Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

18 października 2006 r.
10:20
Edytuj ten wpis

Przyklej ciepło do ściany

Za oknem coraz chłodniej, a w domu ciepło i przyjemnie. Jak zatrzymać ciepło w domu, gdy na dworze zrobi się naprawdę zimno - podpowiadamy w naszym dzisiejszym poradniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Systemy dociepleniowe cieszą się coraz większym powodzeniem.
- Sprzedają się, jak świeże bułeczki - przyznaje Henryk Kwiecień z lubelskiej firmy Hen-Bud. - Żeby wybrać najlepszy, należy zapoznać się z kilkoma systemami.
Metoda lekka mokra to powszechny sposób docieplania domów, i to zarówno nowo budowanych, jak i remontowanych.
Docieplenie elewacji
Dzięki termoizolacji ściany zyskują oczekiwany współczynnik izolacyjności termicznej i pomieszczenia nie tracą nagromadzonego ciepła. Do docieplenia elewacji używa się styropianu lub płyt wełny mineralnej. Wełna powinna mieć gęstość 80-150 kg/m sześc. W systemach dociepleń stosuje się samogasnący styropian odmiany nie mniejszej niż 15 (gęstość 15 kg/m sześc.)
Łączenie i zbrojenie
Płyty docieplenia trzeba solidnie przymocować do ściany, a od zewnętrznej strony wzmocnić i przygotować do nałożenia tynku elewacyjnego.
Zaprawy klejące. Używa się ich do mocowania styropianu lub wełny do ścian.
Kołki. Sam klej zwykle nie wystarcza, by płyty termoizolacyjne, zwłaszcza wełniane, przez długi czas utrzymywały się na ścianie. By mieć pewność, że nie oderwą się od muru, trzeba przytwierdzić je kołkami. Wełnę mocuje się kołkami z trzpieniem metalowym, styropian - rozprężnymi o trzpieniu z tworzywa sztucznego.
Zaprawy do warstwy zbrojonej. Pokrywa się nimi zamocowane płyty styropianowe lub wełniane. Często stosowane są zaprawy klejowe używane do mocowania ocieplenia.
Siatki zbrojące. Zabezpieczają izolację przed uszkodzeniem, dzięki nim tynk jest wytrzymalszy. Najlepsze są z włókna szklanego. Gorsze właściwości mają siatki z polipropylenu. Wytrzymałość siatek zależy od ich masy. Polecane są takie, których 1 mkw. waży 140-190 g. Średnica oczek powinna mieć od 3 do 5 mm. Siatkę wtapia się w zaprawę między pierwszą a drugą jej warstwę.
Preparaty gruntujące i podkłady tynkarskie. Nanosi się je na podłoże przed przyklejeniem materiału termoizolacyjnego i przed tynkowaniem na zaprawę klejową z zatopioną siatką. Mają wzmocnić podłoże i poprawić przyczepność do niego zaprawy klejowej.
Wykończenie - praktyczne i eleganckie
Warstwę dociepleniową (styropian, wełnę mineralną) ma ochronić tynk zewnętrzny. W systemach dociepleń stosuje się tynki cienkowarstwowe. Najpopularniejsze tynki stosowane w systemach dociepleń to:
Tynki mineralne - suche mieszanki cementowo-wapienne z dodatkiem środka uszlachetniającego. Ze względu na dobrą paroprzepuszczalność nadają się do systemów z wełną mineralną. Często są malowane paroprzepuszczalnymi farbami elewacyjnymi.
Tynki akrylowe - gotowe masy tynkarskie ze spoiwem akrylowym. Mają niską paroprzepuszczalność i są polecane do systemów ze styropianem. Są dość elastyczne, mogą być barwione na różne kolory.
Tynki silikatowe - są gotową do użycia masą tynkarską. Mają dobrą paroprzepuszczalność i warto je stosować w systemach z wełną mineralną.
Tynki silikonowe i silikonowo-żywiczne - łączą zalety tynków mineralnych i akrylowych. Są gotową do użycia masą tynkarską. Można je stosować zarówno w systemach ze styropianem, jak i z wełną mineralną.

Pozostałe informacje

Pierwszym przeciwnikiem Azotów Puławy w rywalizacji w grupie spadkowej będzie Zepter KPR Legionowo

Azoty Puławy zagrają z Zepter KPR Legionowo

Azoty Puławy rozpoczynają rywalizację w grupie spadkowej. Pierwszym rywalem podopiecznych Patryka Kuchczyńskiego będzie Zepter KPR Legionowo. Pierwszy gwizdek w puławskiej hali w czwartek o godzinie 20

Jak sprowadzać samochody z USA na polski rynek

Jak sprowadzać samochody z USA na polski rynek

Zakup samochodu z USA staje się coraz bardziej popularnym wyborem wśród Polaków, którzy szukają unikalnych modeli, atrakcyjnych cen i pojazdów o bogatej historii. Amerykański rynek motoryzacyjny oferuje ogromny wybór aut, od luksusowych sedanów po wytrzymałe pick-upy, często w cenach niższych niż w Europie. Jednak proces importu samochodów z Ameryki wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego wsparcia, aby był opłacalny i bezpieczny. W tym artykule przybliżymy, jak działa sprzedaż samochodów z USA, jakie korzyści niesie współpraca z profesjonalną firmą, taką jak ColumbAuto, oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie pojazdów z amerykańskich aukcji.

Chciał uciec policjantom. Jazdę zakończył na słupie
WIDEO

Chciał uciec policjantom. Jazdę zakończył na słupie

43-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego tak bardzo chciał uniknąć kontroli policyjnej, że ucieczkę przed radiowozem zakończył na słupie sygnalizacji świetlnej. Jak się okazało, miał powody do ucieczki.

W decydującym spotkaniu ćwierćfinałowym play-off w PLS 1. Lidze ChKS Chełm zagra z BKS Visłą Proline Bydgoszcz

ChKS Chełm powalczy o awans do półfinału play-off PLS 1. Ligi z BKS Visłą Proline Bydgoszcz

W trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym play-off ChKS Chełm zmierzy się w czwartek o godzinie 18 z BKS Visłą Proline Bydgoszcz. Zwycięzca awansuje do najlepszej czwórki rozgrywek

Za dużo sałatki jarzynowej? Nie wyrzucaj, przynieś do Jadłodzielni

Za dużo sałatki jarzynowej? Nie wyrzucaj, przynieś do Jadłodzielni

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II przypomina, że na terenie uczelni działa jadłodzielnia, gdzie można przynieść nadwyżki jedzenia. I choć w święta kampus będzie nieczynny, to dostęp do lodówki będzie możliwy.

Od dziś nowe przepisy. Zakaz fotografowania infrastruktury krytycznej bez zezwolenia

Od dziś nowe przepisy. Zakaz fotografowania infrastruktury krytycznej bez zezwolenia

Od czwartku obowiązuje rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej zakazujące fotografowania obiektów wojskowych oraz infrastruktury krytycznej bez wcześniejszego zezwolenia. Za złamanie zakazu grozi grzywna lub areszt.

Tragedia na drodze. Życia 63-latki nie udało się uratować
galeria

Tragedia na drodze. Życia 63-latki nie udało się uratować

W środowy wieczór doszło do tragicznego wypadku w powiecie łukowskim. Pomimo podjętych czynności życia jednej z uczestniczek wypadku nie udało się uratować.

Zielony zakątek to niewielka przestrzeń na patio w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2

Tego jeszcze nie było. Powstał pierwszy w mieście ogród społeczny

Nie jest duży, ale cieszy. Mowa o "Zielonym zakątku" czyli pierwszym w Lublinie ogrodzie społecznym.

Konfederacja krytycznie o decyzji rady miasta. "Smutny obrazek i jeszcze bardziej smutne wnioski"

Konfederacja krytycznie o decyzji rady miasta. "Smutny obrazek i jeszcze bardziej smutne wnioski"

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Konfederacji na decyzję radnych Zamościa, którzy we wtorek na sesji uchylili swoją uchwałę sprzed dwóch tygodni "w sprawie wyrażenia stanowiska w zakresie podjęcia działań zmierzających do zatrzymania napływu nielegalnych imigrantów i lokowania ich w województwie lubelskim". Głos prawicowej partii jest, jak można się domyślić, krytyczny.

To niewielka inwestycja, ale ważna dla mieszkańców wioski. W Jacni (gm. Adamów) oficjalnie oddano do użytku pieszą kładkę nad rzeką Jacynką.
galeria

Mała rzecz, a cieszy. Kładka nad Jacynką otwarta

To niewielka inwestycja, ale ważna dla mieszkańców wioski. W Jacni (gm. Adamów) oficjalnie oddano do użytku pieszą kładkę nad rzeką Jacynką.

Żonkile były rozdawane po drodze
galeria

"Marsz żonkili” w Lublinie. Ta inicjatywa uwrażliwia na nadzieję

Po raz kolejny przez centrum Lublina przeszedł marsz Hospicjum Dobrego Samarytanina w ramach akcji „Hospicyjne Pola Nadziei”. Idea tego wydarzenia „zakiełkowała” na świecie w 1997 roku, na polski grunt została przeszczepiona w roku 2003.

EDUBUS ruszył w trasę. Lubelskie uczelnie razem promują naukę
galeria

EDUBUS ruszył w trasę. Lubelskie uczelnie razem promują naukę

W Lublinie wystartował projekt EDUBUS. To mobilne laboratorium edukacyjne, które ma zachęcać młodzież z regionu do studiowania na lubelskich uczelniach. Za inicjatywą stoi Związek Uczelni Lubelskich oraz miasto.

Prawie jak w domu. Wielkanocne śniadanie u Brata Alberta
ZDJĘCIA
galeria

Prawie jak w domu. Wielkanocne śniadanie u Brata Alberta

Pan Piotr czeka na to spotkanie przez kilka miesięcy. Podobnie jak ponad 300 innych osób był dzisiaj gościem na śniadaniu wielkanocnym u Brata Alberta w Lublinie. Takie wspólne posiłki przed świętami to już tradycja w wielu miejscach naszego regionu.

Jajeczko u marszałka. Była modlitwa, życzenia i wielu gości
ZDJĘCIA
galeria

Jajeczko u marszałka. Była modlitwa, życzenia i wielu gości

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Marszałek Jarosław Stawiarski wraz z zaproszonymi gośćmi złożył życzenia świąteczne oraz przypomniał o nadziei, jaką niesie ze sobą zmartwychwstanie Chrystusa.

Rywalizacja PGE MKS FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębie Lubin zawsze generuje olbrzymie emocje

PGE MKS FunFloor kontra Zagłębie. Tylko wygrana daje nadzieję na złoto

W czwartek w hali Globus dojdzie do kolejnej odsłony świętej wojny pomiędzy PGE MKS FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębie Lubin

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium