Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W niedzielę w Centrum Spotkania Kultur oficjalnie zainaugurowano obchody 700-lecia Lublina. Artyści związani z naszym miastem wystąpili w kantacie jazzrockowej "Zakochani w Lublinie".
W piątek, 13 stycznia, o godz. 18 w Muzeum Lubelskim wernisaż wystawy „Małe Muzeum Drobnych Przejawów Mąki oraz inne wątki”. To retrospektywny przegląd twórczości Jana Gryki.
Wyspiański, Pałyga, Liber – lepszego zestawu nazwisk na nową premierę w Teatrze Osterwy wymarzyć sobie nie można. W sobotę, 14 stycznia, premiera „Klątwy”.
Z historią i rozwojem dzielnicy Bronowice można się zapoznać na wystawie czynnej przez tydzień w kościele Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej.
Ponad trzydzieści osób i siedem organizacji – to wyróżnieni wczoraj w ramach Powiatowego Dnia Kultury w Puławach.
To już XVII odsłona tego największego w województwie konwentu miłośników fantastyki. W imprezie bierze udział ponad 100 wystawców. Organizatorzy przygotowali w tym roku sporo nowości, jak chociażby Namiot Widowisk są koncerty, pokazy mody i iluzji czy konkurs KOSplay. Festiwal Fantastyki Falkon odbywa się w hali Targów Lublin (ul. Dworcowej 11). Impreza dziś się zakończy.
Wystawy: „Zaczęło się w Lublinie... na KUL. Od Nieocenzurowanej Oficyny Wydawniczej do NOW-ej 1976–1989” i „Janusz Krupski (1951–2010)”, które w czwartek otwarto w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL były początkiem obchodów czterdziestej rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników.
W lipcu blisko czterdziestu twórców: architektów, absolwentów akademii sztuk pięknych, bądź wydziałów artystycznych, studentów, a także pasjonatów akwareli pracowało w miejskich przestrzeniach. Większość to osoby, które nie mieszkają w Lublinie. Minh Dam i Tytus Brzozowski z Warszawy oraz Kazimierz Kraczoń z Lublina prowadzili z nimi autorskie warsztaty.
Gości na wernisażu wystawy "Malarze Normandii” było tylu, że na ekspozycję byli wpuszczani grupami. Od 1 października obrazy francuskich mistrzów mogą zobaczyć już wszyscy. Bilety po 12 i 6 zł.
Bezcenne obrazy z kolekcji „Peindre en Normandie” z Caen i kolekcji prywatnej z Paryża są już na lubelskim zamku. Wernisaż wystawy „Monet Renoir Corot i inni. Malarze Normandii” w piątek o godz. 19.
Wyprodukowana przez lubelskie studio Aurum Film „Ostatnia rodzina” zdobyła „Złote Lwy” podczas 41. Festiwali Filmowego w Gdyni. Trzy nagrody indywidualne otrzymał „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, do którego większość zdjęć powstała w woj. lubelskim.
Leonard Cohen nie mógł dostać od Lublina lepszego prezentu urodzinowego. 21 września, w dniu 82. urodzin artysty, Teatr Stary pokazał sceny z nowego spektaklu „Boogie Street”. Premiera w sobotę, 24 czerwca. Postać legendarnego poety, kompozytora i wokalisty zagrają i zaśpiewają Renata Przemyk i aktor Wojciech Leonowicz.
Dziś na Europejskim Festiwalu Smaku m.in koncerty. Na Scenie Smaku na Placu Po Farze wystąpią Megitza i Bubliczki. Sprawdź pełny program festiwalu w sobotę.
Specjalna scenografia oraz stroje towarzyszyły akcji Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza w ogródku restauracji "Tam gdzie zawsze" na lubelskim Starym Mieście. Akcję w tym miejscu zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.
Aktorkę wychodzącą ze studzienki oglądali w poniedziałek przechodnie na ul. Staszica, gdzie kolejny dzień kręcona była komedia kryminalna „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Na to, by tę samą scenę ujrzeć na wielkim ekranie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.
Muszę tu wrócić. Trzeba tu przyjść jeszcze raz. Bardzo mi się podoba tamten obraz, jak nie będzie ludzi to sobie go jeszcze zobaczę Takie głosy słychać było w piątek na wernisażu w Muzeum Lubelskim. W kilku salach, korytarzu i Kaplicy Trójcy Świętej na zamku można oglądać wystawę „Pankiewicz i po... Uwalnianie koloru”.
Kolorowym korowodem zaczęły się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. I. Wachowiaka w Lublinie.
Dziś w nocy zakończył się pięciodniowy festiwal Wschód Kultury Inne Brzmienia. Jako ostatni dla festiwalowej publiczności zagrał fiński zespół Have You Ever Seen Jane Fonda Aerobic VHS? Kilka godzin wcześniej można było zobaczyć jak radzili sobie najmłodsi uczestnicy festiwalowych warsztatów.
"Żółw", "Drewniana wioska" "Huśtawka" czy "Okno". To tylko niektóre z instalacji które powstały nad Bugiem w Bublu Łukowiskach. W sobotę odbył się tu spacer wernisażowy w ramach szóstej edycji Landart Festiwalu.
Jedne unoszą się nad głową i są łatwe do przegapienia. Inne wyrastają jak spod ziemi na trasie spacerowej lub zakupowej i słychać „o, a co to?”. To jest Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto. Start w czwartek.
W sobotę o godz. 19 premiera głośnej sztuki Petera Shaffera o Mozarcie.
Rozmowa z Jakubem Głowniakiem (Blankwave) i Paulą Karwańską (Blue Braces). W środę w pubie Ramzes w Lublinie odbył się pierwszy koncert obydwu zespołów. Organizatorzy spodziewali się około 30 widzów, a przyszła ich ponad setka.
Do historii przeszła 10. Noc Kultury, która z soboty na niedzielę szczelnie wypełniła widzami ścisłe centrum Lublina.
Noc z soboty na niedzielę należeć będzie do tych nieprzespanych, bo co najmniej do godz. 2 trwać mają atrakcje tegorocznej edycji Nocy Kultury.
Grupa The Cranberries wystąpiła w piątek na miejskim stadionie Arena Lublin. Jako support zagrała polska grupa Lao Che.