Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelska Poręba to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta. Deweloperzy z miesiąca na miesiąc rozpoczynają tam kolejne projekty. W ciągu roku zbudują co najmniej kilkaset mieszkań.
Dzielnice położone daleko od zatłoczonych centrów miast i niewielkie miejscowości stają się coraz bardziej atrakcyjne dla poszukujących mieszkań. Atutem jest nie tylko lokalizacja, ale i przystępna cena.
Kwietne łąki, warzywne ogródki, raj dla ptaków i owadów – dachy przykryte blachą czy dachówką powoli odchodzą do lamusa. Ekologiczne rozwiązania są nie tylko efektowne, ale też coraz tańsze.
Lublinianie i goście z całego regionu przez trzy dni zapoznawali się z ofertą około 170 wystawców, których zgromadziły zakończone w niedzielę jubileuszowe XXXV Targi Budowlane LUBDOM, połączone z Targami Mieszkań i Nieruchomości oraz Targami Obróbki Drewna LUBDREW.
Ubiegły rok był okresem stabilizacji na rynku mieszkaniowym. W niektórych miastach dochodziło jednak do sporych wahań cen. Przykładem może być Lublin, gdzie średnie stawki spadły o kilka procent.
Po gwałtownym wzroście kursu franka raty kredytów w tej walucie są obecnie o ponad 20 proc. wyższe niż przed miesiącem. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu obniżymy je do poziomu z grudnia.
Rekordowo niskie stopy procentowe w Polsce mogą być jeszcze obniżone. Zdaniem specjalistów, w 2015 roku podstawowa stopa może zostać obcięta do zaledwie 1,5 proc. To oznacza niższe raty i wzrost średniej zdolności kredytowej.
Co piąty deweloper zapowiada na przyszły rok nieznaczne podwyżki cen mieszkań. Co czwarta firma podwyżkę rozważa. Jednocześnie brakuje chętnych do obniżek.
Wikana przygotowała zimową promocję dla swoich klientów.
Wiele osób spłacających kredyty zastanawia się, czemu przelewa na bankowe konto taką, a nie inną kwotę. Co się na nią składa? Próba wyliczenia odsetek na własną rękę nie zawsze przynosi efekt. Okazuje się, że wcale nie płacimy tyle, ile naszym zdaniem powinniśmy.
Sezon grzewczy to najlepszy moment, aby zacząć oszczędzać energię i pieniądze. Stosowanie prostych nawyków pozwoli zmniejszyć codziennie wydatki o kilka lub kilkanaście złotych. W dłużej perspektywie zbiorą się one w pokaźną sumę.
Dzięki obniżaniu stóp procentowych zapoczątkowanym jeszcze w 2012 roku oprocentowanie kredytu mieszkaniowego spadło nawet o połowę. Dziś miesięczna rata 30-letniego długu wynosi około 470 zł na każde pożyczone 100 tys. kapitału.
Listopadowa sprzedaż kredytów z rządową dopłatą była podobna do październikowej. W całym roku wykorzystana zostanie prawdopodobnie tylko jedna trzecia pieniędzy zarezerwowanych na ten rok. Po 19 grudnia BGK nie będzie już przyjmować wniosków o dopłatę w tym roku.
Gdańsk. Oryginalny i tani system pozwalający ogrzewać zimą budynki dzięki ciepłu zgromadzonemu latem w ziemi opracował dr hab. inż. Marek Krzaczek z Politechniki Gdańskiej. Oparty jest na wykorzystaniu plastikowych rurek, które będą montowane w połaci dachu, wewnątrz ścian zewnętrznych domu oraz w ziemi wokół niego. W rurkach znajdzie się woda, której przepływ będzie sterowany dzięki zasilanym prądem pompom. System rurek na dachu ma pełnić rolę kolektora słonecznego. Przewody w ścianach mają spełniać funkcję "kaloryferów" ogrzewających dom, z kolei rurki umieszczone pod ziemią będą latem przekazywać glebie ciepło, które zimą ma być wykorzystane do ogrzewania domu. W położonej na Kaszubach miejscowości Warzno kończy się właśnie budowa domu testowego, w którym zastosowano ów system. Budynek ma około 300 m kw. powierzchni - trwają w nim właśnie ostatnie prace, a zainstalowany nowatorski system grzewczy ma zostać uruchomiony wczesną wiosną.
Deweloperzy wychodzą z kryzysu i budują coraz więcej mieszkań. Notują najlepsze wyniki od ponad dwóch lat. Z danych GUS wynika, że firmy przyszłość widzą raczej w dobrym świetle.
Już wkrótce do użytku oddane zostaną mieszkania na osiedlu Brzozy III. Z tej okazji Interbud - Lublin SA w sobotę, 22 listopada zaprasza na dni otwarte.
Początek października to w miastach akademickich najgorętszy okres na rynku najmu mieszkań. Coraz więcej Polaków kupuje lokale specjalnie pod wynajem. Niezależnie od tego, czy wynajmujemy prywatnie, czy jako firma, musimy rozliczyć się z fiskusem.
Ponad 360 tysięcy złotych - tyle, jak wyliczył Lion's Bank, przeciętnie trzeba wydać na budowę domu jednorodzinnego w Polsce. Całkowity koszt prac zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości domu, a także zastosowanych technologii i użytych materiałów.
Od prawie trzech lat nie było miesiąca, w którym deweloperzy rozpoczęliby budowę większej liczby mieszkań niż w sierpniu 2014 r. Rośnie też liczba nowych pozwoleń na budowę.
Eksperci firmy Comperia.pl pokusili się o stworzenie rankingu najlepszych banków dla kredytów hipotecznych. Pod uwagę wzięto zarówno elastyczność oferty, jak i jej jakość. Zwycięzcą został Alior Bank, wygrywając z Bankiem Millennium i BOŚ Bankiem.
Niewielkie spadki cen mieszkań pogłębiają przepaść między oczekiwaniami sprzedających, a możliwościami klientów. Sytuację pogarszają rosnące koszty życia. Popyt słabnie, a pula ofert czekających na klientów rośnie.
Kawalerka za niecałe 29 tys. zł? Tak, ale do remontu i o powierzchni zaledwie kilkunastu metrów. Takie mieszkania dostępne są na rynku wtórnym. Najmniejsze liczą niecałe 16 m kw.
Średnie ceny używanych mieszkań spadły w ciągu roku o 4,6 proc. Największe obniżki zanotowano we Wrocławiu. Na przeciwnym biegunie jest Rzeszów, gdzie cena metra kwadratowego nieznacznie wzrosła.
W ostatnich miesiącach wiele osób przekonało się, iż nie tak łatwo uzyskać kredyt. Głównie za sprawą wejścia w życie na początku br. pełnych zapisów rekomendacji S. Z Forum Ekonomicznego odbywającego się właśnie w Krynicy dobiegają jednak głosy, iż sytuacja ta może się w przyszłości nieco zmienić.
Ustawa śmieciowa została wprowadzona zbyt późno i jest za mało czasu na jej sensowne wprowadzenie - wskazują niektórzy samorządowcy.