbym tego mianem sukcesu. Zarządzanie miastem to nie gonitwa za splendorem, ale ciężka i wymagająca praca na rzecz mieszkańców. Jestem przekonany, że udało nam się taką pracę wykonać sumiennie, a bialczanie to dostrzegli. Jeśli zaś możemy mówić o wymiernym osiągnięciu, to jest nim na pewno większe skoncentrowanie uwagi na problemach Białej Podlaskiej i w ogóle Polski wschodniej. Jesteśmy tą częścią naszego kraju, która została zapomniana przez poprzednie rządy. Jednak nie chodzi o same spotkania, czy ilość materiałów medialnych z naszego miasta, gdy odwiedzali nas prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Znacznie bardziej cieszą profity wynikające z tych wizyt. Dzięki temu dzisiaj znamy już pewny termin budowy autostrady do Białej Podlaskiej, która jeszcze długo byłaby tylko przedmiotem marzeń. Od ubiegłego roku mamy w mieście biuro Głównej Inspekcji Transportu Drogowego, które w 2019 roku będzie zatrudniało aż 270 osób. Przy współpracy z PKP budujemy tunel pod torami na ul. Lubelskiej. A w najbliższych latach ziści się plan budowy obwodnicy wschodniej, która nie tylko usprawni komunikację w mieście, ale również otworzy Białą Podlaską na inwestycje w podstrefie ekonomicznej. Tutaj będziemy uzbrajać działki, mamy na ten cel dofinansowanie unijne, tu też powstanie Centrum Logistyczne. Najnowsze deklaracje rządu mówią także o budowie fabryki przetwórstwa owoców i warzyw, a to dodatkowe kilkaset miejsc pracy. Jeśli dodamy do tego przedłużenie szerokiego toru kolejowego z Małaszewicz i znacznie zwiększone fundusze krajowe na budowę dróg lokalnych, możemy przyznać że Biała Podlaska jest w bardzo dobrym momencie szybkiego rozwoju.

• Coś pana najbardziej zaskoczyło podczas tych czterech ostatnich lat?

- Będę mówił o pozytywnych zaskoczeniach, bo takich było zdecydowanie więcej. Przede wszystkim, cieszy fakt, że w ciągu mojej kadencji bialczanie pokazali, jak być wspólnotą, jak łączyć się przy okazji świąt i ważnych rocznic, jak obchodzić narodowe jubileusze. Uważam, że zjednoczyliśmy się w tym jak nigdy wcześniej. Podobnie było z wydarzeniami kulturalnymi. Wzbogaciliśmy artystyczny repertuar o kilka imprez i okazało się, że mieszkańcy bardzo tego potrzebowali. Chodzi o koncerty na placu Wolności, czy kino letnie w parku Radziwiłłowskim. Wielkim powodzeniem cieszyły się również opera i musical wystawiane w bialskim parku, a także koncerty muzyki klasycznej. Warto także wspomnieć o Festiwalu Dziedzictwa Narodowego, w którym wzięło udział łącznie kilkanaście tysięcy bialczan. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie również pozytywne przyjęcie inicjatywy budżetu obywatelskiego, którą obiecałem jeszcze w kampanii wyborczej. Do tej pory w trzech edycjach zagłosowało ponad 44 tys. mieszkańców. Dlatego właśnie postanowiłem zwiększyć pulę, o którą ubiegali się mieszakńcy z 1 mln zł do 1,5 mln zł. Dzięki temu będziemy mogli pozwolić sobie na zrealizowanie jeszcze ciekawszych inwestycji, na którym najbardziej zależy naszym mieszkańcom. Pozytywne zaskoczenie to również doskonała współpraca z radą miasta, w której znaleźli się przecież przedstawiciele dwóch największych krajowych partii. Potrafiliśmy jednak działać na tyle skutecznie i zgodnie, że niemal wszystkie uchwały były podejmowane jednogłośnie. Stworzyliśmy porozumienie ponad wszelkimi podziałami.

• Jaka jest obecnie, pana zdaniem, najpilniejsza potrzeba w mieście?

- Na pewno największą szansą dla mieszkańców będzie podłączenie miasta do „krwioobiegu”, jakim jest autostrada A2. Wszystkie regiony Polski podkreślają zgodnie: „trasy szybkiego ruchu zmieniły nasze miasta”. Tak będzie również z Białą Podlaską. Wydaje się, że najpilniejsze potrzeby to te najbardziej oczywiste. Zależy nam na budowaniu i modernizacji dróg, aby mieszkańcy mogli poruszać się po nich bezpiecznie, nie niszcząc swoich pojazdów. Dlatego wykorzystamy w tym celu fundusze z programu krajowego. Naszym priorytetem będzie wykonanie ul. Warszawskiej w całości, ale również ulicy Sidorskiej czy Grzybowej. Wreszcie także miejsca pracy, mówimy o tym bardzo dużo, bo nie chcemy, żeby młodzi ludzie byli zmuszeni wyjeżdżać z Białej Podlaskiej.

• Czy zmieni Pan coś w funkcjonowaniu urzędu, jeżeli zostanie pan ponownie prezydentem?

- Nasza misja będzie kontynuowana, bo idziemy w dobrym kierunku. Na pewno chcemy aby ten przychylny czas dla naszych inwestycji był w pełni wykorzystany dlatego chcę pracować z ludźmi, którzy są gotowi do osiągania najwyższych celów. Jestem przekonany, że w Białej Podlaskiej nie zabraknie rąk do ciężkiej pracy. Dobre warunki pracy i współpracy są dla mnie podstawą każdego sukcesu. Swoją kadencję zaczynałem jako nowicjusz. Jak pamiętamy, spotkałem na swojej drodze wielu nieprzychylnych ludzi, którzy chcieli nawet przerwać moją prezydenturę. Wtedy udowodniliśmy, że w grupie jesteśmy silniejsi. Cztery lata kadencji były dobrą lekcją, ale również czasem wielkich wyzwań, którym sprostaliśmy. Dziś stoimy u progu nowych możliwości i oczekiwań mieszkańców i jesteśmy na nie gotowi.

Pozostałe informacje

Trzecia porażka Górnika Łęczna na swoim boisku. Baraże wciąż pod znakiem zapytania

Trzecia porażka Górnika Łęczna na swoim boisku. Baraże wciąż pod znakiem zapytania

Kapitalne widowisko w Łęcznej, ale bez happy endu dla Górnika. Podopieczni trenera Pavola Stano stworzyli sobie bardzo dużo okazji do strzelenia bramek przeciwko Stali Rzeszów, ale wykorzystali tylko jedną i przegrali 1:3. O tym czy zielono-czarni zagrają w barażach o PKO BP Ekstraklasę zadecyduje więc ostatni mecz sezonu w Tychach z tamtejszym GKS

Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix Niemiec, trzech żużlowców Orlen Oil Motoru w finale

Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix Niemiec, trzech żużlowców Orlen Oil Motoru w finale

Dwóch Polaków znalazło się w finale Grand Prix Niemiec, ale żaden z nich nie sięgnął po końcowy triumf. Bartosz Zmarzlik, podobnie jak tydzień temu w Warszawie zajął drugie miejsce. Tym razem lidera Orlen Oil Motoru wyprzedził… były żużlowiec lubelskiej ekipy Mikkel Michelsen.

Katastrofalna sobota Orląt Spomlek, spadek przed meczem i dramatyczna porażka

Katastrofalna sobota Orląt Spomlek, spadek przed meczem i dramatyczna porażka

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu z Karpatami Krosno, piłkarze Orląt Spomlek musieli pogodzić się ze spadkiem do IV ligi. Powód? Wygrana Podhala Nowy Targ z Sokołem Sieniawa. Biało-zieloni mimo wszystko starali się pokonać rywala z Podkarpacia. Prowadzili od 35 minuty jednak w dramatycznych okolicznościach przegrali 1:2.

Jeden gol wystarczył Janowiance, żeby wygrać z Górnikiem II Łęczna

Jeden gol wystarczył Janowiance, żeby wygrać z Górnikiem II Łęczna

Tym razem skromnie wygrała drużyna Ireneusza Zarczuka. Janowianka szybko strzeliła gola w spotkaniu z Górnikiem II Łęczna, ale skończyło się „tylko” wynikiem 1:0. Tym samym gospodarze zmniejszyli straty do lidera – Lewartu Lubartów zaledwie do jednego punktu. Rywale grają jednak swój mecz w niedzielę, ze Stalą Kraśnik.

Świdniczanka postraszyła lidera, ale Wieczysta już świętuje awans

Świdniczanka postraszyła lidera, ale Wieczysta już świętuje awans

Wieczysta Kraków w sobotę wieczorem zapewniła sobie awans do II ligi. Drużyna Sławomira Peszki pokonała Świdniczankę 1:0. Korki od szampanów w „Grodzie Kraka” wystrzeliły jednak dopiero kilka godzin później, bo swój mecz przegrała druga w tabeli Siarka Tarnobrzeg, która uległa Wisłoce Dębica 1:2.

Szczęściu czasem trzeba pomóc, czyli dwie różne połowy Lublinianki w meczu z Ładą Biłgoraj

Szczęściu czasem trzeba pomóc, czyli dwie różne połowy Lublinianki w meczu z Ładą Biłgoraj

Łada szybko odpowiedziała na porażkę w Janowie Lubelskim. Drużyna Pawła Babiarza w sobotę koncertowo rozpoczęła mecz z Lublinianką. Między 15, a 27 minutą gospodarze zdobyli trzy gole. I chociaż po przerwie mieli sporo problemów, to wygrali 3:1.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej ma już 60 lat
LUBLIN
galeria

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej ma już 60 lat

Z okazji 60-lecia istnienia wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechnika Lubelska przygotowała specjalny… mural. Na uroczystości rocznicowe stawili się nie tylko pracownicy i wykładowcy, ale też studenci i absolwenci z całej Polski.

Salut Artyleryjski w 80. rocznicę zdobycia Monte Cassino
galeria

Salut Artyleryjski w 80. rocznicę zdobycia Monte Cassino

W Lublinie uczczono wydarzenia z 18 maja 1944 roku pod Monte Cassino. To właśnie wtedy żołnierze 2.Korpusu Polskiego zdobyli klasztor na Monte Cassino. Tym samym umożliwiło Aliantom przełamanie Niemieckich linii obronnych we Włoszech i otwarcie drogi do wyzwolenia Rzymu. Polacy pokonali przeciwnika, przełamując pozycje, które przez prawie pół roku były niemożliwe do zdobycia dla wojsk alianckich. Z tej okazji w samo południe został oddany Salut Artyleryjski z historycznej armaty przeciwlotniczej Bofors z Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie.

Tak było na ostatniej imprezie w Helium! Zobaczcie zdjęcia.
foto

Tak było na ostatniej imprezie w Helium! Zobaczcie zdjęcia.

Podczas ostatniej imprezy w Helium Club miał miejsce powrót lat 2000, gdy Beyoncé, Usher, Destiny's Child i inni rządzili listami przebojów! To była prawdziwa moc przebojów. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Tak się bawi Lublin!

Piknik historyczno-wojskowy w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Piknik historyczno-wojskowy w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie, odbył się piknik historyczno-wojskowy z okazji 80. Bitwy o Monte Cassino. Podczas wydarzenia zaprezentowały się grupy rekonstrukcyjne, przy których odbył się pokaz artylerii, broni palnej i białej.

"Turyści nie są w stadninie intruzami". Gmina chce współpracować z nowym prezesem
Janów Podlaski

"Turyści nie są w stadninie intruzami". Gmina chce współpracować z nowym prezesem

Nowy wójt gminy Janów Podlaski chce ściślej współpracować ze stadniną. Szansą może być turystyka. A okazją do tego z pewnością będzie sierpniowa aukcja Pride of Poland. Za kilka dni upubliczniona będzie lista koni aukcyjnych.

IMGW ostrzega przed burzami i wysokim stanem wód

IMGW ostrzega przed burzami i wysokim stanem wód

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla części województwa lubelskiego. Chodzi o południową część regionu.

Jechał pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na „podwójnym gazie”
Tomaszów Lubelski

Jechał pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na „podwójnym gazie”

Dzisiejszej nocy w miejscowości Bełżec, podczas trwania Ogólnopolskiej Akcji „PRĘDKOŚĆ” tomaszowska drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Bialscy policjanci zatrzymali dilera. Trafił już do aresztu

Bialscy policjanci zatrzymali dilera. Trafił już do aresztu

Przed weekendem bialscy kryminalni ustalili, że 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej posiada przy sobie znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy.

Jesteśmy nieco rozczarowani czyli opinie po meczu Wisły Grupy Azoty Puławy z GKS 1962 Jastrzębie

Jesteśmy nieco rozczarowani czyli opinie po meczu Wisły Grupy Azoty Puławy z GKS 1962 Jastrzębie

W piątkowy wieczór Wisła Grupa Azoty Puławy bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie i wciąż nie może być w pełni pewna pozostania w eWinner Drugiej Lidze, choć cel wydaje się być jak najbardziej do osiągnięcia. Jak mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium