Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 czerwca 2003 r.
17:32
Edytuj ten wpis

Zwycięzca dostał łosia

Autor: Zdjęcie autora Ewa Bagłaj
0 0 A A
 "Nie płacz Ewka” śpiewa "Mefis”. Tworzą go: Jacek Pytka (wokal), Krzysztof Klebaniuk (klawisze),
\"Nie płacz Ewka” śpiewa \"Mefis”. Tworzą go: Jacek Pytka (wokal), Krzysztof Klebaniuk (klawisze),

Paweł Kamola jest odkryciem Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który zorganizowano po raz dwunasty w terespolskim Zespole Szkół Nr 1. Debiutant zdobył najważniejszą nagrodę - przyznaną przez publiczność. Ta głośnymi brawami chciała zatrzymać go na scenie jak najdłużej.Olbrzymiego pluszowego łosia i aparat fotograficzny ufundowały samorządy obu szkół, podstawowej i gimnazjum.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tytuł ulubieńca widowni zabiegało 38 wykonawców, w tym jeden zespół. Większość uczestników sama wybrała sobie repertuar. Przez kilka tygodni zostawali po lekcjach i ćwiczyli śpiew pod okiem nauczycieli - Tomasza Jezuita i Piotra Skolimowskiego, odpowiedzialnych za przygotowanie imprezy od strony muzycznej i technicznej.
Złożone z dorosłych i dzieci jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. Spośród uczniów szkoły podstawowej najwyżej oceniono debiutującą Paulinę Androsiuk, mocno oklaskiwanego przez koleżanki "Krecika” - Artura Knigawkę oraz Adriana Własiuka za "Pieski małe dwa”. Z gimnazjalistów najbardziej podobały się komisji występy: Agnieszki Stepaniuk, zespołu "Mefis” oraz Karoliny Stasiuk.
Nagroda burmistrza Terespola przypadła w udziale Kamilowi Drzażdżewskiemu, który zaśpiewał piosenkę pt. "Każdy oddech Twój”.
- Utwór bardzo ambitny, a wykonanie jeszcze bardziej - uzasadniał swoją decyzję burmistrz Zbigniew Banach, wręczając plecak turystyczny z wyposażeniem.
Swoich ulubieńców wyróżniły także redakcje trzech gazetek szkolnych. Specjalną nagrodę Tomaszowi Kazimierakowi przyznała Jolanta Żuk, dyrektor Zespołu Szkół.•

Tomasz Jezuit nauczyciel muzyki i konferansjer

Jestem zadowolony z poziomu występów. Choć w tym roku przygotowania rozpoczęły się późno, młodzież dobrze sobie radzi na scenie. Najważniejsze, że chcą śpiewać. Większość sama się zgłosiła, często z własnym pomysłem na piosenkę.•

Gwiazda festiwalu - Paweł Komola

To jego pierwszy i ostatni występ na festiwalu - kończy trzecią klasę gimnazjum. Dotąd udzielał się na szkolnych akademiach, śpiewał w chórze. Sukces całkowicie go zaskoczył. - Nie spodziewałem się zwycięstwa. Jestem zaszokowany i szczęśliwy. Odchodzę z tej szkoły z taką nagrodą - kręci głową z niedowierzaniem tuż po ogłoszeniu werdyktu. W stosie dyplomów i upominków tkwi markowa gitara klasyczna. - Tato nauczył mnie grać na akordeonie, ale teraz spróbuję zacząć na gitarze - śmieje się. Paweł zajmuje się muzyką od pięciu lat. Kocha każdy jej rodzaj, zwłaszcza techno i hip hop. Podkreśla rolę swoich nauczycieli w przygotowaniu go do udziału w festiwalu. W przyszłości chciałby zostać zawodowym muzykiem.•

Pozostałe informacje

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?
film

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?

Nowe kierunki, coraz więcej pasażerów i ambitne plany na przyszłość. Tak w skrócie można opisać obecną sytuację lubelskiego lotniska. O tym, co obecnie dzieje się w porcie lotniczym Lublin i jaka czeka go przyszłość opowiada w programie Dzień Wschodzi rzecznik Piotr Jankowski.

Fredro w rytmie rocka
teatr
30 listopada 2024, 18:00

Fredro w rytmie rocka

Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

Największy protest odbędzie się w Warszawie, ale 1 grudnia również w Białej Podlaskiej odbędzie się manifestacja pod hasłem "Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!".

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium