Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wyższe marże i niższa zdolność kredytowa. To najważniejsze zmiany, z jakimi muszą się liczyć kupujący mieszkania w tym roku – przekonują analitycy przez Lion’s Bank.
Nowe bloki i biura mogą powstać na gruntach u zbiegu al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego. Od lat rosną tu chwasty, bo działki wciąż są zarezerwowane pod obiekty naukowe, których nikt stawiać nie chce. Chętni są za to do budowy mieszkań.
Ziemię rolną będzie mógł kupić wyłącznie rolnik. I to pod warunkiem, że będzie ją uprawiał co najmniej 10 lat. Tak chce rząd. To może oznaczać spowolnienie rozwoju lubelskich gmin i drastyczny spadek cen gruntów.
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie zaciągane na wiele lat. Jeśli w wyniku utraty pracy lub innych problemów nie możemy poradzić sobie z regulowaniem zobowiązań, nie uciekajmy od kłopotów. Istniej wiele sposobów na rozwiązanie trudnej sytuacji.
Na rynku nieruchomości panują coraz wyższe standardy, ale nadal znajdują się osoby, których podejście do transakcji woła o pomstę do nieba. Próbują za wszelką cenę oszukać drugą stronę, by zarobić chociaż kilkaset złotych więcej. Wskazujemy, co najczęściej ukrywają sprzedający
O zmianę przeznaczenia terenów, na których znajdują się jej biurowce i parkingi przy ul. Chodźki prosi miasto spółka Orange Polska. Firma chce, by można tu było postawić bloki i przebudować już istniejące obiekty. W czwartek w tej sprawie głosować ma Rada Miasta.
Po styczniu „Mieszkanie dla młodych” wykorzystane już w 60 procentach. Duża popularność programu dofinansowania powinna martwić tych, którzy o zakupie mieszkania dopiero myślą.
Węglin to obecnie najszybciej rozwijająca się dzielnica Lublina. Deweloperzy realizują tam kilkanaście inwestycji. Jednocześnie w okolicy powstają nowe biura i sklepy
Maciej Turski z Białej Podlaskiej napisał książkę o inteligentnych domach, a właściwie o mitach z nimi związanych. Teraz chce ją wydać. Wsparcia szuka na platformie finansowania społecznościowego.
Prawo budowlane dopuszcza zaistnienie specjalnych okoliczności, które pozwolą inwestorowi wejść na teren sąsiedniej nieruchomości.
Do ogrzania domów zużyliśmy do tej pory o ponad 18 proc. mniej energii niż w standardowych warunkach. Jeśli zima pozostanie łagodna, to w domowym budżecie może zostać od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych – oceniają specjaliści z Lion’s Banku.
Przez ostatni rok ceny mieszkań najbardziej wzrosły w Łodzi, a spadły w Lublinie i Olsztynie – wynika z raportu Home Broker i Open Finance.
W grudniu ubiegłego roku deweloperzy oddali do użytkowania prawie 9 tysięcy mieszkań. To najlepszy miesięczny wynik od grudnia 2008 r. Wyższe od średnich były także liczby nowych pozwoleń na budowę i już rozpoczętych budów.
Korzystający z dopłat w ramach „Mieszkania dla Młodych” muszą uważnie wyliczać powierzchnię mieszkania i cenę metra kwadratowego. Może się bowiem okazać, że dokupując komórkę stracą szansę na dofinansowanie.
Magistrat ogłosił przetarg nieograniczony na budowę kolejnych dwudziestu mieszkań socjalnych przy ul. Lisa-Kuli. Prace budowlane mogą zacząć się na przełomie kwietnia i maja.
Żyjąc w mieście trzeba się zadowolić znacznie mniejszym metrażem niż na wsi. Do takich wniosków prowadzi lektura najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Okazuje się, że średni metraż mieszkania w Polsce wynosi nieco ponad 73 mkw. Między miastem a wsią widać pod tym względem olbrzymią różnicę.
W Radzyniu Podlaskim przybędzie mieszkań socjalnych. Miasto zaadaptuje na ten cel były biurowiec PKS przy ul. Budowlanych.
Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem.
Firma Interbud-Lublin złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości układowej. To skutek działań krakowskiej spółki Mota-Engil Central Europe, która domaga się likwidacji dewelopera. Chce w ten sposób odzyskać blisko 6 mln zł należności.
Na Felinie miasto ma zbudować mieszkania dla osób z domów wyburzanych pod nowe inwestycje drogowe. Trafić mają tu też osoby, które od lat czekają na mieszkanie komunalne.
Wszystko miało być jasne, ale ostatni komunikat Komisji Nadzoru Finansowego sprawił, że bankowców i ich klientów czeka nerwowy początek przyszłego roku. Chodzi o nową interpretację przepisów, dotyczących obowiązkowego wkładu własnego.
Mijający rok okazał się wyjątkowo ciekawy dla rynku nieruchomości. Zarówno kupujący, jak i deweloperzy powinni go wspominać pozytywnie. Ceny były stabilne, wiele firm notowało rekordową sprzedaż.
Są tacy, którzy nawet nie patrzą na cenę. Ale potrafią się godzinami kłócić o 20 zł upustu albo na koniec prac szukać pretekstu, żeby nawet w ogóle nie zapłacić. Adrian, budowlaniec z Lublina raz naciął się w ten sposób. Ale wciąż lubi swoją pracę.
Deweloperzy mogą świętować rekordy sprzedaży i planować kolejne inwestycje. Za ich optymizmem stoi kilka czynników. Zdaniem ekspertów, przez dłuższy czas nie powinny one stracić na znaczeniu.
Przedłużające się procedury kredytowe to coraz większy problem dla starających się o dopłaty z programu „Mieszkanie dla młodych”. Aby uniknąć kłopotów lepiej wnioskować o wypłatę dofinansowania w roku 2016. Efekty już widać.