Meble plastikowe są najtańsze. Nie potrzebują konserwacji ani specjalnego czyszczenia. Przy tym są odporne na wilgoć – pozostawione na deszczu nie zniszczą się. Co prawda nie są może tak reprezentacyjne, ale za to lekkie. Łatwo je złożyć, przenieść, schować.
Meble drewniane są znacznie droższe od plastikowych, ale za to prezentują się bardzo elegancko. Nas rynku jest coraz więcej mebli z wytrzymałego drewna tropikalnego. Budowane są również z niego elementy statków.
Meble metalowe pomalowane są zazwyczaj bardzo kolorowo, tak aby ożywiały ogród. Łatwo zmienić ich kolor, jeśli się zniszczą lub znudzą. Kupić także można meble z metalu i drewna. W większości są one niewielkich rozmiarów – można wiec dowolnie zmieniać ich położenie w ogrodzie.
Najdroższe są te modele, gdzie połączono żeliwo i dobre gatunki drewna, ale ich jakość gwarantuje długoletnią eksploatacje. Sa one jednak dośyć ciężkie. Nadają się raczej do ustawienia w ogrodzie na stałe.
Podstawowy komplet mebli można rozbudowywać. W słoneczne dni nad stołem można ustawić parasol i rozkoszować się pogoda,, bez wystawiania skóry na działanie słońca. Poczęstunek i napoje postawić można obok stołu na specjalnym barku na kółkach . jeśli często organizujemy ogrodowe przyjęcia, warto zaopatrzyć się 3 ogrody namiot, w którym część ścian wykonanych jest z przezroczystej siatki. Chroni przed owadami, a pozwala na obserwacje ogrodu. Hit ostatnich lat to ogrodowe huśtawki – ławki.
Ile to kosztuje?
* Plastikowe krzesła ogrodowe - od 15 zł
* Plastikowy rozkładany fotel - od 70 zł
* Plastikowe rozkładane łóżko - od 145 zł
* Plastikowy barek na kółkach - od 60 zł
* Plastikowa ławka - od 70 zł
* Plastikowy stół (różne rodzaje) - od 40 zł
* Huśtawka ogrodowa - od 150 do 1,2 tys. zł
* Hamak - od 30 do 100 zł
* Parasol - od 30 do 300 zł
* Pawilon ogrodowy - od 70 zł