Aranżacje nowoczesnych wnętrz wykorzystują światło elektroluminescencyjne jako wysublimowaną dekorację.
Jej Elektroluminescencja Dioda LED
Przewody te nie emitują promieniowania ultrafioletowego (UV) ani podczerwonego (IR). Można stosować je wewnątrz pomieszczeń, ale szczelna konstrukcja zapewnia im tak wysoką odporność na warunki atmosferyczne (różnice temperatur, wilgotność), że nadają się także do montażu na zewnątrz budynków.
Elastyczność przewodu i głębia oddawanych przez diody barw to kolejne atuty tego rodzaju oświetlenia, które umożliwiają tworzenie efektownych, świetlnych wzorów.
Projektanci mają więc szerokie pole do popisu.
Światło we wnętrzu
Zewnętrzna, przemyślana iluminacja obiektów nie tylko przyciąga uwagę, ale eksponuje kształt i formę budynku, ukazując grą świateł jego nowe oblicze. Podobnie dzieje się wewnątrz miejsc, w których przebywamy.
Światło LED tworzy przytulne otoczenie, jest przy tym funkcjonalne, energooszczędne i bezpieczne. Można je zatem wykorzystać do wielu rozwiązań architektonicznych.
- Wykorzystanie wysokowydajnej technologii LED to oszczędność pieniędzy - mówi Maciej Leonhard. Niski pobór energii elektrycznej, nieznaczny stopień emisji ciepła, dzięki specjalnej powłoce obudowy oraz jej elastyczność przemawiają za wykorzystaniem produktów diodowych jako rewolucyjnego źródła światła.
Diody LED dobre na każdą okazję
Przewody LedTEC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie poza walorami estetycznymi wymagana jest duża wytrzymałość. Żywotność zastosowanych diod określa się na 50 tysięcy godzin, czyli ponad 5 lat ciągłego świecenia!
Nominalnym napięciem przewodów jest stabilizowane napięcie stałe 12V, dzięki czemu można wykorzystywać przewody LedTEC jako sygnalizacyjne oświetlenie awaryjne zasilane akumulatorami.
Do wykorzystania jako neon nadają się przewody LedNEON.