Ogrodzenie domu ma nie tylko chronić naszą posiadłość, ale także stanowić integralny jej element.
Dlatego, automatyzując bramę, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale także na to, jak urządzenie będzie się komponować z całością ogrodzenia.
Do bram skrzydłowych wybierany jest najczęściej elektromechaniczny napęd tubowy.
Jego głównymi zaletami są:
• stosunkowo niewielkie wymiary,
• łatwość montażu i obsługi,
• przystępna cena (popularny siłownik wraz ze wszystkimi akcesoriami kosztuje około 2 tys. zł).
Bezpieczeństwo i komfort
Dzięki takiej inwestycji zapewniamy sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort
- brama jest nie tylko skutecznie zamknięta, ale także sterowana za pomocą pilota.
Nawet jeśli brama obsadzona jest na szerokich betonowych czy klinkierowych słupkach, nie trzeba rezygnować z jej automatyzacji. Wystarczy wybrać napęd z łamanym ramieniem, którego montaż, dzięki kompaktowej budowie urządzenia, nie wymaga żadnych kosztownych przeróbek adaptacyjnych.
Podziemny napęd
Jeśli jednak nie chcemy, by jakikolwiek mechanizm burzył harmonię naszego ogrodzenia, idealnym rozwiązaniem będzie napęd podziemny.
Montowany jest on pod skrzydłem bramy, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny. W podłożu obsadzana jest specjalna obudowa, która chroni cały mechanizm. Zastosowanie takiego rozwiązania ułatwia jego konserwację, gdyż w razie potrzeby łatwo można wyjąć mechanizm bez demontowania skrzydła bramy.
Niezależnie od naszych upodobań i rodzaju bramy, możemy pozwolić sobie na automatykę, która nie tylko ułatwia, ale także czyni bezpieczniejszym i wygodniejszym nasze życie
(hap)