Niezwykle oryginalna forma architektoniczna zbudowana na planie walca - to przesądziło o przyznaniu nagrody "Złotej Kielni” budynkowi w zespole zabudowy mieszkaniowej TBS przy ul. Cisowej/Modrzewiowej w Świdniku.
Do tegorocznej, VI już edycji konkursu Budowa Roku 2007 "Złota Kielnia” Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Oddział w Lublinie, zgłoszono 10 budowli z całego regionu. Wszystkie zgłoszone budynki zostały docenione, zaś ich wykonawcy otrzymali prestiżowe statuetki. Wyniki poznaliśmy w miniony czwartek podczas uroczystej gali w hotelu Victoria. Okolicznościowe dyplomy otrzymali również kierownicy budów, projektanci, inspektorzy nadzoru, architekci.
- Z każdym rokiem mamy coraz więcej zgłoszeń. W ubiegłej edycji było sześć, w tej już dziesięć. To najlepszy dowód, że ranga naszego konkursu rośnie. Cieszy, że mamy coraz więcej zgłoszeń obiektów z Zamościa, Chełma, a także z mniejszych miejscowości - mówi Kazimierz Imbor, przewodniczący Lubelskiego Oddziału PZiTB.
Bardzo zadowolony z efektów był Leszek Skowroński, dyrektor Polimex-Mostostal SA Warszawa, Zakład Budownictwa Lublin (dawna "Przemysłówka”), który "Złotą Kielnię” zdobył trzykrotnie. Dwie statuetki odebrał za budynki biurowe dla policji w Radzyniu Podlaskim i Lublinie, trzecią za powiatowy kompleks sportowo-rekreacyjny także w Radzyniu. O jedną statuetkę mniej otrzymała firma Eurodeko Sp. z o.o. z Chełma.
Dostała je za budynek mieszkalny w Chełmie i stację benzynową w Kolonii Łowcza (gm. Sawin). Dwie "Kielnie” odebrał także Zbigniew Faluszewski, dyrektor do spraw realizacji produkcji w lubelskiej firmie Henpol.
Tu fot. KIEL_FALUSZEWSKI-KZ-1.jpg - główka
Fot. Karol Zienkiewicz
Firmy – laureaci VI edycji konkursu Budowa Roku 2007 „Złota Kielnia”
(w trzech kategoriach)
• PIB Henpol Sp. z o.o. Henryk Polak Lublin (dwukrotnie)
• Eurobudeko Sp. z o.o. Chełm (dwukrotnie)
• PUI Lege Artis W. Bentkowski, M. Łoś Spółka Jawna Zamość
• PBP Puławy Dombud Sp. z o.o. Puławy
• Zakład Budowlany Zbigniew Wach Zamość
Sześć kategorii, dziesięć nagród
• Budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne: I miejsce – budynek w zespole zabudowy mieszkaniowej TBS przy ul. Cisowej/Modrzewiowej w Świdniku; II miejsce – osiedle „Mikołajowe Wzgórze” przy ul. Chodźki i Smorawińskiego w Lublinie; wyróżnienie – budynek mieszkalny przy ul. płk. Wł. Muzyki w Chełmie.
• Obiekty biurowe: I miejsce – budynek Komendy Powiatowej Policji przy ul Warszawskiej 100 A w Radzyniu Podlaskim; II miejsce – IV Komisariat Policji przy
ul. T. Zana w Lublinie.
• Obiekty ekologiczne i sportowe: I miejsce ex aequo – sala sportowa w Rudniku (gm. Rudnik, pow. krasnostawski) oraz powiatowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
• Obiekty użyteczności publicznej: I miejsce – hotel „Król Kazimierz” z adaptacją spichlerza przy ul. Puławskiej 86 w Kazimierzu.
• Rozbudowa i przebudowa obiektów: I miejsce – Pawilon handlowy „Delikatesy” przy ul. Piłsudskiego 2 w Zamościu.
• Obiekty infrastruktury technicznej: wyróżnienie – Stacja benzynowa wraz z infrastrukturą techniczną w Kolonii Łowcza (gmina Sawin,
pow. chełmski).