Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

29 czerwca 2009 r.
20:48
Edytuj ten wpis

W Dolinie Charlotty: Dwa rockowe weekendy w stylu retro

Już po raz drugi w leśnym amfiteatrze nad jeziorem Zamełowskim koło Ustki odbędzie się Festiwal Legend Rocka (24.07-16.08).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kultura - Festiwale
W Dolinie Charlotty: Dwa rockowe weekendy w stylu retro

W tym roku wystąpią Wishbone Ash, The Troggs, Budgie, Focus, Nazareth, Slade, Sweet, The Crazy World Of Arthur Brown, Chicken Shack, Spencer Davis Group i The Yardbirds.

Niektóre z zespołów od dawna nie występują w swych najbardziej znanych składach, ale - oczywiście - wszystkie wykonują największe przeboje grup, których działalność kontynuują.

Brytyjska grupa rockowa Wishbone Ash zasłynęła w latach 70. mocnym, ale wysmakowanym stylem, którego podstawą były dwie gitary prowadzące. Dzięki instrumentalnym dialogom Andy'ego Powella i Teda Turnera takie utwory jak "Phoenix”, "Blind Eye” i "Persephone” brzmiały pięknie i oryginalnie.

Gitarzyści od 1994 roku nie grają razem. Ostatnio Powell wymienia się dźwiękami z Muddym Manninenem. Basista Martin Turner, jeden z założycieli kapeli, prowadzi konkurencyjny zespół używający znanej nazwy. Miejmy nadzieje, że do Polski przyjedzie jednak ten lepszy Wishbone Ash.

Fajnie zapowiada się koncert innej brytyjskiej grupy The Troggs. Wciąż śpiewa w niej Reg Presley, wokalista, którego głos słychać w oryginalnych nagraniach największych hitów - "Wild Thing”, "With a Girl Like You”, "I Can't Control Myself”, "Anyway That You Want Me” i "Love Is All Around”.

The Yardbirds to obok the Beatles, The Kinks i The Rolling Stones najbardziej wpływowa brytyjska kapela lat 60. Band miał unikalny styl, będący miksem bluesa, rock'n'rolla i psychedelii. W grupie terminowali Eric Clapton, Jeff Beck i Jimmy Page, którzy potem stali się największymi gitarzystami rocka.

Ze starych członków w zespole pozostali do dziś tylko gitarzysta Chris Dreja i perkusista Jim McCarty. Ale z nowymi muzykami wykonują wszystko to, na co czekają fani, w tym największe szlagiery - "Shapes of Things”, "For Your Love”, "Still I'm Sad” i "Heart Full of Soul”.

Miłośników glam rocka powinien usatysfakcjonować występ grupy Slade. Wprawdzie w jej składzie nie ma już dwóch kluczowych muzyków - śpiewającego gitarzysty Noddy'ego Holdera i multiinstrumentalisty Jima Lea - ale podobno i bez nich kapela sobie nienajgorzej radzi na scenie.

W programie ma, oczywiście takie piosenki jak "Mama Weer All Crazee Now", "Cum on Feel the Noize", "Far Far Away", "My Oh My", "Run Runaway", "Myzterious Mizter Jones" i "You Boyz Make Big Noize".

To obsada pierwszego z dwóch gorących weekendów w Dolinie Charlotty - 24 i 25 lipca. Bilety: Ticketpro, Ticketonline, eBilet.

Pozostałe informacje

Kłęby dymu w centrum miasta. Spłonął pustostan

Kłęby dymu w centrum miasta. Spłonął pustostan

Spłonął pustostan przy ulicy Dolnej w Białej Podlaskiej. Trwa dogaszanie pogorzeliska.

Metody stabilizacji podłoża – którą technologię wybrać?

Metody stabilizacji podłoża – którą technologię wybrać?

Stabilizacja podłoża to jeden z najważniejszych procesów w budownictwie lądowym i infrastrukturalnym. Odpowiednie przygotowanie gruntu decyduje o trwałości i bezpieczeństwie inwestycji – od dróg i mostów po budynki mieszkalne i przemysłowe.

Najczęstsze usterki mostów napędowych i jak je naprawić

Najczęstsze usterki mostów napędowych i jak je naprawić

Mosty napędowe stanowią istotny element w maszynach off-highway, takich jak ładowarki teleskopowe, ładowarki kołowe, koparki kołowe czy ciągniki rolnicze. Ich główną funkcją jest przenoszenie mocy z silnika na koła, co umożliwia poruszanie się maszyn w trudnym terenie.

Górnicy Związku Zawodowego „Przeróbka” podczas manifestacji w Lublinie
galeria
film

Likwidacja, oskarżenia i Zielony Ład. Górnicy z Bogdanki protestowali w Lublinie

Ostre wystąpienia związkowców i petycja do wojewody lubelskiego klamrą spięły manifestację górników w Lublinie. Pokojowe zgromadzenie na placu Litewskim momentami zmieniało się w wiec polityczny. Nie zabrakło obelżywych przyśpiewek pod adresem premiera Donalda Tuska. Na koniec przedstawiciel czterech związków zawodowych działających w kopalni, złożyli na ręce wojewody Krzysztofa Komorskiego petycję adresowaną do premiera Tuska.

60 000 papierosów w Audi. Jak tłumaczył się kierowca?

60 000 papierosów w Audi. Jak tłumaczył się kierowca?

Papierosy nie miały polskich znaków akcyzy. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Za przestępstwo akcyzowe grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Wiceminister Jacek Czerniak z zarzutem spowodowania wypadku

Wiceminister Jacek Czerniak z zarzutem spowodowania wypadku

Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła wiceministrowi rolnictwa Jackowi Czerniakowi (Nowa Lewica) zarzut spowodowania wypadku drogowego. Według ustaleń, polityk mógł przyczynić się do upadku rowerzystki, która złamała rękę. Poseł nie przyznał się do winy.

Portal zmienia lokalizację. Transmisje w Lublinie zostaną wstrzymane

Portal zmienia lokalizację. Transmisje w Lublinie zostaną wstrzymane

Lublinianie i turyści będą mogli obejrzeć Wilno z innej perspektywy. Portal znajdujący się na Litwie zmieni swoją lokalizację. Przez kilka dni transmisja z miastem zostanie zawieszona.

Orlen Oil Motor Lublin podał awizowany skład na mecz otwarcia nowego sezonu w PGE Ekstralidze

Orlen Oil Motor Lublin podał awizowany skład na mecz otwarcia nowego sezonu w PGE Ekstralidze

Już w najbliższy piątek startuje nowy sezon PGE Ekstraligi żużlowej. Na inaugurację nowych rozgrywek Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie u siebie Orlen Oil Motor Lublin. Mistrzowie Polski przedstawili awizowany skład na to spotkanie

Wojska USA wycofują się z Polski? To zaplanowana wcześniej relokacja

Wojska USA wycofują się z Polski? To zaplanowana wcześniej relokacja

Wojska amerykańskie nie wycofują się z Polski, odbywa się zaplanowana wcześniej relokacja pododdziałów – m wyjaśnia Ministerstwo Obrony Narodowej. A hub logistyczny od stycznia jest zabezpieczany przez norweskie systemy NASAMS i niemieckie baterie Patriot.

Adela Piskorska zdobyła dla UMCS Lublin dwa medale
ZDJĘCIA
galeria

AMP w pływaniu: UW Warszawa i AWF Katowice najlepsze w Lublinie

W weekend na Aqua Lublin rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Rywalizację pań wygrał Uniwersytet Warszawski. U panów triumfował AWF Katowice, a trzecia lokata przypadła UMCS Lublin.

Teatr Osterwy ma nowego dyrektora

Teatr Osterwy ma nowego dyrektora

Redbad Klynstra-Komarnicki nie jest już dyrektorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Górnicy przejęli plac Litewski - protest w centrum Lublina
ZDJĘCIA, WIDEO NA ŻYWO
galeria

Górnicy przejęli plac Litewski - protest w centrum Lublina

Rozpoczęło się punktualnie w południe - górnicy z kopalni węgla Bogdanka przybyli do Lublina by manifestować.

Fani zasmuceni. Impreza lotnicza zmienia formułę

Fani zasmuceni. Impreza lotnicza zmienia formułę

Największa impreza lotnicza na Lubelszczyźnie - Świdnik Air Festival nie odbędzie się w tym roku. Organizator zapowiada zmianę formuły imprezy, która ma wyjść na lepsze.

„Wtorek na dzielni”: Konstantynów bitumem pachnący
WTOREK NA DZIELNI
film

„Wtorek na dzielni”: Konstantynów bitumem pachnący

Studencka i szpitalna dzielnica Konstantynów to cichy zakątek Lublina. Mimo pozornego spokoju sporo dzieje się w tej części miasta. Zapraszamy do oglądania naszego programu „Wtorek na dzielni”, który ukazuje się na naszym kanale YouTube oraz na stronie www.dziennikwschodni.pl

Pryszczyca w natarciu. Nowe decyzje po odprawie Zespołu Kryzysowego

Pryszczyca w natarciu. Nowe decyzje po odprawie Zespołu Kryzysowego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o kolejnej dwustopniowej odprawie Zespołu Zarządzania Kryzysowego MRiRW, która miała miejsce 7 kwietnia. Spotkanie odbyło się w kontekście narastającego zagrożenia transmisji wirusa pryszczycy z krajów sąsiednich na terytorium Polski.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30