Do końca roku ma zacząć działać system wspomagania dowodzenia. To pozwoli na szybsze kierowanie patroli na miejsce zdarzenia.
Dyżurni muszą kontaktować się z poszczególnymi patrolami i to zabiera im sporo czasu. Dlatego część parteru w budynku komendy została wyremontowana. – Tam przenieśliśmy stanowisko kierowania. Jednym z urządzeń, które zostaną tam w przyszłości zainstalowane, będzie system wspomagania dowodzenia – dodaje Ewa Czyż.
Co zmieni się dzięki temu w pracy policjantów? – Instalacja tych urządzeń pozwoli na bardziej skuteczne zarządzanie siłami policyjnymi – wyjaśnia rzecznik.
Obecnie policjanci, którzy będą obsługiwać system, przechodzą szkolenia. – Województwo lubelskie jest pierwszym w Polsce, które wprowadza takie rozwiązanie – zaznacza Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Interesanci muszą najpierw przedstawić swoją sprawę w recepcji, po czym są kierowani do odpowiedniego policjanta, lub do dyżurnego. Na miejscu jest także pracownik, który nadzoruje monitoring.
Wyremontowano też pokój przyjęć interesantów, pokój przesłuchań, toaletę i poczekalnię. – Teraz mamy o wiele wyższy standard pracy, nie da się go porównać do poprzedniego stanu – ocenia rzecznik chełmskiej policji. Remont kosztował 280 tysięcy zł.