Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- Syrenka, widać cię - upominała wystającą zza kulisy tancerkę Anna Żak, która kilka lat temu wpadła na pomysł, że taniec współczesny jest świetny dla dzieci. W środę podglądaliśmy młodych tancerzy, którzy w czwartek debiutują na scenie przed prawdziwa publicznością. Dzieci, uczniowie II klas podstawówek, brały udział w projekcie "Myśl w ruchu realizowanym przez Lubelski Teatr Tańca/Centrum Kultury. Taniec współczesny potraktowany jako element edukacji artystycznej w efekcie oznacza dla dzieci cykl prób, przygotowań i dobrą zabawę. Na zakończenie czwartej już edycji projektu 30 dzieci, które pracowały w czterech grupach przygotowały taneczne wersje znanych bajek. "Królowa Śniegu, "Księżniczka na ziarnku grochu, "Brzydkie kaczątko, "Mała syrenka i "Na Wojtusia z popielnika. W czwartek w sali widowiskowej Centrum Kultury prezentacja choreograficzna "Cztery kąty i piec piąty czyli Bajki-nie'Bajki“ zacznie się o godz. 16. Wstęp wolny.
Od piątku od godz. 16 mamy już oficjalnie kolejną placówkę kultury. Dom Słów powstał w oparciu o istniejącą od 2008 roku Izbę Drukarstwa, działającą przy ul. Żmigród 1.
13 września pierwsze urodziny obchodziło Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4. Można było spróbować wegańskiej kuchni, posłuchać koncertów muzyki alternatywnej na żywo, wziąć udział w dyskusji na temat społecznej roli niezależnych pustostanów, obejrzeć film w unikatowej przestrzeni czy napić się kawy w bezgotówkowej kawiarni "Miłość. Był również wegański tort urodzinowy. Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4 to nowe i niezależne, zaangażowane społecznie miejsce na mapie Lublina. - Dzięki życzliwości właściciela zajęliśmy opuszczoną od ponad 10 lat zabytkową kamienicę w centrum miasta i na nowo zapełniamy ją aktywnością i działaniami, oddając ją do dyspozycji mieszkańców. Cicha4 to brak szefów - wspólnie decydujemy, wspólnie wykonujemy decyzje mimo różnic światopoglądowych, ideologicznych czy kierunku w prowadzonej przez nas działalności - deklarują animatorzy centrum.
W tym roku w ramach Europejskiego Festiwalu Smaków wystawcy są na Starym Mieście oraz w browarze Perła. Na jarmarku nie brakuje wędlin, pieczywa, serów, ciast, przypraw, nalewek i przetworów. Wśród nowości: będzie można skosztować oryginalnych wypieków osmańskich, jak np. baklava i serlava, produktów kuchni gruzińskiej, wina toskańskie, portugalskie oliwy i oliwek, suszonych owoców z całego świata.
Trwa Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie. Zobacz fotogalerię z sobotnich występów artystów.
Niedziela to ostatni dzień festiwalu Inne Brzmienia. W sobotę widzowie mogli m.in. podziwiać występ grupy Yat-Kha (na zdjęciach). Pochodzący z dalekiej Tuwy artyści, posługują się tradycyjnym dla ich kultury śpiewem gardłowym, a jednocześnie nagrywają z największymi i są znani praktycznie na całym globie. Nie zawiodła przez wielu najbardziej oczekiwana grupa Asian Dub Foundation, a ich wspólny występ z Yat-Kha był kulminacją sobotniego wieczoru. Gwiazdą ostatniego dnia imprezy będzie Goldfrapp. Koncert zespołu rozpocznie się w niedzielę o godz. 22.30 na placu Zamkowym. Wcześniej, bo o 20.30 wystąpi Felix Kubin i Mitch and Mitch.
W sobotę na terenie browarów Perła zakończył się I love LBN Festival. Podczas dwudniowej imprezy wystąpili tacy artyści jak m.in.: VNM czy Sokół i Marysia Starosta.
W piątek na scenie, która stanęła na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej wystąpili Yummy Mummy, NLWK, KaCeZet, Tabu, Vavamuffin i Grubson
Zespoły Kult, Akurat i Big Cyc zagrały podczas pierwszego dnia Juwenaliów 2014. Juwenalia 2014 w Lublinie. Pełny program koncertów
W Centrum Kultury w Lublinie odbył się pierwszy wykład w ramach Akademii Odkryć Fotograficznych. Pierwszym prelegentem był koordynator projektu Maks Skrzeczkowski. Celem Akademii jest rozwój umiejętności, wiedzy i świadomości fotograficznej oraz uwrażliwianie uczestników na ważną rolę, jaką zajmuje fotografia we współczesnych mediach. Projekt nie jest kierowany do osób początkujących, jednak wstęp na wykłady jest otwarty dla wszystkich chętnych i bezpłatny. Spotkania będą się odbywały co miesiąc przez cały 2014 rok. Wśród następnych prelegentów będą: Dorota Awiorko-Klimek, Andrzej Koziara, Witold Krassowski, Artur Popek i Jerzy Lużyński.
Najpiękniejsze przeboje z musicali, największe hity muzyki współczesnej i świetnych tancerzy można było zobaczyć w weekend na scenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie. Teatr Muzyczny wystawiał tam koncert "The Musical Show. Usłyszeć można było utwory m.in. z "Upiora w operze, "Nędzników, "Kabaretu, "Człowieka z La Manchy i wielu innych.
W środę w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wystąpiła Kasia Nosowska. Zobacz zdjęcia z koncertu.
W Chatce Żaka można oglądać niezwykłe fotografie prasowe. Wśród nich są zdjęcia fotoreporterów Dziennika Wschodniego: Doroty Awiorko-Klimek i Jacka Świerczyńskiego.