Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

11 kwietnia 2018 r.
11:58

Zaangażuj się w pomoc przy organizacji wydarzeń w Lublinie. Szukają wolontariuszy

Autor: Zdjęcie autora oprac. am reda
0 0 A A

Gdyby ktoś chciał zaangażować się w pomaganie przy organizacji wydarzeń w mieście – jest okazja. Można wybierać wśród diametralnie różne aktywności – od pracy z Dzikimi Dziećmi przez kontakt z kulturą ludową po poezję!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Początek sezonu to czas gdy instytucje i wydarzenia zapraszają do współpracy. Wczoraj pisaliśmy o organizatorach Nocy Kultury, którzy potrzebują pomocy w wysłaniu ul. Niecałej w okres międzywojenny. Potrzebują starych zdjęć ulicy, ludzi ubranych w stroje z epoki i mających pomysł na występ. Zainteresowani mogą się kontaktować dzwoniąc 519 45 55 68.

Dziś kolejne oferty. Prezentujemy je w kolejności upływu terminów zgłoszeń.

Do dzieci do piątku

Konieczne jest zaświadczenie o niekaralności by wziąć udział w szkoleniu i pracować jako playworker w Rezerwacie Dzikich Dzieci, który zaczyna sezon w maju.

Dla wszystkich uczestników, którzy zdecydują się na pracę w Rezerwacie kurs jest nieodpłatny. Dla osób, które teraz ukończą kurs podstawowy (lub ukończyły go w ubiegłym roku) będzie kurs zaawansowany w czerwcu. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim osoby, które już pracują z dziećmi (w świetlicach opiekuńczych, ośrodkach resocjalizacyjnych, domach kultury) oraz absolwentów takich kierunków jak: ratownictwo medyczne, pedagogika, animacja kultury, architektura krajobrazu i pokrewne. Są jeszcze wolne miejsca, organizatorzy liczą na panów. CV trzeba przesłać na: rezerwatdzikichdzieci@gmail.com do 13 kwietnia.

Rezerwat Dzikich Dzieci (Adventure Playground), do którego wstęp mają tylko dzieci (7+) czynny będzie od maja do października na terenie ogrodu przykościelnego na ul. Dolna Panny 8.

Szkolenie 23-27 kwietnia poprowadzi Max Muller, certyfikowany wykładowca i dyplomowany playworker czyli ktoś kto potrafi tak opiekować się dziećmi by nie przeszkadzać w zabawie i stworzyć im naturalne środowisko.

Do niedzieli, do grudnia

Wolontariuszy rekrutuje Muzeum Wsi Lubelskiej. Po raz czwarty placówka szuka osób, które ukończyły 18 lat, są energiczne, kontaktowe, otwarte na ludzi i nowe doświadczenia.

– Projekt skierowany jest do uczniów, studentów czy osób pracujących. Do tych, którzy chcieliby działać na rzecz kultury, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, rozwijać się, poszerzać swoją wiedzę w zakresie historii i etnografii – precyzują organizatorzy.

Zapraszają osoby zainteresowane pracami pomocniczymi przy organizacji wydarzeń muzealnych, prowadzeniu warsztatów i działań animacyjnych, pokazów, akcji promocyjnych czy pełnieniu dyżurów przewodnickich w wybranych ekspozycjach muzealnych. I zaznaczają, że ze względu na charakter pracy w skansenie, placówka prowadzimy jedynie wolontariat długoterminowy. Na stronie MWL jest formularz, który należy przesłać do 15 kwietnia.

Poezja czeka do poniedziałku

Chodźcie, będzie pięknie! – zachęcają organizatorzy 11. edycji Miasta Poezji. XI Lubelskie Spotkania Literackie od 23 do 26 maja w Domu Słów.

– Poszukujemy osób od 15 do 65. roku życia – precyzuje Monika Czapka, koordynatorka wolontariuszy. – Do współpracy zapraszamy już wcześniej, by jak najlepiej poczuć klimat festiwalu.

Nabór trwa do 23 kwietnia. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na Facebooku wydarzenia lub wysłać e-maila na adres monika.czapka@tnn.lublin.pl.

Wolontariusze i wolontariuszki będą dystrybuować materiały promocyjne, pomagać przy organizacji spotkań w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN, stać „za ladą” punktów informacyjnych wydarzenia na placu Litewskim, w Bramie Grodzkiej lub w Domu Słów. Mogą też czytać bajki w przedszkolach, animować działania wokół Wędrującego Drzewa Opowieści i na Podwórku Domu Słów i w innych przestrzeniach miasta. Można też schować się za obiektywem kamery czy aparatu i dokumentować wszystko co się dzieje.

– Wolontariusze Miasta Poezji to społeczność, którą animujemy przez cały rok, której proponujemy warsztaty, spotkania. To grupa takich poetyckich kibiców i kibicek, którzy mają okazję spotkać się z poetami, porozmawiać o literaturze, sprawdzić się w organizacji festiwalu. Poza doświadczeniami i wiedzą zostają z tych spotkań przyjaźnie. Niedługo jedna z naszych wolontariuszek bierze ślub i są na niego zaproszeni też niektórzy wolontariusze i oczywiście nasza wspaniała koordynatorka Monika Czapka – mówi Grzegorz Jędrek z Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN.

Poduszki i dzieci

W środę o godz. 17 rozgrzewka przed ponownym otwarciem Rezerwatu Dzikich Dzieci. Wielka bitwa na poduchy - dla najmłodszych i tych trochę starszych dzieci. Wstęp wolny! Wydarzenie organizowane jest pod hasłem: Jak się świetnie bawić i nie krzywdzić innych.

– Wirydarz Centrum Kultury zostanie odpowiednio zabezpieczony aby w komfortowym środowisku móc zadawać i przyjmować ciosy puszyste, miękkie i przyjemne. Wszelkie objawy agresji niemile widziane w przeciwieństwie do poduszek, w które polecamy się zaopatrzyć zawczasu. Przewidujemy również strefę dla malucha wypełnioną po brzegi jaśkami – deklarują organizatorzy i zachęcają do przyniesienia poduszek.

Pozostałe informacje

prof. Aleksandra Józefczyk
Dzień Wschodzi
film

Zanurz się w świat medycyny – już jutro dni otwartych możliwości

80 różnych pozycji w tym nauka gipsowania, szycia rany, USG, symulator starości, czy medycyna sądowa, tajemnice krwi. To wszystko czeka na tych, którzy przyjdą 22-23 maja między 9-14 przed i do Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Impreza skierowana jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, ale też uczniów szkół średnich.

W hali GOSiR w Woli Uhruskiej rozegrany został piąty finałowy Rzut Ligi Powiatowej Dziewcząt i Chłopców

Finałowy Rzut Ligi Powiatowej Dziewcząt i Chłopców w zapasach dla Chełma

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Woli Uhruskiej rozegrany został piąty finałowy Rzut Ligi Powiatowej Dziewcząt i Chłopców.

W prezencie dla rodziców. Koncert dla mamy i taty w ZDK
26 maja 2024, 17:00

W prezencie dla rodziców. Koncert dla mamy i taty w ZDK

Zamojski Dom Kultury zachęca dzieci, te duże i małe do zrobienia niespodzianki rodzicom i zabrania ich na „Koncert dla Mamy i Taty”.

Pałac Potockich

Pałac po wielkim remoncie. Specjalna komisja ma się zająć promocją

Remont pałacu Potockich pochłonął miliony złotych. Teraz przyszedł czas na wykorzystanie jego potencjału. Strategię ma opracować specjalna komisja.

Ostrzeżenie IMiGW. Znowu będzie burzowo

Ostrzeżenie IMiGW. Znowu będzie burzowo

Dziś znowu może być niebezpiecznie w pogodzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego.

Stara Brama Lwowska jest jednym z cenniejszych zabytków miasta. Powstała w końcówce XVI wieku

Znowu szykuje się remont. Stara Brama Lwowska ma być jak nowa

Były już dwa etapy renowacji. Teraz czas na trzeci. Miasto ogłosiło przetarg na kolejny remont Starej Bramy Lwowskiej. To jeden z najcenniejszych zabytków Zamościa.

Dominik Kubera z awansem do Grand Prix Challenge

Dominik Kubera z awansem do Grand Prix Challenge

Dominik Kubera zajął trzecie miejsce podczas zawodów w Abensbergu, gdzie rozegrano I rundę kwalifikacyjną Grand Prix Challenge. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin zapisał na swoim koncie 13 punktów.

Rodzinne dbanie o zdrowie. NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Rodzinne dbanie o zdrowie. NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Konsultacja listy leków, nauka samobadania piersi i profilaktyka chorób układu krążenia. Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje darmowe badania i konsultacje.

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie
23 maja 2024, 19:00

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie

Po niespodziewanej reaktywacji, Kury nie zamierzają osiąść na grzędzie. Chcą w dalszym ciągu znosić złote jaja ironii. Nabrali rozpędu i nie poprzestają na pojedynczych koncertach. W najbliższy czwartek zagrają w lubelskim Zgrzycie materiał z kultowej płyty „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”.

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Krytyczne myślenie, dociekliwość i refleksyjność. Akademia WSEI zaprasza na konferencję o innowacjach i zmianach, jakie powinny zajść w systemie edukacji.

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina
film

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina

Tej zawodniczki nikomu w Lublinie specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jako pierwsza, do zespołu Polskiego Cukru AZS UMCS, w poniedziałek dołączyła Aleksandra Stanaćev, która zdobywała przecież z akademiczkami mistrzostwo i wicemistrzostwo.

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin
28 maja 2024, 20:00

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin

Na tą wiadomość czekaliśmy bardzo długo. 28 maja w lubelskim Studiu im. Budki Suflera wystąpią słoweńscy ekscentrycy, pionierzy industrialu – grupa Laibach. Formacja uciekająca jakimkolwiek próbom zaszufladkowania ich twórczości, a przy tym kontrowersyjna, nieokiełznana, nietuzinkowa. Ich koncerty to crème de la crème. Muzycznie? To po prostu destylat industrialu.

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Grupa studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Białorusi będzie pisać listy do internowanych. To z okazji obchodzonego 21 maja Dnia Solidarności z Więźniami Politycznymi.

Niedługo po odkryciu tragicznej śmierci Weroniki H. jej 35-letni syn został zatrzymany

Syn pobił matkę na śmierć. Jest akt oskarżenia

Bił matkę po twarzy, uderzał jakimś tępym narzędziem, gdy się przewróciła, jeszcze ją docisnął, a głową kobiety uderzył o podłogę. 74-letnia Weronika H. nie przeżyła. Jej syn będzie odpowiadał za zabójstwo przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Bogdan Krześniak to były działacz PSL-u, który w ostatniej kadencji reprezentował barwy PiS w radzie powiatu puławskiego. W ostatnich wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał 626 głosów, co zapewniło mu mandat. Tuż przed pierwszą sesją, lekceważąc podpisane umowy, zmienił polityczne barwy

Zabrał władzę puławskiemu PiS-owi. "Zraziłem się do nich"

Głos jednego radnego zdecydował o tym, że władze w powiecie puławskim trafiła w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Radnego, który swój mandat otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy z Bogdanem Krześniakiem, nowym członkiem zarządu, który zmienił polityczne środowisko.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna