Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

24 kwietnia 2018 r.
22:27

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]

0 0 A A
Oprócz spotkań ze znanymi autorami książek, festiwal to również warsztaty. W tym roku najmłodsi czytelnicy w ich trakcie poznawali proces tworzenia książek
Oprócz spotkań ze znanymi autorami książek, festiwal to również warsztaty. W tym roku najmłodsi czytelnicy w ich trakcie poznawali proces tworzenia książek (fot. Biblioteka Miejska w Puławach)

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak przekonują puławscy bibliotekarze, Festiwal Książki to dla nich najważniejsze dni w roku, podczas których to właśnie książka odkrywa główną rolę. Biblioteka Miejska przy ul. Głębokiej zachęca wszystkich mieszkańców Puław do "zaprzyjaźnienia się" z książką, poznawania literatury - także poprzez spotkania z ludźmi pióra.

W tym roku, podczas 15. już edycji festiwalu, wśród zaproszonych gości znalazł się Michał Szulim - dziennikarz i podróżnik, a także lider zespołu Plateau, który zagrał podczas poniedzialkowej gali otwarcia. We wtorek miłośnicy książek mieli natomiast okazję do wzięcia udziału w spotkaniu z Marzeną Filipczak, dziennikarką, podróżnikiem i miłośniczką południowej Azji.

W środę (godz. 17) zaplanowano spotkanie z Anną Brzezińską, pisarką i historyczką, autorką powieści i opowiadań. Jej ostatnie dzieło to "Córki Wawelu" traktujące o losach kobiet w czasach panowania dynastii Jagiellonów.

W czwartek natomiast (o godz. 18) w bibliotece będzie można porozmawiać z puławskim plakacistą, ilustratorem i rysownikiem Dawidem Ryskim. Będzie to również wernisaż jego plakatów połączony z premierą książki "Super M".

Ostatniego dnia festiwalu, w piątek (godz. 17) spotkanie z Beatą Gołaszewską. To była żona litewskiego ambasadora, która doświadczyła domowego piekła. Na podstawie opisanej przez nią historii powstała książka "Ambasadorowa" Edyty Włoszek.

To nie wszystko, bo festiwal to także część poświęcona dzieciom i młodzieży. Najmłodsi czytelnicy w czwartek (godz. 9, filia przy Eustachewicza, godz. 11 filia przy 6 Sierpnia) w spotkają się z inną autorką książek, m.in. o skrzacie Lenku, Justyną Bednarek. Tego samego dnia zaplanowano spotkanie z prozaikiem i scenarzystą, Jackiem Dębskim (godz. 9 - Głęboka, godz. 11, filia przy Sienkiewicza). W czwartek filia na Włostowickiej zaprasza natomiast na warsztaty detektywistyczne z autem prozy o tej tematyce, Dariuszem Rekoszem. Twórca opowie m.in. o tym jak szyfrować i odszyfrowywać wiadomości. W programie festiwalu także "Mały Teatr Ilustracji Kamishibai", spotkanie z krakowskim "Teatrem Maska" oraz autorem książek, Przemysławem Wechterowiczem.

– Festiwal jest możliwością spotkania ze znanymi osobami, podczas których można nie tylko posłuchać o ich twórczości, przeżyciach i doświadczeniach, ale także zdobyć autograf, książkę, czy płytę. To także okazja do spotkania z książką, bo to ona jest najważniejsza dla nas, bibliotekarzy i czytelników. Bez niej nasz festiwal nie mógłby się odbyć – mówi Katarzyna Kuciara z Biblioteki Miejskiej w Puławach. Jak przypomina, impreza ta odbywa się już po raz piętnasty, a od jej pierwszej edycji, biblioteka zorganizowała w jej ramach ok. 600 spotkań autorskich, w których wzięło udział ok. 40 tys. uczestników.

Pozostałe informacje

Wodorowy Hydros wyrusza na podbój Francji
Dzień Wschodzi
film

Wodorowy Hydros wyrusza na podbój Francji

W słoneczne popołudnie na alejkach Parku Ludowego pojawił się niecodzienny gość, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Hydros, ultralekki, ważący zaledwie 34 kg bolid, stworzony przez studentów Politechniki Lubelskiej. Już jutro ekipa wyjeżdża na Shell Eco-marathon, który odbędzie się w tym roku w Nogaro we Francji.

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Wieża Trynitarska albo Ogród Botaniczny. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał albo Muzeum Czartoryskich. A może Muzeum Badań Polarnych? Przed nami Noc Muzeów 2024. Co i kiedy można zobaczyć

Ogromne straty po przymrozkach. Sadownicy zostali z niczym

Ogromne straty po przymrozkach. Sadownicy zostali z niczym

Fala kwietniowych przymrozków dotknęła lubelskich sadowników. - U niektórych straty sięgają 100 proc. -mówi Gustaw Jędrejek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. Minister rolnictwa obiecuje wsparcie.

Ekstremalne zagrożenie w lasach

Ekstremalne zagrożenie w lasach

Na mapce ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś cała Lubelszczyzna na brązowo - kolor ten oznacza ekstremalne zagrożenie pożarowe w lasach

Zapasy krwi krytycznie niskie. Chodzi o dwie grupy

Zapasy krwi krytycznie niskie. Chodzi o dwie grupy

Stan zapasów krwi grupy A RhD (-) i grupy 0 RHD (-) jest bardzo niski - alarmuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

Hegemonia w Janowcu. Wójt nie miał z kim przegrać

Hegemonia w Janowcu. Wójt nie miał z kim przegrać

W tej gminie opozycja nie istnieje. Przeciwko wójtowi do wyborów nie przystąpił żaden kontrkandydat, a na 15 miejsc w radzie - wszystkie 15 otrzymał jeden komitet - ten popierający Jana Gędka. Głosowanie było potrzebne tylko w jednym okręgu. Czy to jeszcze demokracja?

Prezydent czyści spółki. Stary prezes wraca do PGK

Prezydent czyści spółki. Stary prezes wraca do PGK

Małgorzata Bzówka nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Zastąpił ją jako pełniący obowiązki Franiszek Josik.

Spotkanie autorskie i Turniej Jednego Wiersza w Dosłownej
16 maja 2024, 18:00

Spotkanie autorskie i Turniej Jednego Wiersza w Dosłownej

Już dziś w księgarni Dosłowna odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Las Literatury” oraz Turniej Jednego Wiersza.

Szczęście uśmiechnęło się do grających w Eurojackpot i Ekstra Premię. Wiemy, w których kolekturach Lotto padły wygrane

Szczęście uśmiechnęło się do grających w Eurojackpot i Ekstra Premię. Wiemy, w których kolekturach Lotto padły wygrane

Szczęście znowu uśmiechnęło się do mieszkańców naszego województwa. We wtorkowym losowaniu Eurojackpot grający w Zamościu wygrał blisko 900 tysięcy złotych. Z kolei w Rykach padła główna wygrana w Ekstra Premii!

Słowacja: premier Robert Fico postrzelony

Słowacja: premier Robert Fico postrzelony

W środę premier Słowacji Robert Fico został postrzelony. Trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Strzelec został zatrzymany.

Niczym białe złoto. Dziś Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego
Foto
galeria

Niczym białe złoto. Dziś Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego

45 dawczyń, 240 litrów mleka i 3622 wypełnionych butelek. Taki wynik przez 5 lat uzyskał jedyny w naszym województwie Bank Mleka Kobiecego.

Lubelskie Dni Integracji: Wsparcie, różnorodność i współpraca
galeria

Lubelskie Dni Integracji: Wsparcie, różnorodność i współpraca

Innowacyjne rozwiązania technologiczne, aplikacje i różnorodność, czyli Piknik Integracyjny w ramach Dni Integracji. Wydarzenie przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie było okazją do zaprezentowania organizacji pozarządowych i studenckich lubelskich uczelni działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Szukają najlepszego policjanta. Dziś kierowanie, jutro jazda
galeria

Szukają najlepszego policjanta. Dziś kierowanie, jutro jazda

W Lublinie trwają wojewódzkie eliminacje XXXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Turniej składa się z sześciu konkurencji podzielony jest na dwa dni.

Koniec dobrej passy Świdniczanki i złej Podlasia, Orlęta Spomlek praktycznie w IV lidze

Koniec dobrej passy Świdniczanki i złej Podlasia, Orlęta Spomlek praktycznie w IV lidze

W środę na ośmiu meczach zakończyła się passa meczów bez porażki Świdniczanki. Trzy punkty ze stadionu przy ul. Turystycznej wywiozła Wisłoka Dębica. Jedno spotkanie krócej na przełamanie kiepskiej serii czekali za to w Białej Podlaskiej. Drużyna Artura Renkowskiego wreszcie wywalczyła jednak pełną pulę – w Sieniawie ograła Sokoła 2:0.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Gdzie szukać pomocy?
LISTA

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Gdzie szukać pomocy?

W województwie lubelskim jest ponad 30 ośrodków, które w różnym zakresie udzielają pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży. Gdzie i jaką pomoc można otrzymać?

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna