Prezentacje książek do czytania, oglądania i słuchania. Nowości wydawnicze po promocyjnych cenach. Spotkania z autorami i przedstawicielami oficyn wydawniczych.
Najlepiej mają miłośnicy muzyki rozrywkowej. Na koncercie słyszą i widzą w akcji artystów, którzy zwykle są zarazem wykonawcami i autorami utworów. A po koncercie niekiedy mogą z nimi porozmawiać. Gorzej mają fani teatru. Na scenie dość rzadko można zobaczyć jako aktora człowieka, który napisał scenariusz czy wyreżyserował spektakl.
Ale najgorzej mają pasjonaci dwóch dziedzin kultury: plastyki i literatury. Ich twórcy w zdecydowanej większości komunikują się z odbiorcami poprzez nieożywioną materię. W literaturze żywe słowo (storytelling, slamy, autorski monodram) to rzadkość. Wieczory autorskie i promocje książek z udziałem pisarzy odbywają się natomiast najczęściej w środku tygodnia.
Spotkania będą się odbywały na stoiskach wydawców w Galerii Biblioteki przez cały czas trwania targów - w piątek w godz. 11-18 i w sobotę w godz. 10-18. Wielu literatów zapowiedziało się na dwa dni. Kto nie będzie mógł przyjść pierwszego dnia na spotkania z Iwoną Chudobą, Robertem Gałanem, Andrzejem Kasprzakiem, Robertem Karwatem, Stanisławem Koszewskim, Agnieszką Martinką, Longinem Janem Okoniem, Teresą Pyc i Arkadiuszem Sannem, dostanie szansę drugiego dnia.
Zaplanowano wiele imprez towarzyszących. Najważniejsza z nich to piątkowa promocja książki Adama W. Kulika "Leśmian, Leśmian” z projekcją filmu o Bolesławie Leśmianie (Galeria Zielona, godz. 12). Tego dnia będzie również prezentacja oferty Biblioteki Akustycznej z Warszawy i wykład dr Marii Józefackiej "Kryzys w literaturze?”. W sobotę o godz. 10 zacznie się blok imprez dla dzieci.
Czynne będą wystawy: "Książka Roku 2007”, "Ilustracje do książek Hansa Christiana Andersena ze zbiorów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie” i "500 książek Wydawnictwa Norbertinum”.
Adres: Lublin, ul. Narutowicza 4. Wstęp wolny.