Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

4 kwietnia 2022 r.
21:22

Lublin koncertową białą plamą. Kultowe miejsce nie istnieje, metal i rock poszły w odstawkę

Koncert Mikromusic w Klubie30
Koncert Mikromusic w Klubie30 (fot. Paweł Buczkowski/archiwum)

Zespoły metalowe, rockowe i punkowe nie goszczą w Lublinie tak często jak przed pandemią. Kultowe miejsce, gdzie odbywały się głównie takie koncerty, przestało istnieć. – Czasami niektórym się wydaje, że wystarczy coś „zalajkować” na Facebooku, ale z tego się lokal nie utrzyma. Przez tę pandemię trochę zmieniło się w umysłach ludzi – mówi nam właściciel jednego z lubelskich pubów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Klub Graffiti

Jedną z ofiar pandemii jest Klub Graffiti, który funkcjonował przy al. Piłsudskiego od 1991 roku. W marcu 2020 roku został zamknięty i już się więcej nie otworzył. Jak przekazał nam Łukasz Białopiotrowicz, który odpowiadał za impresariat, w październiku 2021 roku zapadła decyzja o tym, że to kultowe miejsce zostanie zlikwidowane.

Właścicielem lokalu, w którym znajdował się klub, jest lubelska spółka Telkam. – Chcielibyśmy, żeby w tym miejscu dalej była prowadzona działalność koncertowa o takim charakterze, jak wcześniej robiło to Graffiti – mówi nam jeden ze współwłaścicieli lokalu. – Mamy dwóch potencjalnych inwestorów, prowadzimy z nimi bardzo zaawansowane rozmowy, ale zostały one wstrzymane przez wojnę na Ukrainie. Mogę powiedzieć, że z jednym z nich mamy już nawet przygotowaną umowę wynajmu. Na razie czekamy – uzupełnia.

Klub30

Z mapy Lublina zniknął – dosłownie – także Klub30. Budynek przy ul. Jasnej, w którym się mieścił, został zrównany z ziemią. W listopadzie 2020 roku na stronie facebookowej „Trzydziestki” pojawiła się informacja, że „niedługo” poznamy nową lokalizację. Jednak od tego momentu zrobiło się cicho.

Skontaktowaliśmy się z Karolem Mockiem, który był managerem klubu. Powiedział nam, że Klub30 tymczasowo zawiesił działalność, ale planuje ponownie otworzyć się na gości najwcześniej pod koniec tego roku. Nowa lokalizacja ma być już ustalona, ale zdaniem naszego rozmówcy, jest „za wcześnie”, żeby ją ogłaszać.

Kultowa Klubokawiarnia

Przykład tego miejsca pokazuje, że pandemia nie dla wszystkich była przeszkodą do prowadzenia biznesu. Wojciech Rynkiewicz, właściciel Kultowej Klubokawiarni przy ul. Herbowej, zaczął przyjmować gości 1 czerwca ubiegłego roku. Na frekwencję nie narzeka.

– Pomysł powstania klubokawiarni zrodził się jeszcze przed COVID-em, więc to nas właściwie zaskoczyło. Długo też czekaliśmy na to, żeby zeszły obostrzenia. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, że już możemy wpuszczać ograniczoną liczbę osób, to postanowiliśmy się otworzyć – tłumaczy Wojciech Rynkiewicz. – Zrobiliśmy ten klub, żeby przybliżyć ludziom kulturę – koncerty, stand-upy, różne gatunki muzyczne, opieramy się o rock, pop, hip-hop, ale nie brakuje też operetki. Chcieliśmy, żeby ludzie, którzy mieszkają na osiedlu, niekoniecznie musieli jechać do CSK, żeby posłuchać fajnego koncertu – dodaje.

Rock Pub Ramzes

W trudnej sytuacji znalazł się Waldemar Abramowski, właściciel Rock Pub Ramzes przy ul. Kołłątaja.

– Czasy pandemii na pewno zmieniły funkcjonowanie lokalu. Przychodzi trochę mniej ludzi, niektórzy są ostrożniejsi i siedzą w domu. Ludzie przychodzą bardziej na imprezy organizowane, a tak na tygodniu jest zauważalnie mniej osób. Cały czas odrabiamy straty. Teraz jeszcze doszła wojna na Ukrainie i ludzie znowu zaczęli przygotowywać się na to, że może dosięgnie też nas – tłumaczy Waldemar Abramowski.

Plusem w tej trudnej sytuacji jest to, że jest on jednocześnie właścicielem lokalu, w którym mieści się pub, czyli ma niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Otwarcie przyznaje, że właśnie to ratuje jeszcze ten biznes.

– Koncerty odbywają się z reguły w soboty, a w pozostałe dni są rockoteki, karaoke, inne wydarzenia muzyczne, czasami też stand-upy, jam session, spotkania szachowe. Staramy się organizować różne wydarzenia, które ściągają ludzi. Jest taka możliwość, że Ramzes będzie zamknięty, na przykład od niedzieli do środy i będzie otwierany tylko na trzy-cztery dni w tygodniu – wyjaśnia.

Rock Pub Ramzes nie był do tej pory wystawiony na sprzedaż, chociaż pojawiły się takie plotki. Waldemar Abramowski nie ukrywa jednak, że rozważa jego całkowite zamknięcie ze względu na „zmęczenie obecną sytuacją”.

Rider’s Pub

Trudne czasy przetrwał Rider’s Pub przy ul. 3 Maja. W połowie ubiegłego roku jego właściciel, Karol Mansz, przyznał na łamach Dziennika, że aby utrzymać to miejsce, sprzedał samochód i dwa motocykle.

– Zacząłem oszczędzać, pracując więcej. Mam dwa lokale: pub i bistro. W bistro pracuję sam. Wtedy odchodzi koszt pracownika, bo zamiast pracować w godzinach szczytu we dwoje, uwijam się jak mogę. Całą jesień, zimę i teraz wiosnę pracuję w lokalu sam, po 11 godzin dziennie – tłumaczy Karol Mansz. – Gastronomię teraz dobijają inne rzeczy. Kiedy już się wszystko unormowało i ludzie zaczęli wracać do knajp, to zaczęły drożeć produkty. Ja chcę utrzymać jakość swoich produktów. Przed pandemią za butlę gazu, na której gotuję w kuchni, płaciłem 40 zł. W tej chwili kosztuje ona 130 zł. Nie mogę sobie pozwolić na podniesienie trzykrotnie ceny, na przykład, zapiekanki, bo nikt tego nie kupi – dodaje.

Rider’s Pub to miejsce, gdzie regularnie odbywają się koncerty zespołów rockowych i punkowych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić
galeria

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić

Lublin. Ulica Chłodna, niedaleko ulica Kunickiego. Niedaleko dworzec, tuż przy skrzyżowaniu komisariat policji. A tuż za nim istne wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Miasto o tej sytuacji wie, ale nie może zrobić praktycznie nic.

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Współczesny marketing internetowy wymaga ciągłego mierzenia efektywności działań. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwiają to monitorowanie, są KPI (Key Performance Indicators), czyli kluczowe wskaźniki efektywności. Dzięki nim można precyzyjnie ocenić, czy strategie marketingowe przynoszą pożądane rezultaty. W artykule tym przyjrzymy się definicji KPI w marketingu internetowym oraz przedstawimy konkretne przykłady wskaźników, które warto stosować, aby optymalizować działania marketingowe w sieci.

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy
patronat

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy

W Teatrze Osterwy wiosna pachnie premierami. Pachnie też ... dziecięcą wyobraźnią! A wszystko za sprawą Inkubatora Osterwy – miejsca, gdzie marzenia o teatrze materializują się bardzo szybko.

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we współpracy z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez hiszpańskie organy ścigania. Mężczyzna zostanie deportowany do kraju, gdzie będzie odbywać karę.

Ponad 14 tysięcy kibiców na meczu Motor Lublin - Stal Mielec
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Ponad 14 tysięcy kibiców na meczu Motor Lublin - Stal Mielec

Pełna rehabilitacja. Piłkarze Motoru świetnie odpowiedzieli na porażkę z Górnikiem Zabrze. W niedzielę rozbili u siebie Stal Mielec 4:1. Spotkanie na Motor Lublin Arenie oglądało 14195 osób i chyba nie było takich, którzy wychodzili ze stadionu niezadowoleni. Sprawdźcie nasze zdjęcia z trybun.

Jak wyłonić najlepszy software house w zaledwie 3 ruchach?

Jak wyłonić najlepszy software house w zaledwie 3 ruchach?

Wybór odpowiedniego software house’u to jedna z najważniejszych decyzji, jeśli chodzi o tworzenie sklepów internetowych. Aby zwiększyć sprzedaż, zoptymalizować koszty i wykorzystać nowoczesne technologie, musisz znaleźć partnera, który rozumie Twoje potrzeby. Oto trzy najważniejsze kryteria, które pomogą Ci w podjęciu decyzji: doświadczenie, elastyczność technologiczna i komunikacja. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Litoterapia – czym jest i jak można ją stosować w domu?

Litoterapia – czym jest i jak można ją stosować w domu?

Już w starożytności wierzono, że różne rodzaje kamieni mogą oddziaływać na organizm człowieka poprzez przepływ energii, co z kolei ma przekładać się na wzmocnienie ciała i harmonizację ducha. Współcześnie litoterapia jest zaliczana do metod medycyny niekonwencjonalnej. Staje się coraz bardziej popularna w kręgach osób poszukujących naturalnych sposobów na poprawę jakości życia.

Zlecenia transportowe – jak je pozyskiwać?

Zlecenia transportowe – jak je pozyskiwać?

Pozyskiwanie zleceń transportowych jest jednym z najważniejszych wyzwań dla firm przewozowych. W artykule omówimy skuteczne sposoby zdobywania zleceń oraz wskażemy, jak nowoczesne technologie mogą ułatwić ten proces.

W meczu kolejki Ruch Izbica zremisował z Astrą Leśniowice 0:0

Ruch - Astra 0:0, Bug nie zwalnia tempa i komplet wyników chełmskiej klasy okręgowej

W spotkaniu kolejki Ruch Izbica podzielił się punktami z Astrą Leśniowice. Włodawianka nie dała szans Spółdzielcy Siedliszcze. Unia Rejowiec ograła Hetmana Żółkiewka. Bug Hanna pokonał Spartę Rejowiec Fabryczny

Jak ubiegać się o odszkodowania komunistyczne za krzywdy sprzed lat?

Jak ubiegać się o odszkodowania komunistyczne za krzywdy sprzed lat?

Wielu Polaków, którzy doświadczyli represji w latach 1944-1989, może ubiegać się o odszkodowania komunistyczne oraz zadośćuczynienie za poniesione krzywdy. Ustawa z dnia 23 lutego 1991 r. daje taką możliwość osobom niesłusznie skazanym, internowanym lub represjonowanym za działalność na rzecz "niepodległego bytu Państwa Polskiego".

Kalendarz
marzec 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia